aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • yarışmacıların elendikten sonra dahi tuncay özilhan'a yalakalıklarını devam ettirerek oeehhhh dedirttiği program.

-evet serdar,bu hafta ben suçun liderde olduğunu düşünüyorum
    -doğru düşünmüşsünüz efendim
    -lider de sen olduğun için artık seninle çalışmak istemiyorum
    -teşekkür ederim efendim
    -kızlar siz suitlerinize gidebilirsiniz,serdar sen evine dönüyorsun
    -teşekkürler efendim
    -karektersizsin sen serdar
    -anlıyorum efendim
    -kapıyı dışarıdan yavaş çek serdar
    -başüstüne efendim
    -kalıbın batsın serdar
    -haklısınız efendim efenim.
  • ilk bölümde pek çok kimsenin atladığını düşündüğüm bir durum mevcuttu. çıraklar illegal satış yaptılar. yani vergisiz, dükkansız resmen seyyar satıcılık yaptılar. savcılık suç duyurusunda bulunup çıraklar hakkında kanuna aykırı hareket etmekten, özilhan amca için de azmettirici olmaktan işlem başlatırsa pek gülerim.

ayrıca kız takımının
    - lüüüüütfeeeeeen bi kestane almaz mısınız?
    - bakın ellerimle getirdim...
    - kestanemden alırsanız ben de 15 milyar maaş alıcam, o yüzden kendimi rezil de ederim kepaze de 15 milyar içiiiiin, öperimmmmmmmmmm
    tarzı yaklaşımları midemi bulandırdı, yazıklar olsun size.. bu mu promotion, marketing, finance vs. elim sende oynasanız daha iyi be.
    ancak sanırım asıl sorun görev idi. kestane satışı yerine yöneticilik özelliklerini daha iyi kullanabilecekleri görevler verilebilirdi. mesela öyle bir internet sitesi planlayın, kurun ki türkiyenin en çok tıklanan ilk 10una girsin, beleş olsun, faydalı olsun, başı da derde girmesin gibi bir görev olabilirdi. *
  • bundan bir kac hafta once gazetenin birinde tuncay bey, yari$manin abd versiyonunu yoneten trump gibi, elenen yari$maciyi a$agilayici bir laf oldugunu du$undugu "kovuldun" lafini kullanmayacagini soylemi$ti, ben de merak etmi$tim acaba bunun yerine ne diyecek diye.. soyliye soyliye "seninle cali$mak istemiyorum" lafini etti.. ki$iden ki$iye degi$ir ama bana gore tuncay bey'in sarfettigi soz obegi insana daha fazla koyan cinsten.. madem kovuldun lafini agir bulyorsun o zaman;

uzgunum, seni sectim...
    maalesef bu hafta elenen sensin...
    ne yazik ki ayrilan sen oluyorsun bu hafta...

gibi cumleler kullanilabilirdi. fakat tuncay bey gitti direkt herifin suratina lönk diye "ismail seninle cali$mak istemiyorum" dedi.. afedersiniz ama bunun "rezilsin, igrencsaaann, .iktir git" demekten cok da farki yok..

