• londra 2012 kadınlar 1500 metre finali'ni coşkuyla anlatan spiker. ama morgan uceny düştükten sonraki anlatımına koptum ben, hala aklıma geldikçe gülüyorum; "evet bu arada düşen bir sporcu var, neyse sktr et amk. bizim kızlar devam ediyoo" :))))
  • aslı çakır gamze bulut ikilisi ni at yarışı anlatır gibi çok başarılı anlatmış spiker kardeşimiz. hakikaten böyle vatansever duygularla anlatmak herkese nasip olmaz. yakında burası videolarla dolar. demedi demeyin.
  • al bundy'e çok benzeyen, londra 1500m finalinde çoşan, kalite spiker.
  • trt'nin en etkin spikerlerinden biri. bisikletten tenise rugbyden badmintona tüm sporlar hakkında az veya çok bilgisi olduğunu düşünüyorum. ayrıca fenerbahçelidir.

yine cüneyt kıran gibi kapsamlı spor bilgisi olan bir diğer trt spikeri için;

(bkz: yalçın çetin)
  • dünya kupası’nda güney kore - almanya maçını anlatan ve gruptaki averajı bir türlü hesaplayamayan spor spikeri.

bak cüneyt’cim atılan gol-yenilen gol: averaj.
  • anlatımını, ses rengini çok beğendiğim bir spiker. ispanya ligi trt'de iken onun anlattığı maçları çok izlemiştim. tüm sporlarda, olimpiyatta vb hep var zaten.

şimdi de djokoviç'li tenis maçını izliyorum. gerçek bir spor spikeri.
  • kendisi bugünkü wimbledon finalinde şahane bir maç anlatımı yapmaktadır, kısa tenis notları, puan sürerken gereksiz müdahalelerde bulunmaması ve ses tonunu dengeli kullanması sayesinde keyifle maçı izliyoruz.

umarım diğer turnuvaları da trt alır ve kendisi ve mehmet sevinç'in anlattığı maçları daha sık izleriz.

diğer spikerlerin de böğürmeden ve hamaset yapmadan maç anlatmayı kendisinden öğrenmesi gerekiyor.
  • dün bir diğer harika spiker mehmet sevinç için yazdığım her şeyi cüneyt kıran için de demem gerek diye düşünüyorum.

şu ülkedeki en liyakatlı meslek sanırım tenis spikerliği olabilir. gerektiğinde hiç tenis bilmeyene anlatır gibi anlatıyor, gerektiğinde de küçük anektodlarla geçiş anlarındaki 20 saniyelik bölümleri çok güzel dolduruyor. özellikle ara yerlerde ekrana kim gelirse ; tenisçinin antrenörü, ailesi, herhangi bir ünlü v.b onlarla ilgili de ufak bilgiler vermesi çok hoş. şu an trtspor ekranlarında tam da işinin ehli bir kişiyi izliyoruz, buraları okuyorsa selam ediyorum kendisine.

(bkz: 11 temmuz 2021 djokovic berrettini maçı)
  • ses tonunu cok begendigim, cok basarili buldugum spor spikeri.
hesabın var mı? giriş yap