• birgun yonetmen falan olursam ve zaman makinam olursa bu adam ve munir ozkul ile birlikte bir film cekmek en buyuk hayalim.
  • hep babacan rollerdedir bu adam; aslen back to the future 'daki proföser rolüyle bilinir, akwaryumdaki balıkların bile sempatisini kazanmış, şeker bi amcadır. yıllarca kafasındaki saçın takma olduğunu sandım ama kendi saçıymış, bütün filmlerinde öyle çünkü adam. who framed roger rabbit 'te de yine proföser gibi bişeydi, yoqsa dedektif miydi, iyi bi insan değildi yalnız, iki tane zibidi çizgi sansarı wardı... bi de en son man on the moon'da gördüm, 100 yaşına gelmiş bi dede olmasına rağmen halen filmlerde görünüyor, belki ölse, yerine beni alacaklar, ölmüyor... kristopırlar ölmesin.
  • bu adamın bunca zamandır hakkında yazılanların az olması da iç burkucudur, allah gecinden versin kaybettiğimiz gün burası entry dolup taşacaktır. back to the future da şöyleydi böyleydi diye.

öncelikle verilmemiş bir iki bilgi verelim. lloyd baba toplamda 4 kez evlenmiş, 12 yıl, 12 yıl, 3 yıl ve 13 yıl olmak üzere hayatının 40 yılını evli olarak geçirmiştir. 4 çocuğu olan
    (1 büyük oğul, 2 kız ve 1 küçük kız) michael j.foxun aksine çocuk sahibi olmamıştır.

gelelim benim için önemine, hayatımda en çok sevdiğim filmin en çok sevdiğim karakteridir kendisi. marty'de iyidir hoştur güzeldir ama üçlemeyi bu kadar güzel yapan, konu kurgu vb öğeler dışında doktorun varlığıdır.

emmett brown karakteri back to the future'u marty mcfly la birlikte back to the future yapandır.

--- spoiler ---
    kafasına taktığı beyin okuma aletinden, 1885 te buzdolabı yapmasından tutun, yaptığı derme çatma (!) maketlere, aşık oluşuna, bir yudum içkiden sarhoş oluşuna kadar herşey gözünüzün önünden geçsin.
    --- spoiler ---
  • kendisine geleceğe dönüş serisinden hayranlık duyanlar, gençlik yıllarında oynadığı,one flew over the cuckoo's nest yani türkçeye çevrilmiş hali ile guguk kuşu filmindeki performansını da mutlaka görmelidirler.

(bkz: taber)
  • fringe'in 3. sezon 10. bölümüyle anladım ki bu adamı "bugün" izlemek de çok muhteşem bir şeymiş. çünkü biz 1985'e yolculuk ederek izlemeye alışmıştık onu. böylesi çok duygulandırdı be, tekrar yolculuk ettik 1985'e. kendisini kolundan tutup 2011'e getiren fringe ekibine ve büyük ihtimalle bu olayın fikrin babası j. j. abrams'a büyük bir teşekkür borcumuz var bence. ayrıca küçük de bir not düşmek isterim. christopher lloyd bugün dr. emmett l. brown rolünün back to the future'daki yaşıyla aynı yaşta.
  • one flew over the cuckoos nest'de delilerden biridir ayrıca, milos forman'ın favori yardımcı oyuncusuydu zamanında, back to the future'da dr.emmett brown rolündeydi, süperdi.
  • kendisi hakkında pek bilinmeyen, ya da gözden kaçırılan bir detay star trek:the search for spock filminde klingon kaptanı commender kruge'u canlandırmış olmasıdır...

bu adamın bakışları ve ağız yapısı o kadar karakteristiktir ki filmin başında ismini farkedip "aha o ne lan" demeseniz bile filmi izlerken onca makyaja rağmen bir anda "lan bu herif bir yenden tanıdık" diye uyanabilir ondan sonra "aha o ne lan" sekansına geri dönebilirsiniz...
  • aradan 30 yıl geçmesine rağmen hala aynı role tam anlamıyla bürünüp reklamlarda oynayabilen yegane amcamızdır. uzun uzun omurler diliyorum daha

http://www.youtube.com/…v=26jfnbrhc98&feature=share
  • simaen edirne selimiye camii eski imamı nadi ersoy'a benzediğini düşündüğüm yabancı artist.

nadi hoca
    christopher lloyd
  • biri yapımcı diğeri oyuncu olan iki kişinin sahip olduğu isim.frasier'ın yapımcısı olan christopher lloyd ile geleceğe dönüşten tanıdığımız christopher lloyd aynı kişi değildir.
hesabın var mı? giriş yap