lesson from "cirak" episode 1: haksiz ya da ba$arisiz dahi olsaniz, eger agziniz iyi laf yaparsa ve/veya goruntunuz cool-sogukkanliysa pacayi yirtarsiniz and vaysvörsa..
  • iş hayatının bazen ne kadar da sinir bozucu, ne kadar da şevk kırıcı olabileceğini göstermiş yarışmadır. böyle hırs küpü, ortalama eğitimli, ortalama yetenekli, yaratıcılık yoksunu, zorda kaldığında mıyır mıyır bahane peşinde koşan, o sözde başarı için yapmayacakları şey olmadığı suratlarından belli olan insanlarla aynı ortamda çalışmak durumunda kalırsam bir gün; kısa yoldan; atın beni denizlere
  • amerikan versiyonunda ilgimi çeken şu olmuştu.kovulan bir eleman çıkarken lobide bekleyen ve "mistır tıramp sizi bekliyor" diyen sekretere "artık çıkarıldığıma göre telefonunu verebilirsin" diyerekten inceden kızcağıza asılmıştı.
  • saat gece 12 olmasina ragman ancak baslayabilmis, aslinda izlenmesi zevkli, ama program saatinden dolayi çuvallamis olan program. evlilik programlarindan firsat bulunursa daha düzgün bir saate çekilmesi gerekir.
  • karakter olarak pek sempatik olmasa da en kuvvetli adaylardan birisinin elendigi bir hafta oldu. $u ana kadar ki ukala tavirlari, surekli ben bilirim edalariyla ortada dola$ip pek de sempati toplamayan ahmet ya$ar aslinda cokca aldigi dogru kararlarlara yazik etti. muhtemelen abi ne zaman cikcak bu tv'ye gibi(kaynak gotum) basit bir sorunun cevabini vermesiyle evden atildi. zannedersem bu ona onceden bildirilmi$ti zira toplanti odasinda kazandiklari aciklandiginda pek sevinmedi kendine uzatilan "cakcak" lari kibarca cevapladi. pek sevmesem de yazik oldu en kuvvetli cirak adaylarindan biri gitti..

asil lafim ise kanald'ye: seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim:

1. madem cazip yari$malarin hepsi bende****, en kral action yari$ma kanali benim iddiasindasin neden surekli yari$malarin gunu ve saatiyle oynuyorsun?
    2. hadi bunu gectik neden gun degi$ikliginin haberini izlemek isteyenlere duyurmuyorsun?
    3. hepsini gectim neden internet sitende hala cirak/pazar 22.00 yaziyor? programin gunu 2 kere dei$ti hala ilki yer aliyor?
    http://www.kanald.com.tr/cirak/

resmen bu programi izlemeyin denilmek isteniyor heralde. zira haftaya koydugumuz yerde bulamazsak ne kadar binbir zirva yari$ma programi icinde en elle tutulur olani da izlemekten vazgececegiz..
  • yari$macilarin gicik edecek derecede ingilizce kelimelerin fransizca okunu$larini soylerek izleyeni gerdikleri yari$ma. hayir madem hepiniz supersiniz, ingilizce kelimeleri kullaniyosunuz deyiverin "komünikeyşın, lokeyşın".. nedir bu kelimelerin fransizca okunu$unu soyleyince "hem bu kelimeleri biliyorum, hem de turkcele$tirilmi$ yandan yemi$ hallerini kullaniyorum coktan yonetici oldum ben dayi" mi oluyor yani.. very interesting bi olay.
  • su an ki halini pek gercekci bulmadigim, ilerleyen bolumlerde program konseptinin kalkan baligi alma , ucuza kalem araklamadan ziyade banka hortumlama, mafya araciligi ile ihale kapatma, vergi kacirma, medyada kose yazarlari satin alma gibi daha gercekci konulara kayacagini umdugum program.ayrica hesaplasma sirasinda takim arkadaslari arasinda rusvetin belgesi mi olur pezevenk tarzi soz duellolarinin daha cok reyting alacagi gorusundeyim.son olarak programdan atilan arkada$in eve donmek yerine metrocity onunde topuklarindan vurulmasi gibi her hafta degi$ik bir son programa yeni bir soluk katacaktir.
  • çok deneyimli, firma sahibi, üstün vasıflı vs şeklinde nitelenen bi sürü cincon arkadaşın ilerleyen bölümlerde iyice çirkefleşeceğini hissettiren yarışma şeysi.. hele bunnar yok ekip çalışması, yok sinerji filan diye plaza ağzı yapmaya başladılar bi ara, sayın özilhan birden gürleyip 'ne diyonuz lan siz, bırakın bu ağızları bana mı satıyosunuz' diye masaya yumruğunu vuracak sandım ama karşılıklı 'çok keyif aldık' muhabbetini sürdürüp durdular.. haliyle ağzı en az laf yapanı da yolcu ettiler.. tuncay bey için de kazanan için de hayırlısı olsun ne diyelim..
hesabın var mı? giriş yap