• çok değerli bir oyuncudur. biz yaşı küçükler bile* onunla büyüdük.
  • gerçek profesyonel. yeni kuşaktan bir oyuncu olsaydı bütün gün cihangir'de geyik yapmaz, zamanını gidip aiki-do öğrenmeye harcardı.
  • güzel işler yapmış güzel bir adam.
  • ulama sebebiyle yıllardır isim-soyisimi bütünleştirerek isim sandığım şahıs. cüneytarkın
  • genç bakış programına katıldığında kendisine sorulan "bu devrin malkoçoğlu kimdir?" sorusuna müthiş bir cevap vermiştir. soruyu soran çocuk ve seyirciler polat alemdar, ezel tarzı bir cevap beklerken demiştir ki "yaşadığımız devir malkoçoğlu'nun, battal gazi'nin yetenekleriyle kahramanlık yapabilecekleri bir devir değil. bu devirde benim gözümde malkoçoğlu, akşam evine iki ekmek götürebilmek için günde 12 saat çalışan insandır" demiştir. ve müthiş bir alkış kopmuştur. cüneyt arkın budur işte.
  • iran'da fahreddin olarak bilinmesinin yanısıra, sanırım bazı iranlılar tarafından iranlı zannedilmektedir. youtube'dan izlediğim "iran before 1979" isimli slideshow/video'da "bakın pehlevi zamanında iran ne güzeldi, işte böyle modern insanlardık" temalı fotoğrafların içerisine kendisinin de bir fotoğrafı koyulmuştur. tesadüf eseri farkedilmiştir.

not:çok ufak bir ihtimal de olsa yamuluyor olabilirim, zira bu fotoğrafta cüneyt arkın'ın yanındaki kadın iranlıysa, videoyu hazırlayan kişi onun için koymuş olabilir.

video:

http://www.youtube.com/…re=player_detailpage#t=248s
  • filmlerinde 15 metrelik surdan 5 bizanslının üstüne atlayabilen müthiş insan
  • an itibariyle tv8'de, okan bayülgen'in konuğu. öyle bir jenerik hazırlamışlar ki, sanki milli kahraman. nihayetinde türk olmayanlara ve müslüman olmayanlara hakaretler yağdıran filmlerin oyuncusu.
  • şüphesiz ki hollywood filmlerinde oynamış olsa tüm dünyanın tanıdığı efsaneler arasına adını çoktan yazdırmış olacak kişidir. 90 sonrası doğanlar bile 1937 doğumlu bu adamın filmleriyle büyüdü güzel ülkemde. şimdi 30'lu taşlarında falan olsa kıvanç tatlıtuğ'u tokatlar evine gönderirdi reyiz*
  • cücüm benim her filmine bayılıyorum. kara muratından battal gazisine, yıkılmayan adamına, dünyayı kurtaran adamına hepsi ayrı mükemmel. zamanında izleyemesek de sonradan bu filmleri izliyor olabilmemiz ve teknolojinin ilerlemesi neticesinde eski filmlerdeki efektlerle eğlenebiliyor olmamız ve zamanın bilim kurgusunu, tarihini komedi olarak algılayabiliyor olmamız benim gibi komedi filmi severler için büyük avantaj değil mi, dalga geçmiyorum da hakikaten yürekten saygı duyuyorum filmlerine mutlu oluyorum izledikçe.
hesabın var mı? giriş yap