• konuyla ilgili olarak 'verimli ol diye buyurdu tanrı. eğer bir gün başka bir gezegen keşfedersek bu insan nüfusunu çok ararız çünkü insan nüfusu çok hızlı artan bir şey değil' demiş arkadaşlardan biri..

peki tam olarak gezegende az insan olmasının bize ne gibi bir dezavantajı olabilir? ben çocuk yapmadım eşimle geçirdim ömrümü ve 60 yaşında öldüm diyelim.. burada ne gibi bir kaybım var tam olarak? acımasız olanların, zengin olanların o yeni gezegende de ameleye ihtiyacı olacak diye mi yapacağız çocuğu?

zaten 3 kuruş olan gelirimizi ve mesailerimizden sonra kendimize ayırabildiğimiz hepi topu 2 saatimizi de bu coğrafyada başına ne geleceğini umursamadan sırf kendi eğlencemiz için dünyaya getirdiğimiz masum canlıya mı ayıralım? kendi ihtiyaçlarımız için dahi esir gibi çalışıp haklarımız yense de çoğu zaman sesimizi çıkaramayacak kıvama gelmişken bir de çocuğumuz için endişe duyup iyice mi yutalım dilimizi? ben sivri dilliyim.. dik başlıyım.. susmamam gerektiğinde susmam ve gerekirse aç kalabilirim.. ama beni bu sisteme daha da esir edecek, muhtemelen kendisi de esir olacak masum bir çocuğu dünyaya getirmek tamamen akıl tutulması..

kız çocukları daha 5 yaşına gelmeden taciz edilmeye başlıyor.. erkek çocukları azıcık büyüdüğü an hep sokakta ve hep tehdit altında.. ve onlar da taciz ediliyor.. bu s*k*k coğrafyada kendi can güvenliğimiz dahi yokken.. kendimden daha çok seveceğim, asla kontrol edemeyeceğim ve asla koruyamayacağım bir canlıyla uğraşmak gibi bir maceraya ihtiyacım yok benim.. çocuk yapanların çoğu ezberden yaşayan insanlar..

ben kendim verimli olurum arkadaş.. harika çalışırım sabah 8den akşam 6ya kadar.. ölmeden önce de neyim varsa bırakırım çok sevdiğim ve ihtiyacı olan bir yakınıma ya da dostuma.. çok mu yalnızım.. löseve ya da doğru amaçlara hizmet eden başka bir kuruma bırakırım..

lafı daha fazla uzatmaya gerek yok.. madem tanrı var.. şu coğrafyaya bir el atsın.. öyle eğitimsiz akp'liler gibi çoğalın verimli olun falan diye emirler yağdırmayı bıraksın..
  • ülkeye cahil nesil gerekli.
    böyle bir sınırlama kesinlikle mümkün değil.
    malum bu ülkeyi batıracak kişiler cahil nesillerdir.
  • hükümet anca alt sınır getirir. en az üç.

doğurmayın la.
  • kesinlikle olmalı
hesabın var mı? giriş yap