• çoğunlukla katılıyorum yapılan listeye. hele ki yerli yabancı menşei ne olursa olsun kişisel ya da mesleki gelişim odaklı her türlü kitabı saçma buluyorum. senin için ya da işyerin için geçerli olan kuralların ya da doğruların bir başkası için ya da başka bir kurum için uygun olacağına nasıl emin oluyorsun? popülarite sağlamaktan başka bir amaç güdülmeyen; tamamen hap yap para kap mantığı ile piyasaya sürülen sözde "piyasa guruları" tarafından çıkarılan kitaplar. alın sizin olsun fikirleriniz.

doğaüstü olaylar vs konusunda ilginç bilimsel kitaplar da var. iyi olanları seçmek lazım.

dinci tayfanın çıkardıklarını at çöpe. hepsi de gerçek dini inançların dışında ideolojik saçmalıklar.

roman kitapları konusuna yorum yapamıyorum pek. herkesin zevkine göre değişir. bana göre de zaman kaybından başka bir şey değil. okuyacaksanız daha somut bilimsel konularda kitaplar okuyun.

siyasi/ideolojik mesaj veren her türlü kitaba karşıyım. okuyana bir şey kazandırmıyor.
  • çöp kitap yoktur bence.
    her ne kadar içeriği tırt da olsa atmaya kıyamam bir kitabı.
  • parma manastırı
  • kürk mantolu madonna gibi bir eserin kesinlikle içinde olmadığı kitaplar bütünüdür. götünüzden element uydurmayınız, edebiyattan anlamıyorsanız kenara çekiliniz.
  • sıla'nın ve yunus günçe'nin şiir kitapları.
  • - çakma entel kitapları (tutunamayanlar, kürk mantolu madonna)

şu kısım hariç katılıyorum.
  • kişisel gelişim kitapları
  • sırf popüler olduğu için çöp ilan edilen kitaplar bulunduğu için kendisi çöp niteliğindeki liste.
  • katılmadığım yerler var. ancak, son maddede geçen astronomi, astroloji olmasın?

astronomi gayet geçerli ve faydalı bir bilim dalıdır. astroloji tamamen çöptür.

yanlışlıkla yazılmadıysa, astronominin çöp olduğuna kesinlikle katılmıyorum.

edit: astroloji olarak güncellenmiş, teşekkürler.
  • fi, çi, pi. ohh yes!
hesabın var mı? giriş yap