şükela:  tümü | bugün
  • japon sanat merkezi tarafından 7-8 ekim 2017 tarihleri arasında caddebostan kültür merkezi‘nde comikon – istanbul / manga fest adıyla düzenlenecektir. comic/manga/çizgi roman başta olmak üzere anime, çizgi film, karakter tasarımı, cosplay konularına ilgili olanlara hitap etmektedir.

    “eğlenceye hazır mısın?” sloganıyla gerçekleşecek olan bu festivalde manga-anime üretimi, senaryo yazımı, çizgi roman yayıncılığı, karakter-mekan tasarımı gibi konferanslar, gün boyu kısa anime gösterimleri ve ünlü çizerlerle söyleşiler olacak. aynı zamanda profesyonellere yönelik cosplay ve manga atölyeleri düzenlenecek ve genç çizerleri teşvik etmek amacıyla çizer stantları açılacaktır. festival dahilinde ayrıca “golden tamago genç çizer ödülleri” ve “anisong grand prix” yarışmaları yapılacak ve “cospower – cosplay defilesi” düzenlenecektir.
  • (bkz: #71241736)
  • ilk defa böyle bir etkinliğe katıldım ve insanların davranışları ve giyim kuşamları beni oldukça şaşırttı ve sevindirdi. insanların kostümleri ile birlikte o role bürünmeleri eskiden oynadığım masaüstü frp'leri hatırlattı.

    etkinlikten fotoğraflar: https://sokakhikayeleri.com/…kon-2017den-portreler/
    etkinlik hakkında güzel bir yazı: https://frpnet.net/…ler/comikon-istanbulun-ardindan