23 entry daha
  • 10 günlük izin yaptığına göre diğer çalışanlar, haftalık izni yok çalışanların. senide onlar izine çıkabilsinler diye almışlar heralde diye düşünüyorum. maalesef sezonda birçok dandik otel haftalık izni kullandırmiyor. böyle otellerde 1 gün bile çalışmayın. dava edin.
  • otel sahibi ve ön büro müdürüne gece vardiyası bitimine yani sabaha kadar boş oda basmak istedim.

turizm mezunuyum ama işimi hiç yapmadım. anlatılanlar hiç yabancı gelmiyor. emek hırsızlığının daniskasıdır. 10/10 rezalettir.
  • anlatılan doğru ise, tam bir orospu çocukluğu var ortada.
  • haklısınız da cinnah ne ya nasıl bir isim
  • (bkz: ekşi sözlük arabuluculuk merkezi) için bir başlık
  • emek hırsızı şerefsiz haysiyetsiz bir işletme ve sahibini içeren başlık her yere şikayet edelim google haritalarda özellikle yerel rehber arkadaşlar işletmenin puanını düşürün tek yıldız verip kötüleyeleyim sahiplerini lanet edelim kimse gitmesin.

edit:ekşi linç timinin avcı eriyim ortalığı siker sularım beni sinirlendirmeyin.
  • daha önceden cinnah otel'de çalışmış lexro isimli çaylak arkadaşın yazısını ricası üzerine paylaşıyorum.

"eskiden ben orada çalışırken de aynı şeyleri yaşadık. maaşlar otelin bütün şubelerinde geç yatardı genelde ikinci ayının bitimine yakın ilk maaşını verirlerdi. işin en can sıkıcı yanı bu sebepten sürekli personel işten ayrılır yeni gelen kişi ilk birkaç haftasını izinsiz ek mesaili çalışarak geçirir ve ilk maaşını aldığında ek mesai için eksik maaş aldığını farkeder. yapılan hata veya kaçan müşterinin borcunun bizden kesilmesi gibi durumları pek çok eski personel yaşadı. otelin patronları ellerinden geldiğince ödemeden kaçacaklar, maaşını alamayan arkadaşa tavsiyem maaşın için daha önce telefonla arayıp sorduysan ve sonraya ötelendiysen salı-çarşamba sabahtan otele git orada para yok vs dediklerinde muhasebeciyi bekle onla birlikte check-inn e git (muhasebecin nakit tahsilatını hala sabahtan gelip elden topladığını varsayıyorum) ve biraz çirkinleş ben öyle alabilmiştim paramı, bol şans olsun."
hesabın var mı? giriş yap