• boynumdaki anahtar şekilli kolyeye uzanan 3 yaşındaki yeğenimle....

-teyze, bu nerenin anahtarı?
    -bilmiyorum teyzecim. sence
    -kalbimin anahtarı, benim kalbimi onunla açabiliriz...
    -!!!!!!!!!!!
  • -işe gitmem lazım kızım.
    -ama baba bugün ekmeğimiz var.
  • arkadaşımın oğlu bartu ile (yaş 6) piknikteyken;

-bartu sen beni hiç sallamıyorsun galiba
    +salıncak olsa sallardım.
  • belgesel kanallarındaki yavru hayvanları görünce her seferinde reaksiyon veriyormuşum. geçen kafam dalgındı, baktım gülümsedim sadece. bizim 10 yaşındaki büyük oğlan dönüp bana baktı, kaşı ve kafası ile de işaret ederek:
    -hadi anne.
    +ne hadisi oğlum?
    -aaa ne tatlı, yerim seni, cannnnıımmm, ay ay ayyyy desene.:)

burdaki komik ben oluyorum sanırım. kafa bulmaya başladılar şimdiden...
  • ilayda'nın (8) kelime dağarcığını geliştirmek ve kendisini daha seri ifade edebilmesini sağlamak için annesi, ben ve ilayda beraber tabu junior oynamaktayız.

kelime --> ayakkabı

bunu anlatmak için önce biraz uğraştım. ilayda'dan umudu kesince bi de terlik kelimesinden yola çıkmaya karar verdim ve aklıma gelen ilk soruyu sordum:

ben: anneler en çok ne fırlatır?
    ilayda: (nefes dahi almadan tek hamlede) terlik!

şafşlascşladflajflakjfdclajc
  • 3 yaşındaki tren hastası erkek çocuğu geleceğine dair aldığı önemli kararı babasıyla paylaşıyor:
    - baba ben büyüyünce makinist olmaktan vazgeçtim
    - peki ne olmaya karar verdin oğlum?
    - insan olacağım
    - ...
  • geçen gün mahalledeki markette, kendim girmedim ama harika bir örneğine şahit oldum. çocuğu alıp omzumda taşıyasım geldi. normal şartlar altında çocuklara karşı fazla sempati beslemem, o yüzden içlerinden birini omzumda taşımam kendi adıma büyük olay olur.

market sahibi kondomlarla bir kısım sakız, şeker, jelibon kombinasyonunu altlı üstlü asmış. annesiyle markete gelen ufak bir kız da -5 yaşında ya vardır ya yoktur- kondomları daha önce yemediği bir şeker türü sandı herhalde, tutturdu annesine "ben bunu istiyoruuum!" diye. annesi "olmaz." dedikçe çıldırdı, kondomlar için ağlama krizlerine girdi. annesi sonunda yalvarmaya başladı, "başka bir şey iste alayım, ama onu isteme." diye. başka bir şey istemedi. sedece ve sadece o kondomlardan istedi.

market sahibi güldü, ben güldüm. aferin çocuğum, ileride de böyle tuttur hep, diye geçirdim içimden. gerçi bir ara annesine, kendi annemin taktiğini vermek de içimden gelmedi değil: yerde tepinerek ağlayan çocuğun üstünden atlayıp yola devam etmek. yüzde yüz çalışıyor. kalkıp tıpış tıpış annenin peşinden gidiyorsun.

diyaloğu da düz yazı olarak anlattım gerçi. mukadderat...
  • oğlan çocuğu abuk sabuk bir şey söyler, annenin tepesi atar. yaklaşık yarım saatlik bir konuşmanın ardından:

-anne yaa şöyle feminist feminist doldurma içimi.. sonra top diye dalga geçecekler..
  • istisnasız her gün oyuncak alınan yiğenim (yaş 6) ile babasın arasında geçen diyalog. o sırada baba bir şeylerle meşguldur.

yeğen: bi tane oyuncak alalım mı?
    babası: git başımdan
    yeğen : oyuncak almaya mı gidiyim?
    babası: ikile
    yeğen: iki tane mi alayım?
  • plajdan donuste 4 yasindaki oglum, 6 yasindaki kizimi itmistir. yere dusen kizimin iki dizi de kanlar icerisindedir. cani cok tatli olan kizim feryat figani basmaktadir ki bir anda oglum da kendini yere atar.
    iste o siradaki diyalog:
    karsiyizabi: oglum niye ittin ablani?
    oglum: ama bak ben de dustum.
    karsiyizabi: birak onu, itme bi daha ablani.
    oglum: kizmayin ya, ben de dustuuuum uhuhuhu (aglama numarasi)
    karsiyizabi: numara yapma oglum, ittin iste yanlis yapsan da arkasinda dur, kabul et
    kizim: baba, ona kizma sey aslinda ayagimda terligim vardi da ondan oldu!!!
hesabın var mı? giriş yap