şükela:  tümü | bugün
 • 2014 draft'inde olmadı 2015'te draft'e girecek avustralyalı yetenekli basketbol oyuncusu. kasım 2013'te liseden mezun olacağı için bu sene kolej tercihini yapsa dahi seçtiği kolejin basketbol programına dahil olmayacakmış. 2015 draft'i ihtimali bu yüzden var. kendisinin babası evvelden michael jordan'ın takım arkadaşı falanmış. hayırlısı...

  babasını araştırdım, north carolina'da 2. senesinde jordan'ın takım arkadaşıymış. amerika'da basketbolculuk kovaladıktan sonra tutunamayınca avustralya'ya gitmiş. sonra orada vatandaşlık almaya kadar götürmüş işi. adı ise cecil exum.
 • british accent'lı zenci basketbolcu mu olur dedirten. röportajını dinliyorsun böyle arka planda bbc'de bir yarışma falan açıkmış gibi.

  avusturalyalı olduğunun farkındayım da benim ve kabul edelim çoğumuz için iki aksan pek ayırt edilemez şeyler.
 • 2014 nba draft'ında üst sıralardan seçilmesi beklenen avustralyalı basketbolcu. kişisel fikrim üçüncü sıradan itibaren seçen takımı pişman etmez (ilk iki sırayı wiggins ve jabari parker'a ayırıyorum şimdilik). ayrıca bu drafttaki en yeteneklisi değilse de * en winner karakterli oyuncu olabilir, diye de sezinliyorum..

  diğer taraftan bir rockstar sahne adı gibi duran gerçek adı var elemanın. hani beklendiği* gibi hamuru tutar da nba'de büyük oyun oynarsa, popülaritesi ve ek ticari gelirleri bu isim sayesinde iki kat fazla olur gibime geliyor.... bi de son olarak keşke lakers alsa temennimle entryyi noktalıyorum :)
 • latince bir söz zannederken basketbolcu adı çıkan kelime öbeği.
  harry potter filan söylese, gram sırıtmaz:

  -dante exuuummm!! (((bdöffffff!!!)))
 • 2014 nba draft'inde en ust yetenek grubu arasinda [jabari parker, andrew wiggins, joel embiid] gosterilen ama avustralya'da oynamis, ne oldugu muamma bir insan. birkac idmanini izledim, yilan gibi kivrilarak bir anda isi bitiren oyuncu tipinde. tehlikeli adam! lakin ust duzey rekabet ortaminda test edilmedi. iceri girerken blok mu yer, bir omuz darbesiyle on takla mi atar, bir dakkada on sayi yiyice oyundan mi kopar, bilmiyoruz. bu nedenle draft ust grubunun en riskli secimidir.
 • bir adet kendisini pg sana sg.
 • muhtemelen dtaftta 5-8 arasında bir yerde gidecek yetenekli olduğu iddia edilen oyuncu.
 • aşırı potansiyelli gard. üstteki entaride de belirtilmiş. gerçekten kobe'ye çok benziyor. ben ki kobe'nin sıçtığı boku bilirim*. bu çocuk bildiğin ham kobe. kobe'nin 18-19 yaşlarındaki haline çok benziyor. crossover stili olsun, sürati olsun ve de o yaşlarda şutu olmaması olsun bildiğin kobe bu. tabi karakterini bilemiyoruz şimdilik fakat malzeme var. seçene hayırlı olsun. umarım lakers'a kadar düşer. tabii düşmez ama umut işte. 2 sene kobe'nin yanında kalsa çok şey kapabilir çünkü.
 • draft gecesinde sahneye çıkarken bi şarkı seç demişler drake'ten trophies'i seçmiş. "kobe mi? lebron mu?" demişler kobe demiş. "kanye mi? jay-z mi?" demişler kanye demiş. kanım iyice ısındı kardeşimize.

  http://youtu.be/4gekgwxjh9s
 • utah jazz kendisini 5. sıradan seçmiştir. kuradan çıkan iskandinav takımı gibi duran bir eleman, nasıl bir oyuncu olduğu pek kestirilemiyor.