şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumartesi çalışmak eyleminin daha da samimiyetsiz olanıdır. o yarım gün de ne bir iş biter, ne de bir gelişme kaydedilir. ha tabi en azından yarım gün tabi. *
 • tüm günü piç eden saçmalık.

  zaten sabah erken uyanarak güne başlamışsın; ha yarım gün, ha tam gün amk. ne fark eder.
 • cumartesi gününü komple hiç eder. hafta tatilini de 1'e indirir onu da bozdurur bozdurur harcarsın. teşekkürler çalışma hayatı
 • ibnelere bak ya. ulan bizimkide güya yarım gün, kalanı mesai yaptırıyorlar. çıkış 13:00 iken oldu 18:00 o yarım gün bize altın gibi değerli geliyor şu an. yoğunluğun amk, sistemin amk, böyle patron diktasının amk.
  tüm günü piç oluyormuş. hangimizin tüm günü piç oluyor sence?

  edt. imla.
 • çalışan haklarını işe girerken alıyor. tecrübesiz ve işe ihtiyacı olan birisiyseniz her türlü şarta mahkum kalıyorsunuz. aranan eleman konumuna yükseldiğinizde de kendi şartlarınızı kendiniz belirliyorsunuz.

  bence biran evvel işinizin ehli olup kendi şartlarınızı belirlemeye başlayın.

  hafta da 5 gün 08:00-17:00 - 09:00-18:00 arası çalışıp mesai'ye felan çok çok gerekmedikçe kalmam demek şımarıklık değil haktır. kendinize güvenip işinizi düzgün yaptıktan sonra kimse olmaz diyemez.

  ve unutmayın her zaman daha iyi şartlarda bir iş vardır. sürekli yeni iş arayıp iş başvurusu yapmanızda yasal bir engel yok. çoğu iş veren/müdür ihtiyacı olan elemana mesai dışı saatlerde de iş görüşmesi randevusu veriyor, siz sadece teklif edin. zaten kabul etmeyen ya tuzu kurudur ya da zaten iyi şartlar vermeyecektir.

  not : hak verilmez alınır.

  not-2 : sağcı ya da solcu değilim bu kavramları salakça bulanlardanım. sağcılık, solculuk daha zeki insanların daha az zeki insanları yönlendirmek için oluşturduğu bir olgudur. ben de atatürk gibi akılcılık, bilim ve eğitim'den yanayım. buna uyan sağcı solcu gibi bir tanım/kelime malesef yok. (bkz: 1984)(bkz: george orwell)
 • cumartesi çalışmanın fazlalığı ve gereksizliğinin bir başka versiyonudur. sanki bir kıyak yapıyormuşcasına yarım gün çalıştırırlar. o günü belki şehir dışına çıkılabilir fakat o yarım günü çalıştığınız için bu mümkün olmaz.