• kırmızı triaj sınırları bakanlıkça belirlenmiştir. bunların dışında alınan hizmet karşılığı ödenecek ücretler ve sgk anlasmali hastanelerdeki fark oranları sağlık uygulama tebliğine tabidir.

kişisel düşüncem, bizim gibi ülkelerde sağlık hizmetlerinin ücretsiz olması gerektigidir.

bana sorarsanız otoyol da köprü de çok pahalıdır.

yine bana göre iki dürüm döner yetmiş lira etmez.

"ama bu sağlık" dediğinizi duyuyorum. haklısınız. ama kapitalizmi ben yaratmadim. buna oylarıyla destek olan da sizlersiniz. o zaman oyunu kuralına göre oynayın ve özel sağlık sigortası yaptırın. evet o da çok koruyucu değil ama hiç olmazsa acıyı hafifletir. buna imkanınız yok ise devlet hastanelerini tercih edin. "ama orada hizmet alamıyorum" diyorsanız daha iyi, hızlı ve konforlu hizmet aldığınız yere maalesef para vermek gerektiğini de bileceksiniz. ha, tekrar ediyorum, bana göre bu doğru değil ama kuralları ben koymadım.
  • (bkz: gabn)
    (bkz: gabin) edimler arasında açık oransızlık.
    kanzuk'tan geliyor (bkz: #101282529)
  • benim de çocuğum olsa en özenli sağlık hizmetini almasını isterim.fahiş fiyat konusunda yazara katılıyorum hemen devlete git o zaman diye parlamak saçma geldi.
  • bu fiyatlardan şikayet edenler evde kendi dikişini kendi atabilir. dikiş atılan bölgedeki anatomik yapılara da (damar, sinir, kas vs.) google görsellerden bakmanızı öneririm..
  • 2012 yılında rahmetli anneannemin kalp ameliyatını fatih medical parkta yaptırmıştık. dün gibi hatırlıyorum annemle ödeme sırasında beklerken önümüzdeki iki kişi, belli ki dar gelirli ya da hiç gelirleri yoktur bilemiyorum, akrabalarının ameliyatı için biz parasını ödeyemeyiz dediler ve kabul edildi. sıra bize gelince böyle oluyorsa biz de para ödemeyelim dedik ama yüzsüzce bizden ödemeyi almışlardı.
  • size kötü bir haberim var. iz bırakan şey sadece dikiş değildir. yaranın kendisi de iz bırakır. sgk ödemeli hastaneye neden başvurmadınız ki?
    sgk öder dikişi vs
  • devlet hastanesine gidin diyenler görüyorum, dayanamıyorum.

ulan it,
    çocuk ateşten cayır cayır yanıyor, devlete gidelim dedik. çocuk acilde ateş ölçer bulamadı doktor.

bak ateş ölçer diyorum.
    a t e ş ö l ç e r

anladın mı?

çocuğa kan tahlil yapmadan antibiyotik yazdı. çocuk daha 15 aylık.

ne devleti diyorsun sen?!

kalmış ki gözünün altı kesilmiş.

hangi devlet hastanesinde böyle bir dikişi yapacak doktor var? ben bilmiyorum, denk gelmedi. çünkü estetik dikiş gerekli. tıp jargonunda adı nedir bilmiyorum tabi.

küfür edeceğim bu defa ağzımı bozmayayım diyorum.

devlet hastanesindeki sıralardan ve pislikten bahsetmiyorum bile.

ve ayrıca evet, isteyen istediği hastaneye gider. parası vardır özele gider ama parası var diye de sikilmeyi hak ediyor mu insan????

evet, aciller ücretsiz diye zibilyontane açıklama yapıyor bu gavatlar. adam haklı! ölümcül riskli hastalara ücretsizmiş. ne anladım bundan?! sikerler!

yazar arkadaşım,
    size de geçmiş olsun.

medipol zaten göt bir hastane en azından acıbadem kadar.

yani keşke başka özel hastaneler seçebilseniz. parası değil ama allah korusun bu hastane ve benzerlerinin insanlara ne acılar yaşattığını hep birlikte gördük.

edit: şu devlet devlet diye yırtınan arkadaşlara söylüyorum. bu kadar devler hastanesi sevdalısınız madem, gidin bir zahmet acillere de bağış falan yapın, eksikleri neymiş. ben mesela ateş ölçer bağışladım birkaç tane.

ha bunu da öyle ahkam kesmek için bir kibirle söylemiyorum. o gün gidip nöbetçi eczaneden ben kendim ateş ölçer aldım ama cebinde ateş ölçer alacak parası olmayan çocuğun anası babası olsaydı ki o gün vardı kesin, ne yapacaktı ya da ne yaptı o insan? yazık değil mi?

yazık ki sizin şu kafa yapınıza.

dilerim devlet hastanelerinin acillerinde bulunmaz dertler içinde kalın. ciddiyim! 75 lira taksi paranızla beraber o acillerde kucağınızda en canınız bilemeyin ne bok yiyeceğinizi de götüm götüm özel hastanelere gittiğiniz zaman şu çok gördüğünüz ahkam kestiğiniz şeyler aklınıza gelsin de şu insandan özür dileyin.
  • dikiş atılsa da atılmasa da tabi ki iz kalır. dikiş dokuların daha uygun iyileşmesini sağlar. ayrıca estetik dikiş diye de birşey yoktur, acil serviste acil tıp uzmanı ya da pretisyen hekim görev yapar. sinir ya da damar yaralanması yoksa plastik cerrahi uzmanı gelip de dikiş atmaz.
  • mamaksu tıp merkezi denen yere, sgk anlaşmalı olduğu halde, el bilek filmi ve alçıya 850 tl verdik . bu da benim yediğim kazık.
hesabın var mı? giriş yap