• turkiye'deki ilk 900'lu hat sahiplerinden biridir kendisi (hatta numarasi 900'lu de diildi, siradan bir numara seklinde gorunen fatura canavarlarindandi).. 91-92 senelerine denk duser, televizyonda reklamlari cikmaktaydi "bendenizin hayatini kendi sesimden dinleyin" seklinde.. cocuk idim, bilmezdim bant kaydi denilen seyin ne oldugunu, bilmezdim hain kapitalist rejimi; telefon faturasinin akibetinin nerelere varabilecegini.. once kendisinin "cansiz" sesi yikti hayallerimi ("coskun abi coskun abi" dedim ama vermedi cevap), sonrasinda da babamin nidalari ("kimi aradin sen boyle huleaaaan!!!").. o gun bugundur kim bana "coskun sabah?" dese susar kalirim; icimde aci bir burukluk, sirtimda babamin kemerinden kalma bir iz*. kufurler ederim icimden, ama disimdan diyemem, maazallah gotumuze girebilir be sozluk, diyemem ah diyemem.
  • 88 - 91 arasında bayağı hızlıydı. anılar kaseti neredeyse herkesin evinde mevcuttu. tekti bir de alemde. tip falan düzgün, ud çalıyor, sesi güzel vs. genelde yabancı hatunlarla takılırdı, danimarkalı falan. sinan özen çıkınca biraz gölgede kaldı gibi ud meselesinde. bir de adamı sürekli ud ile görmeye alışmışız o dönem, bunu taksim de görmüştüm yanında ud yoktu bayağı yadırgamıştım. arabada bıraktı herhalde demiştim.
  • bi zamanlar esra ceyhan hanımefendimizin sunduğu a dan z ye programında şöyle bir diyalogun başrolunde yer almış, beni ekran karsısında kendimden geçirmiştir.

coşkun sabah: şimdiki müzisyenleri anlamıyorum. saçma sapan sarkı sözleri yazıp önümüze sunuyorlar. türk müziği bu kadar alçalmamalı. yok biri bi şarkı yazıyo sözleri bıdı bıdı, öteki yazıyo vıdı vıdı. hakikaten iyi görmüyorum ben ilerisini.

(bu sözün üstüne bir izleyici bayanla canlı telefon bağlantısı yapılır)

izleyici: ee coşkun bey iyi günler.şimdi azönce şarkı sözleri artık çok saçma filan diyosunuz da, "ispanyola ispanyol, bütün şarkılarım hep sana maria maria " diye bir şarkı yazıp da söyleyen kişi siz değil miydiniz, ne diye insanları bu kadar eleştiriyorsunuz??
    c.s.: (çılgına dönmüş bir şekilde)ne demek efendim onlar halka malolmuş şarkılar.anlamları derindir, kapattırın esra hanım telefonu, bunlar rakip plak şirketlerinin adamları.ajan bunlar.kasıtlı arattırıyorlar bunları.
    izleyici: ne alakası var ne rakip plak firması
    c.s.: yok yok kesin onlar arattırıyor..kapatın kardesim telefonu.
  • coskun abiye vakt-i zamanında piyasadan verilen ''abi profilden cok kralsın, canımsın'' gazi üzerine coskun sabah sanat hayatının cok uzun bir bölümünü ekranda ya da kaset kapaklarında yan durarak gecirmi$tir..

agabeyi bülent sabah ve karde$i ta$kın sabah'ın arasında en ortalama muzisyen olmasına ragmen tipi sayesinde cok ekmek yemi$tir.. ispanyola oh.

koyu bir galatasaray taraftarıdır, bir dönem macları takip ederdi stadyumdan sonra lig tv'ci oldu.. arabasının bagajında mangal bulundurup canını sıkan bi$i oldugunda yol kenarında ate$i harlaması ile ünsüz oldu.. anılar oh..

evimiz holywood'daki brandon gibi bozulmayan bir sac yapısına sahipti ki kendisi, mahalle berberlerinde bulunan wella sac katalogunun yanı sıra cama yapı$tırılan sanatcı fotograflarından en cok tercih edilendir..

ayrıca kendisi;
    soldan saga kuzu sesi, yukarıdan a$$agı 11 ayın sultanı'nı gecince soldan sol üst resimdeki udi sanatcimizdir..

görü$ürüz abi
  • artık yalan olmasın yurt dışında ya kore ya peru ya da mısır'da mı bilmem ama bir konser vermişti coşkun ağabey..
    en büyük numarası ''aaaşşşıığıımm sanaaaa'' dedikten sonra mikrofonu seyircilere tutup ''doyamıyoorrrummm'' dedirtmek olan coşkun agğabey gene aynı numarayı cekmiş mamafih salonda bulunanlar garip garip bakıp sanatçının şarkıyı unuttuğunu sandıkları icin alkışlarla destek vermişti.. bundan gaz alan coşkun sabah toplam uzunluğu 3 dakika 23 saniye olan her şarkısında 1.5 dakikalık sessizlik uygulamış ve büyük alkış almıştı. seyirciyle arasında olan duygusal bağdan bahsetmiyorum bile...

bunu da yapsa yapsa koreliler yapar ayrıca.
  • 4-5 yaşlarındayken hastası olduğum sanatçıdır.

oyuncak sarı arabamla bütün gün evinde içinde anılaaaar anılaaaar diye dolaşırdım. işin garibi o yaşlara ait nadir şey hatırlarım bu da onlardan biridir.

diğer dinlediğim sanatçıların da fatih kısaparmak ve akrep nalan olduğunu düşürsek, evet garip bi çocukmuşum ...
  • seksenlerin ikinci yarısında tanju colak'tan sonra türkiye'nin en golcü ismidir.
  • büyük galatasaray a$ığıydı co$kun agabey. takımın her macına gelir, eger programı varsa da mac sonucunu $arkısını keserek verirdi.. o dönem pek sıklıkla galatasaray maclarına gelir, numaralı tribününde tecavüzcü co$kun'la beraber co$kunları ikilerdi..

gene rutin bir derbi macı sırasında tribünlerde daha önce co$kun sabah ile birliktelikleri magazin basınına yansıyan harika avcı görüldügü an tüm tribünler ''co$kun harikaya tecavüz et'' diye bagırmı$, tecavüzcü co$kun halefinin sırtını ok$ami$, co$kun agabey'de yerinden dogrulup elini gögsüne götürüp eyvallah demi$tir..

bir de aklıma geldi, her plak resminde kafasına sag taraftan florasan ı$ıgı verirler. o parlaklık ondan
  • yer: jamaika

- bak abi harika ud çalıyorum..
    - ud ne lan?

doğru ülkede doğmuş müzisyen/şarkıcı..başka ülkede doğsaydı gitar çalma ihtimali çok yüksekti..keman da olabilir..
  • bu adam 90'ların başında o kadar popülermiş ki, çocuk aklımla hatırlıyorum, bana göre oldukça büyük olan komşumuzun kızı bu adamın 900'lü hattını aramış ve getirdiği yüklü telefon faturası yüzünden evlerinin camları aşağı inmişti. içeride neler olduğunu düşünmek bile istemiyorum ama çok can yaktığı belli.
hesabın var mı? giriş yap