• zeka yaşı 7:

"çıldııııııır trump"
    "21 trilyon dolar"

o parayla dünyanın en değerli 100 markasını satın alırsın (google,facebook, amazon, apple, samsung vs)

hatta artan parayla da tüm dünyayı sikersin.
  • sag alta "cildiiiiiir trump" yazmislar. hayatimin hicbir doneminde medyayi hic bu kadar zavalli ve rezil gormemistim.
  • paranın korkunçluğu bir yana neden çin türkiye'de iş yapıyor? büyük devletsen sen orada iş yaparsın, ihale alırsın, işçini mühendisini dünyaya açarsın. sudan mıyız biz?
  • gizemli proje.
    mars'a otoban çekecekler galiba.
    ayrıca, o kadar dolar var mıymış lan?
  • dünyanın en büyük ekonomisi olan amerika'nın yıllık milli hasılasından fazla bir rakam (abd 2018'de 20.5 trilyon $).

bu akp tayfası politik cinlik yapıp eski rakamları söylemeye bayılıyor, erdoğan falan da çok sever trilyon katrilyon falan demeyi...

o hesap. tahminim cinlik yapmaya çalıştıkları yönünde. (sıfırları atılmış tl yerine dolarda aynı numarayı yapmaları enteresan ama yapmazlar diyemem.)

yine de niteliksiz olmaları nedeniyle böyle yazdılarsa da şaşırmam.
    siyasal islamcı olup nitelikli olan bir şahıs görmedim (en azından hatırlamayacağım kadar azlar). hayat...
  • 21 trilyon dolar dişimizim kovuğunu doldurmaya yetmez ama napalım el mahkum.
  • arkadaş ülkenin gsyih'yesi 800 milyar dolar civarı bir şey siz ne diyorsunuz ya. desteksiz atılır da bu kadar mı olmaz...
  • dolari basan kuruma gore su anda yer yuzunde basilmis 1.7 trilyon dolar var. biri de cikmis turkiye’nin kasasina girecek kismi 1 trilyon diye mantiklilastirmis guya kendince lol. hayir sanki internet diye bir sey yok, sallamak bedava anasini satayim.

https://www.federalreserve.gov/…/currency_12773.htm
  • avrupa’da bir şirkette çalışıyorum. çin’e toplantıya gitmem gerekti ve gidemiyorum. sebebi de türkiye’nin, çin’in zor vize verdiği kara listedeki ülkelerden birisi olması. bizden “çin’deki yetkilendirilmiş devlet makamlarından ıslak imzalı davetiye” getirmemizi istiyorlar ki, bu haftalar alan ve bürokrasisi olan uğraştırıcı bir süreç.

şirketteki hollandalılar pasaportlarını verip, 1 haftada vizelerini aldılar.

21 trilyonluk projeden önce şunu çözseler de, biraz inandırıcı olsa.
hesabın var mı? giriş yap