• parayı veren düdüğü çalar mottosu ile yürüyen ferit şahenk takımı. wild card'ı zaten garantilediğinin sinyallerini yaptığı transfer hamlelerinden anlamamak için kör olmak gerekirdi
  • aslında wild card için biz tek başımıza giderse çok tepki gelir diyerek, karşıyaka lehinede kulis yapan klüp. e--- spoiler ---

euroleague'in başkanı jordi ile dün görüşen ferit şahenk;
    daçka ile k.yaka'nın birlikte euroleague'e girmesini sağladı..
    g.saray out oldu..şahenk
    --- spoiler ---

https://twitter.com/…eten/status/615611692702150657
  • yeni neslin hakkında atıp tuttuğu takım. belli başlı ön yargılarla eleştirilen, özellikle bilgi sahibi olmadan garip yorumlar yapılan takım.
    haksız eleştirilerin bir kaçı; 100 kişiye sorsan takımın renklerini bilmezler, kimse tanımıyordu son iki senede tanındılar, banvit'in basketbol kültürü daçka'dan önde, basketbolun osmanlısporudur.

elimizden geldiğince bildiklerimizi yazalım ki şu ekşi sözlük dünyasında bir kişinin bile yanlış fikirlere kapılmasını engellersek mutlu oluruz. öncelikle türkiye'de basketbol izliyorum diyen bir kişinin daçka'yı tanımıyorum renklerini bilmiyorum demesi imkansızdır. bir iki sene geriye düştü diye kötüleminin anlamı yok. bir nevi türk futbolunun bursaspor'u, gençlerbirliği diyebiliriz. kendine ait bir kültürü altyapısı olan bir klüptür.

doğuş sponsorluğuna gelirsek. daçkanın yıllardır maçlarını oynadıgı salon ayhan şahenk spor salonudur. bir zahmet ayhan şahenk kimdir? link'e tıklayarak bakın. yani şahenk ailesi darussafaka ile yıllardır içiçedir. peki renklerini bilmediğinize göre daçka nedir? onu da bilmiyorsunuzdur. sizi şurayaalalım. ben bu linklere baktığımda iyi şeyler görüyorum.

yukarıdakileri okuduysanız daçka'nın bir osmanlıspor olmadığını anlamışsınızdır. ortada yılların getirdiği bir birikim, bir emek var. zaten altyapısı olan, güçlü bir yapıya destek olma kararı, yatırımları arttırma kararı kötü olarak görülmemeli.
  • 1000-1500 ortalamayla en düşük seyirci ortalamalı takım olurlar.bu işte doğuş grubunun parmağı olduğunu söylemek müneccimlik olmaz herhalde
  • euroleague'ye gitmesi bir türk takımının hakkını yiyerek olmamıştır. parayı basıp wild card'ı almasalardı, banvit ya da galatasaray gitmeyecekti euroleague'ye, parayı basan başka bir fransız ya da ingiliz takımı gidecekti. euroleague son yıllarda çok ciddi mali sıkıntı çekmeye başladı, bu yüzden durum biraz parayı veren düdüğü çalar/çaldırır olayına döndü. gelecek yıllarda wild card'la katılan takım sayısında artışa gidebilirler, ya da organizasyonu fiba'ya da devredebilirler, göreceğiz.
  • daçka değildir, daçka ile alakası da yoktur şu takımın. bizim bildiğimiz daçka 90'larda kaldı. basketbol kültürü olarak banvit'in fersah fersah önünde olan darüşşafaka'dır, darüşşafaka doğuş değil.
  • adamlar, daçkanın gerek parasına gerek kaliteli takım sözüne inanıp vermişler wild kartı, eğer beceremezse daçka alırlar seneye elinden. yok banvit haketmiş yok gs haketmiş bla bla bla... varsa gücünüz ve inanılırlığınız girersiniz eurolige yoksa eurocupta başarılar.
  • antrenörü ve yaptığı transferlerle "old fashion" bir ekip kuruyorlar. oktay hoca savunma temelli, disiplinli bir basketbol anlayışına inanıyor. ancak son on yılda hücum savunmanın önüne geçti.takımlar daha çok koşuyor, daha çok ve hızlı şut atıyorlar. hızlı-atletik oyuncular bu oyunun vazgeçilmezi. emir,ender,m-bjelica bunlar takıma bütçenin ve hedeflerin gerektirdiği katkıyı verecek adamlar değil. umarım ben yanılırım da euroleague de averaj takımı olmaz, en azından top 16 yaparlar.
  • düştüğü grupla bana beşiktaşla kardeş takım mı acaba diye düşündüren takım
  • euroleague'e haksız bir şekilde ve lobi faaliyetleriyle katılmanın cezasını d grubunda çekecek takım. daçka'nın o gruptan çıkması çok zor, en iyi ihtimalle 5. sırada bitirir.

cska moscow
    maccabi tel aviv
    unicaja malaga
    brose basket bamberg
    darüşşakafa doğuş
    sassari
hesabın var mı? giriş yap