• müşterilerini akıl almaz boyutta önemsemeyen firmamsı.
    bonnyfood dedikleri zamazingodan bir hediye göndereyim dedim sevdiceğime. kızceyiz terfi almış, ofisinde bir kişi de terfi almış ona çiçek gitmiş, farklı bir şey olsun dedim.
    neyse efendim, siparişi verirken not düşmüşler isminizin görünmesini istemiyorsanız gönderen kısmını boş bırakınız. aynı şirkette çalıştığım için haliyle boş bıraktım. bir kaç gün sonra ürün teslim edildi, kargo paketi üzerinde yazan ne ola;

gönderen: narco
    alıcı: narco'nun manitası

tabi bunu bütün kapı görevlileri gördü haliyle.
    ulan ben haybeye mi boş bıraktım gönderen kısmını gocikler.

bitti mi, tabi ki hayır. neyse ben isyanlardayım şikayetimi ilettim. bi bağyan aradı anlattım anlattım. çok özür dileriz zart zurt, telafi amaçlı size bir özür paketi gönderelim narco bey dedi. bakın tamam gönderin ama gönderende de alıcıda da sadece benim ismim yazsın başka bir isim yazmasın, rica ediyorum.
    bu koduğumun özür paketi 3-5 gün sonra geldi. kargo paketinde yazan ne dersiniz a dostlar;

gönderen: narco
    alıcı: narco'nun manitası

abi ne diyeyim ben size, ha ne diyeyim.
    kapı görevlilerinde pis bi sırıtma, benim hatuna teslim ederken de; narco'nun manitası hanım enişteden herhalde ekiekieki falan. tilt oldum.

bu firmamsıyı aradım, önce bi abla çıktı, dedim bana en yetkili ağbiyi bağlayın.
    önce bu ablaya derdimi anlattım, detayları bile verdim önceki sefer de aynı haltı yediniz, kaş yapayım derken göz çıkardınız falan. bu abla bi başka ağbiye aktardı ona da anlattım bi yarım saat sonra başka bi yetkili abla beni aradı ona da aynı mevzuyu 28. kez anlattım. daha ne diyeyim size bilmiyorumlar falan filan.
    özür dilerizler falan bilmem neler, bi de demez mi nasıl telafi edebiliriz ?
    ulan neyi telafi etcen bu saatten sonra. şirket öğrendi, tek tek vurcan mı laf taşıyanları mınakis.
  • an itibariyle yarraksepeti.com'dan bir vazo dolusu yarrrak göndermek istediğim şirket. buna güvenip bir sürü plan yapmayın ortada kalma garantisi %100. her siparişimde sıkıntı çıkarmasına rağmen yine güvendim, sonuç yine hüsran. yaptıkları resmen orospu çocukluğu. evinize ateşler salınsın.
  • gönderdikleri çiçeklere eşya gibi davranmalarıyla beni benden alan bir ekibe sahip şirket. iki üç defa çiçek aldım bu adamlar aracılığıyla gelen, hepsinin ağzı burnu ayrı kaymıştı. saksı çiçeğine nasıl o kadar zarar verebiliyorsunuz, arabadan mı atıyorsunuz anlamıyorum ama, sizin için bir şey ifade etmeyen bu çiçeklerin gönderildikleri kişiler için ne kadar önem taşıdığını düşünüp ona göre biraz daha itinalı davransanız çok da iyi güzel olur. evet.
  • 2 kere 2 farklı sevgiliye çiçek siparişi verdim, hepsi tam zamanında ve düzgün bir şekilde gitti.
    tek eksileri, uğursuzlar arkadaş. burdan çiçek gönderdiğim 2 sevgilim de terketti.

dikkat etmek lazım.
  • tivitırda yaran şirket. haliyle herkes doğuş'un reklam için soyunduğunu düşünmüş, tabi yalanlamışlar.

https://twitter.com/…peti/status/137073038100410368

--- spoiler ---

gayri resmi açıklama: sanatçı doğuş'a herhangi bir şekilde sponsor değiliz ama daha iyi bir çiçek seçimi yapması için yardımcı olabilirdik:)

--- spoiler ---
  • beni arayıp geçen yıl bu zamanlarda şu kişiye çiçek yollamışsınız isterseniz yine yollayabiliriz diyebilen müşteri hizmetlerine sahip firma. indirim de yaparlarmış istersem ne kadar düşünceliler.
  • dün verdiğim ve sevgililer gününde iade edilsin dediğim çiçekten sonra 2 tane ek ürün önerdiler, yastık ve kalp çubuğu...

fakat göndermediler. içime oturdu anasını satim. arıyorum müşteri hizmetleri cevap vermiyor, siteden yazıyorum olmuyor...

pek güzel... bir daha sizden bir şey alanın götünü siksinler. o kadar net. zaten sevgililer gününün de amına koyim diyecem de gel de sevgiliye anlat bunu.

tarihler 20'sini gösteriyor, inat ettim ya, ısrarla arıyorum ya, yine de 21 lira verdiğim yastık ve kalp çubuğunu göndermediler. bunda emeği geçen herkesin ta o amına koyayım.
  • sürpriz yapmayı becerttiremeyen sitedir kendisi.
    çiçek gönderirsiniz, not yazmazsınız. biraz gizem katarsınız olaya. görevli kişi çiçeği teslim ederken imza attırır. imzalanan bölümde kimin gönderdiği mevcuttur.
  • efsane bir saçmalığa imza atmışlar bugün (2 eylül itibariyle)

ben ki hani öyle her türlü hatayı vs. kabullenebilecek ve insanlık hali diyecek biri, şaşırdım çok.

