şükela:  tümü | bugün
 • sadece cüneyt arkın'dan değil, dönem itibarı ile yeşilçam'da kamera karşısına geçmiş hemen hemen tüm oyunculardan dayak yiyen veya dayak atan adamlardır bunlar efendim.
  ancak kavgası, gürültüsü, takatukası en bol film çeken oyuncu cüneyt arkın olduğu için en çok bu oyuncunun filmlerinde görülmüşler, en çok cüneyt'ten sopa yedikleri ve attıkları için literatüre bu isimle geçmişler, sokakta görüldüklerinde "ahahahah, cüneyt arkından dayak yiyen adam dil mi lan bu" diye parmakla gösterilmişlerdir.
  senelerce yeşilçam sokağı'nın cefasını, çamurunu çekmişler, küçük paralar karşılığında binbir tehlike içeren sahnelerde oynamışlar, kah kazara gerçekten yumruk yemişler kah yüksek yerlerden atlayıp, pencereden atılıp ölüm tehlikesi geçirmişlerdir.
  bir kısmı hayatta olmayan bu oyuncuları beyoğlu kahvelerinde görmüş, sohbet etmiş biri olarak yüzlerindeki kırgınlığa şahit olmuş biriyim.
  ibrahim kurt sanırım, şöyle demişti bir tv programında:"biz olmasaydık da cüneyt arkın olmazdı"
  abilerimizi bir hatırlayalım, selam duralım.
  süheyl eğriboz
  çetin başaran
  ibrahim kurt
  ihsan gedik
  cevdet balıkçı
  kadir kök
  cevdet balıkçı
  kadir kök
  abdi algül
  erdoğan seren
  ibrahim uğurlu
  kudret karadağ
  yılmaz kurt
  mehmet uğur
  necip tekçe
  osman han
  sönmez yıkılmaz
  tevfik şen
  yadigar ejder
  yusuf sezer
  yusuf çetin
 • kadıncıklar oyunundan parlak karakterinin de değindiği adamlardır.

  --- spoiler ---
  şimdi, abdullahcığım.. ilk filmimi çevirmekteyim.. cüneyt ağbi başrolde.. kız da türkan sultan.. cüneyt ağbi gariban, bizim gibi.. türkan sultan varlıklı bir pezevengin kızı.. cüneyt ağbi de yoksul bir pezevengin oğlu.. aşk ferman dinler mi, bi görüşte vuruluyor cüneyt ağbimize.. buluşacaklar.. türkan sultan arabasıyla, yoksul delikanlı cüneyt ağbimizin beklediği sarıyer sırtlarına gelmektedir.. cüneyt ağbi uzaktan arabayı tanıyor.. "sultan, sultaaaan" diye koşarken, aniden bir kamyon.. (müzik sesi yapar) altına alıyor cüneyt ağbiyi.. kör oluyor kör.. artık o, kör bir kemancıdır!.. ona acıma, gözleri açılacak sonunda.. bana acı asıl.. dublör benim!.. kamyon bana çarpıyor, cüneyt ağbi yatıyor.. sahneyi yeniden çekiyorlar, kamyon bana çarpıyor, cüneyt yatıyor.. beğenmiyorlar yeniden çekiyorlar, kamyon yine bana çarpıyor.. cüneyt yatıyor!.. türkan'ın sevgisi sahte değildir.. babasının karşı koymalarına rağmen, cüneyt'in çalıştığı, kör keman çalıp arabesk söylediği meyhaneye gelmektedir, her gece. buraya dikkat.. yeşilçam'da bir kahve vardır, siz görmediniz oraları.. o kahvede bizim figüran takımı bekler.. (duygulanır..) bir rol verilir umudu ile beklerler.. (yeniden neşeli.) işte o kahvede, günlerdir bir rol verilir umuduyla bekliyoruz.. bir minibüse doldurdular hepimizi.. yallah sarıyer sırtlarındayız.. işte o meyhanedeki içki içenleri oynayacağız.. hani dedim ki, madem içki içenleri oynayacağız, filme uygun olarak sosyal gerçekçi olsun, baştan bir iki kadeh atalım.. tam bizim sahne geldi ki hepimiz zom, aynen.. o memduh olacak bağırdı!.. recisör.. "ben sizden meyhanede içer gibi yapacak adamlar istedim.. bunlarla olmaz.." ben de vallaha da billaha da sırf latife olsun diye, kolumla da destekleyerek "yeşilçam'da ayık adam nah bulursun!." demiş bulundum. birden, başta memduh ağbi olmak üzere, setçisi, ışıkçısı, kameramanı ve hatta cüneyt'in üstüme doğru geldiklerini gördüm.. fatma abla var ya, o da çekimi seyrediyormuş, ayakkabıyı çıkarttığı gibi yallah üstüme!. yer misin yemez misin? hani, cüneyt karateci ya, kolumu kırmaya çalışıyor, fatma topuklusuyla başıma, hele o türkan yok mu, bi de hanımefendi derler, hayalarıma hayalarıma ver ediyor tekmeyi.. memduh ağbi desen, durmadan kafa atıyor!.. tam bayılıyordum ki memduh'un şunu söylediğini duydum: "bu ipneyi!" yani beni! "bu delikanlıyı, en seri vasıtayla istanbul il sınırları dışına çıkartın, bu yaştan sonra hapishanelere giremem!" gözümü açtığımda burdaydım, ankara'daydım.

  --- spoiler ---
 • bir kısmı şu efsane reklamda arzı endam edip yarmıştır

  https://www.youtube.com/watch?v=jvmtr_ejsum
 • döverim seni, hepinizi döverim ülen !

  mafya şarkısı