• ing. salamura sığır eti.
    corn eski ingilizcede tuz tanesi demekmiş oradan şey ediliyor yani.
  • türkiyede olmayan müthiş leziz et

(bkz: reuben sandviç)
  • tuzlu suya yatırılmış dana etinin yüksek sıcaklık ve basınçta * haşlanması ardından da suyunun süzdürülüp, lif lif didiklenmesi sonrası kutulanmadan bol miktarda msg ile harman edilmesi sonucu oluşmuş, kırmızı eti uzun süre saklamak amacıyla uydurulmuş bir yiyecek.

bundan daha lezzetli olanı, hem de dayananı hem de içine msg koymadan yapılanı için

(bkz: kavurma)
  • hearty hash ile beraber servis edilirse süper olur veya yanında lahana ve doğranmış domates pekala o da olmadı kızarmış ekmek ve domates sosu ile de şahane olur. salamura sığır eti .
  • kokusu kavurmaya benzer ama aldanmamak gerek zira şu hayatta et olduğu iddia edilen pek çok işlenmiş madde yedim fakat tadı böylesi kötü olanı hatırlamıyorum.
  • markadan markaya tadi degisen, iyi bir cesidine denk gelirseniz hastasi olacaginiz bir lezzet.

benim en cok sevdigim marka su:
    https://images-na.ssl-images-amazon.com/…npicsl.jpg
  • brisket turşusu

edit: kurdum bakalım turşuyu. olunca yazarım. plan, salamura işlemi sonrası fırında et/tavuk torbasında uzun süre pişirmek.

edit: 10 gün dolapta tuttum. çıkarıp yıkadım. nitritli tuz işe yaramış. sonra iç tarafı yağlıkağıt olan folyoya sarıp 110-120 derecede fırında 13 saat pişirdim. lokum gibi oldu. soğutup yağlı kağıda sarıp buzdolabında sakladım. kesip kesip ekmek arası yedim. muhteşem oldu. ister soğuk ister mikrodalgada ısıtarak ekmek arası.
  • bu ülkede konserveden hayvansal gıda olarak ton balığı görmeye alışık bünyeleri şaşırtmayacak lezzet!
    şöyle ki açınca rengi görünümü kabataslak ton balığı ile aynı. bunda da kıyma yiyormuş gibi bir hissiyat mevcut.
    tabi ben akşam akşam acıktığımdan sade yediğimden durum böyle.
    duxelles olarak kullanılabilir, pizzaya gidebilir (hoş da olur pratik de olur), sandviç, salataya da gider.

yine de batıcılık yapmak istemem çünkü öyle aman aman bir şey değil!
    kısaca abartılacak hiçbir şeyi yok..
    tadına alışınca bırakılamıyormuş falan. sikerler öyle tadı :)
  • kavurmanin ecnebi versiyonu denebilir.

yukaridaki entrylere istinaden de bir kac kelam:

- reuben, pastrami ile daha guzel oluyor bence.
    - corned beefi soguk tuketin, mikrodalgaya attiginiz anda darmadagin oluyor.
    - fume et yapiminda kullanilan nitritli tuzlar erkeklerde pankreas kanserini tetikliyor.
    - tadi da cidden aman aman degil, spam konservenin daha kalitelisi lolz.
hesabın var mı? giriş yap