1) eşimin doğum günü sebebiyle kendisine bir "leziz düşler kek ve truf buketi" + "mavi balon" + tebrik mesajı yollamıştım. sipariş kodum ise 26680494 idi.

2) bugün teslim edilmesi gereken saatte cebime + e-postama gelen mesaj ise "sn müşterimiz, 50681039 nolu siparişiniz teslim edilmiştir"

allah allah dedim içimden, herhalde rakamları falan karıştırdılar. iki ayrı kodu olamaz herhalde siparişin. (varsa da çok saçma takip açısından)

3) sonra eşimin sosyal network hesaplarindan birinde benim yolladigim şeyin fotoğrafını gördüm. bir de baktım ki başka bir arkadaşına teşekkür ediyor eşim.

sonradan fark ediyoruz ki,

4) eşimin eski iş arkadaşlarından birisi de yine bu firmadan çikolata ve mavi balon yollamış.

--

ortaya çıkan sonuç şu.

benim yolladığım kek sepetine, hem benim hem arkadaşının tebrik mesajı arka arkaya konmuş zımbalanmış, yanında çikolata da eklenip bir anda verilmiş. üstelik ikimizin de yolladığı balonların sadece 1 tanesi var.

şimdi ben soruyorum bu firmanın yetkililerine.

1- bir insanın özel bir gününde, farklı kişilerden bir şeyler geldiğinde, siz bu hediyeleri birleştirip tek bir hediye gibi mi veriyorsunuz?
    2- eğer gönderenlerin ürünlerin arasında ortak bir ürün varsa, kesişimini alıp o üründen toplam sadece 1 tane mi yolluyorsunuz?
    3- diyelim ki gerçekten de böyle saçma sapan bir politikanız var, teslim alan kişi hangisinin kimden geldiğini nasıl anlayacak? bari söyleseydiniz? (ki o bile saçma)

güzel bir günü, yaptığınız bu saçma şey yüzünden rezil etmişsiniz. allahtan yollayan diğer kişiyle çaktırmadan irtibata geçmiştim de (tanımıyor da olabilirim o kişiyi), bu bilmeceyi çözdük. ama ikimiz de firmadan gerçekten soğuduk.

kullanmayın. hele özel günlerde hiç kullanmayın. ayıp.

---

edit:
    müşteri ilişkilerinden bir hanımefendi ile hemen bu yazının sonrasında görüştük, aradı. durumdan duydukları üzüntüyü dile getirdi. indirim kodu, özür ürünü vb. şeyler dışında, başka ne yapabilirizi konuşmak istedi ve gerekli önlemlerin alınacağını ve bu üzücü durumun bir daha yaşanmayacağını bildirdi. ben de, yapılacak maddi düzeltmelerin manevi hataları düzeltmeye yetemeyeceğini anlatmaya çalıştım.

bu anlamda bir dönüş yapmış olmaları güzel.

fakat bir arkadaşım da aslında sabah yaptığı yorum belki de bu sorunları doğuran şeyi anlatıyor.

ana bir depodan çalışmıyor sonuç olarak firma. ve her şehrin ilçenin vs. farklı çiçekçileri ve dağıtımcıları ile çalıştıkları için, belki kimi harika bir iş çıkarırken kimisi inanılmaz antiprofesyonel çalışıyor.
    tek bir büyük depodan çalışma fikri bana biraz ütopik gelse de, en azından iyileştirme adına başka önlemler alabilirler. ne bileyim anlaşma yaptıkları çiçekçilerle imzaladıkları sözleşmelerde mesela bununla alakalı caydırıcı şeyler belirlenmesi veya kısa bir eğitim verilmesi bu dağıtım ve dağıtım sırası davranışlarla ilgili. yani nişantaşına dağıtım yapıp dört dörtlük iş yapan adamdan sonra, esenlere dağıtım yapan bir başka kişinin horeleee bütün ürünleri topluca verip topuklaması gerçekten kötü gözüküyor.

eğer bu kadar büyümüş ve rağbet görmüş bir firmaysa gerçi, çoktan bunları kendileri düşünmüş ve düzeltme yoluna gitmiş olmalıydı. umarım bu gibi yanlışları devam etmez.
  • yaklaşık 26 saat önce verilmiş siparişi anneler günü sona ermiş olmasına rağmen hala ulaştırmayan, kendi elemanlarına ulaşamayan ve gecikmeye rağmen siparişinizi iptal etmediğiniz takdirde paranızı geri vermeyen bu kurumunun tüketiciye verdiği hayal kırıklığı gerçekten paha biçilmez...
hesabın var mı? giriş yap