• eskişehir kanatlı'dakinin bu hafta film listesi şu şekilde verilmiş gazeteye:

salon1:..(oynuyor işte birşeyler, hepsini yazmaya üşendim)
    salon2:...
    ..
    ..
    salon9: kapali
    salon10: yangin var
  • bakırköy'de bulunan carousel alışveriş merkezi'nin içerisinde bulunan sinemadır.

(bkz: #26994940)
  • metrocity için de hizmet vermeye başlamışlar.

http://www.cinemapink.com/
  • avcılar pelican mall'daki salonlarına hastayım.
    bu kadar rahat koltuk yaparsanız kalkmak istemez insan tabii.
    her bir koltukta bir adet de yastık iliştirilmiş isteyene...
  • bakırköy carousel'de bulunanı sürekli olarak filmlerin bitmesini saniye geçirmeden jeneriğini kesmektedir. konuyla ilgili olarak tam 3 kere kendilerini uyardım, müdürlüklerine şikayette bulundum. dün, drive adlı filmin 19.30 seansında da aynı şeyi yaşayınca salondan çıkar çıkmaz müdürlüğe şikayet için gittim. ben adama veryansın etmeye kendimi hazırlamışken adamın açıklamaları ile ne diyeceğimi şaşırdım. söylediğine göre, kendileri de bu durumu içlerine sinerek yapmıyorlarmış. filmlere o kadar çok reklam alınıyormuş ki seansları aksatmamak için jeneriği kesmek mecburiyetinde kalıyorlarmış. bu reklam meseleleri ile de fida film ilgileniyormuş ve sürekli olarak onlara durumu açıklamaya çalışaslar da olumlu sonuç alanamıyormuş.

şimdi bir taraftan kendilerine hak veriyorum ama şöyle de bir durum var. bundan yaklaşık 1 hafta önce hemen yanı başındaki başka bir avm olan capacity'nin içindeki cinebonus sinemalarında war horse'u izlemeye gittim. filmin sonunda, bir çok filme nazaran fazlaca uzun süren jeneriği hiç bir şekilde kesmediler. salon tamamiyle boşalıp sadece ben ve arkadaşım kalmasına rağmen o jenerik akmaya devam etti. ta ki biz salondan çıkana kadar. burada da film başlamadan önce 20 dk reklama maruz kaldım, cinema pink'te de. demek ki isteyince ayarlanabiliyormuş!

şimdi bu durumda ne yapmalı? kime şikayet etmeli bu durumu be ey sözlük?
  • eskişehir kanatlı'da bulunanın tadilattan sonra hiç de fena olmadığı salon. koltuklar çok rahat, ekran boyutu da cinebonus'a fark atacak derecede.
  • metrocity şubesi de açılmak üzere olan 6.90 tl'den başlayan fiyatlarla film izleyebileceğiniz bir sinema.
  • bakırköy carousel'deki şubesi 30 dk reklam verip 5 dk jeneriği çok görüp kesmeye devam ediyor. en son 9 nisan 2012, 19:30 seansında the hunger games'in jeneriğini kestiler. bu huylarından vazgeçene kadar ifşa etmeye devam edeceğim!
  • yaktım seni cinemapink! 19 nisan perşembe 21.45 chronicle adlı filmin başlangıcında sadece 1 adet reklam ve 2 film fragmanı göstermene rağmen yine jeneriği kestin. üstelik bundan sonra bir başka seans daha yoktu. hiç bir mazeretin yok yani. tamamiyle keyfi bir uygulama olarak filmlerin jeneriklerini kesiyorsun. ceza almanız için elimden geleni yapacağım!

ayrıca aylardır klimalarınız bozuk. insanlar o deri koltuklarda eriyorlar. film sonunda yanımdaki arkadaşımdan geriye kalanları boş su şişesine doldurup evde tekrar birleştirdim sizin yüzünüzden.
  • hava olmuş 25 derece, bir de buradaki insanların nefesi şusu busu (havasız ortamda patlamış mısır bile ısı yayıyor be), ışıklar ve içerideki deri koltuklar vs'yi de eklerseniz hissedilen sıcaklık 30 derece... ve hala klimalar bozuk !

günün özeti: hamam gibi sıcak bir ortam, sırta ve bacaklara yapışan deri koltuklar, bayram yeri gibi çocuk pupülasyonu yüksek bir mekan ve filmi yeşil gösteren bir 3d gözlükten sonra bok gibi bir dublaja maruz kalınca, robert downey jr.'ın gül yüzünü bile görmez olan sonyablade dayanamayıp 30 dakika sonra filmden (bkz: the avengers) çıkar.

günün sonunda alınan kararlar: filmin dublajlı olup olmadığı ya da klimaların bozuk olup olmadığı hakkında bilgi vermeyen biletçiler dövülecek. the hobbit gösterime girmeden önce, benim gözlerim neden 3d olayını algılamıyor diye göz doktoruna gidilecek.
hesabın var mı? giriş yap