stormblade

  • 3322
  • 3
  • 1
  • 0
  • dün

it

pennywise ın detaylı tarihçesi

--- spoiler ---

pennywise’ın kökeni macroverse denilen büyük bir evrenle başlar. dünyanın doğuşundan itibaren uzaydan düşmüş ve insanların korkularıyla beslenerek her 27 senede bir ortaya çıkmıştır.
kendisi bir şekil değiştirendir. filmde en çok görünmesini istediğimiz hali olan örümcek halini göremedik. aslında büründüğü şekil örümcek değildir. gerçek formuna sadece bir kez bürünen pennywise, insan aklının ötesinde bir görünüme sahip olduğundan çocuklar onu örümcek’e benzetmişlerdir. bu formunu ise ikinci filmde göreceğiz. çünkü yönetmenimiz pennywise’ın kökenine ikinci filmde daha ağırlık verileceğinden bahsetmiş.
1990 yılında çıkan ıt filminde çocukları canlandıran oyuncuların, 2017 yapımı filmindeki çocukların büyümüş hallerini oynayacağına dair bir teori internette dolaşıyor. ancak o yıllarda bill’i canlandıran jonathan brandis vefat etmiş durumda. bill’i değiştirip eski oyuncular büyümüş halleriyle oynarlarsa akılda çok tatlı bir hareket gibi dursa da, gişe açısından o kadar iyi bir seçenek olmayabilir.
kaplumbağa lafı filmde bir kez geçti ancak stephen king evreninde yaratıcı olarak geçtiğini hatırlıyorum. ıt filminde ise pennywise’ın sonunun getirilmesinde bill’e yardım edeceği kısım ikinci filme saklandığını düşünürsek turtle’ı da aynı şekilde ikinci filmde görebileceğiz demektir.
1715 – 1716: uyandı.
1740 – 1743: uyandı ve üç yıllık bir terör saltanatı başladı; roanoke adası gizemine çok benzeyen derry township’ten 300’den fazla yerleşimcinin ortadan kalkmasıyla sonuçlandı.
1769 – 1770: uyandı.
1851: john markson adında bir adam ailesini zehirlediğinde uyandı, sonra beyaz geceyarısı mantarını yiyerek intihara teşvik etti ve ona öfkeli bir ölüm verdi.
1876 ??- 1879: uyandı, daha sonra kenduskeag yakınlarında bulunan bir grup kereste çulurunu öldürdükten sonra kış uykusuna geri döndü.
1904 – 1906: claude heroux adlı bir kereste, bir barda bir balta ile bir grup insanı öldürdüğünde uyandı. heroux derhal bir kasaba halkının mafsalı tarafından takip edildi ve asıldı. kitchener ıronworks patladığında kış uykusuna geri döndü, 88 kişi çocuk paskalya yumurta avıyla uğraşan 108 kişiyi öldürdü.
1929 – 1930: derry vatandaşlarının büyük bir grubu, bradley gang olarak bilinen küçük bir gangster grubunu öldürdüğünde uyandı. ku klux klanı’nın kuzey karşıtı olan beyaz inanmış maine legion’u bir afrikalı-amerikan ordusu gece klübünü yaktığında kış uykusuna geri döndü.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
21.09.2017 23:01