• ayşe, sena, celasun yeter ya, bu aşk dizisi değil ki kardeşim, aşk dizisi izleyecek olsam çok daha iyilerini tercih ederim. aksiyonun daha fazla olduğu bir çukur istiyoruz. yani ayşe ile kızının mahalleye geri döndüğünü gördüğümde, refleks olarak kanalı değiştirdim. senayla avarel arkadaşının aptallıklarını da izlemek istemiyorum.

bare geçmişten bilgiler verin, ayrıca o selim de olmamış, babasını takip ederken sanki hayattan vazgeçmiş gibi takılıyor. sonra aliçoyla konuşurken maşallah hiç bir şey olmamış gibi davranıyor.
  • çukur tv dizisi. çukur üyeleri küçüktür ve büyüktür işareti arasındaki üç nokta ile oluşturulmuş dövme taşıyor. üç nokta küfür anlamı içeriyor. muhtemelen senarist üstü kapalı hayata bir küfür gönderiyor.
  • tek bir bölümünü izlemediğim ve izleyeceğimi de düşünmediğim dizi.
  • dizi piyasasının abdurrahman çelebisidir.geçtiğimiz hafta son defa izledim zira reklamlarla birlikte 3 saat süren bir dizide her hafta yarım saat sultan ana yemeğini yedi mi diye izlemem.elin oğlu yarım süren bölüm çekiyor senede 20 bölümlük biz sadece çorba ve kaşık sahnelerini o kadar izliyoruz.bir diğer sinir bozucu durum cumali koçovalı tutarsızlığı ki bu bence çoğu insanı rahatsız eden edecek olan durum.ilk 2 bölüm ilah yaptınız adamın amına koyarımlar falan sonra baya liseli ergen triplerinde bir büyük ağabey.yok abi bu adam bu triplerle böyle efsane olmuş olamaz resmen yamaç beyin önü açılsın diye geri plana çekilmeye çalışılıyor.son sözüm sana koçovalı idris (aslında seni yazana) senden ne aile babası olur ne de mahallenin babası oğullarına ahkam kesip nutuk atarken iyiydi amk götü boklu karakuzulara bırakıp gitmek nedir?cio baba ve ekibi gelsin alayınızı 4 bölümde temizler adanaya da geri dönerler sizin çukurunuza da tenezüül etmezler allahını sevim.ayıkün mü senarist bey?`
  • sırf bu hafta ne saçmalıyacaklar diye izliyorum.
    artık mantık hatalarını yazmaktan bıktım.
    fantastik aksiyon sahnelerini eleştirmekten sıkıldım.
    karakterlerin tutarsızlıklarını yazmaktan sıkıldım.

lan o lal ne öyle,
    adam %30 sherlock holmes, aksiyona geçmeden hayal ediyor.
    %30 wolverine o kollardan çıkan bıçaklar bir faulleri yok.
    %40 tosunpaşadaki küçük enişte,
    ulan hepsini bir karakterde neden topladınız . manyakmısınız?
    birde bari dar takım giydirmeyin çocuğa rahat hareket etsin.
    hem seneyede giyer.
  • adamım abuzer kömürcü’nün kasıp kavurduğu dizidir.

- benim adım reşit fazlullah.
    + ıhkk. niye geldin lan it ?
  • ben de diyorum ki "bu adamı bi yerden çıkartıcam". bu bizim bildiğimiz abuzer kömürcüymüş ya "lan it.!"
    (bkz: reşit fevzuallah)
  • dizide bir değil iki değil üç değil dünyanın saçmalığı var, ilk bölümden itibaren ilgiyla izlediğim dizideki saçmalıkları sıralayacak olursam,
    *üniversite öğrencisi bir kardeş ilk bölümden boyka gibi dövüşmeye başlıyor, geçmişine gidildiğinde sürekli ağlayan, içine kapanık bir tip olduğu gösteriliyor.
    *idris babanın saçma sapan "laaaan" diye bağırışları, yanındaki sağ kolları emmi ve paşa isimli karakterleri canlandıran kişilerin tonton adamlar olması, aldıkları her işin ellerinde patlaması hiç bir işe yaramayışlarıda ekstrası.
    *aliço müthiş karakter, süper başladı, sonradan onuda gevezenin teki yaptılar herkeste olduğu gibi onunda bokunu çıkardılar.
    *durumları bozuk diye baba bir kutu tespih, saat ve bileklik çıkarıyor. kutuda zaten var 10 tane saat baba 7 tanesini torun tombalağa vereceğim diye ayırıyor (gereksiz detaylar)
    *cumali cumali bekledik, ayağa kaldıracak şöyle yapacak böyle yapacak dedik, gevezenin teki çıktı anca konuşuyor, hatta yönetmen kendi kendini ele veriyor 1-2 bölüm önce vartolu kendisine anca konuşuyorsun icraat yok boka yaramıyorsun dedi.
    *cumali ile vartolu kavga ediyor, sözde sinirli vartolu belimden silahı al silahı al diyor. (ne gerek var böyle bir laf, bırak yamaç kendisi alsın sözde sinirli ama kendini kontrol ediyor)
    *kemalin sakat eli bir alçı ile düzeliyor,
    *adam bir apartman dairesinde oturuyor cumali, karakuzular mahalleyi ele geçirmişler bir apartman dairesine giremiyorlar,
    *cumaliye ilk bölümde doktor nasıl öldü diyor, hiç değilse doktor çukurdan olmuş olsun, yalandan rapor yazmış olsunda bari öyle çıksın bu nasıl saçmalık..

tamam dizi izliyoruz herşey akla mantığa %100 uymak zorunda değil ancak benim şahsi fikrim dizinin içine ediyorlar daha bunlar gibi sayamadığım 100 tane saçmalık çıkar her izledikten sonra arkadaşlarla kendi aramızda dalgasını geçiyoruz
  • son fragmanı tamamen efsane yarış atı bold pilot’ın filmi için reklam amaçlıydı. neyse en azından cumali’de de at yarışı izleyecek tip var. bu açıdan iyi denk getirdiler.
  • sırf dizi 2 saat sürsün diye aynı sahneleri 2 3 defa göstermeyin yeter artık. sultan ana karakterinin yiyeceği yemeğe de lanet olsun. aç kalsın da gebersin yeter artık. ulan kadının koltuk altı tıraş sahnesini bile gösterdiniz amınıza koyayım.

ekleme;

sizin yapacağınız işi de diziyi de senaryoyu da seveyim. koskocaman çukur bayrağını görmeyip, küçücük yangından çıkan dumanı görüyor. 2 metre önündeki adamı keleş ile vuramayıp dağa taşa sıkıyorsun.
hesabın var mı? giriş yap