şükela:  tümü | bugün
 • r programlama arayüzünü siteye entegre ederek sanal ortamda programlama öğreten başarılı bir site. içindeki bazı dersler coursera'daki dersler ile eşzamanlı ilerliyor ve uygulamalarını bu site üzerinden yapıyorlar. ilk zamanlarında eklenen dersler ücretsiz olmasına rağmen son eklenenleri yüksek fiyattan çakmışlar. heralde dışarıdan içerik üreten akademisyenleri cezbetmek için böyle bir yola gitmişler ama beleş devam edeydi iyiydi.
 • cüzzi bir fiyata oldukça efektif bir biçimde r programlama dili öğrettiğini düşündüğüm site. (python da öğretiyor; ama o tarafa hiç bakmadım daha.)

  başlangıç seviyesindeki ben için oldukça kullanışlı. bir kere coursera'daki gibi geleneksele yakın bir metod izlemiyor. daha çok alıştırma odaklı. videoların hemen ardından seçtiğiniz konuda alıştırmalar eşliğinde ilerliyorsunuz. ve kurslar ortalama 5 saatlik. bir haftasonunda iki tane kurs yapabilirsiniz.

  aylık ücreti 25 dolar. hiç de pahalı değil. size sertifika veriyor, bol bol alıştırma yaparak elinizin kirlenmesini sağlıyor.
 • python veya r ile data science öğretmeyi vadeden online eğitim platformu.

  tam şurada
 • hafta boyunca cyberweek nedeniyle premium üyelik için %50 'lik indirim yapmıştır. 300 $ olan üyeliği 90$'a alabilirsiniz. swirl'den de öğrenmeme rağmen r öğrenmek için faydalı bir platform. paraya kıyın alın derim. sanırım aynı indirim code school'da da var. hani diğer kod dillerine ilgilenenler olursa code.school'da janti bir platformdur.
 • r ile beraber python öğretse de r dilinin bir tık önde olduğu platformdur. zira r-fiddle isimli online r compiler ve rdocumentation isimli r help dökümanları ile r paketlerini barındıran siteler yine buradan çıkmıştır. cran.r-project sitesinde de aynıları olmasına rağmen rdocumentation çok daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, navigasyonu daha rahattır. ayrıca r dersleri python derslerinden sayıca ve çeşitçe çok üstündür.

  ücret konusunda ise en önemli güzelliği ders bazında değil aylık üyelik bazında ücretlendirmedir. bir derse değil siteye üye olursunuz ve premiuma dahil de olsa bütün derslerin ilk chapterları ücretsizdir.

  videolar, ardından örnekler, test soruları, proje gibi olaylarla sizi içine çeker ve günde bir ders tamamlayarak iyice öğrenebilirsiniz.
 • data science amaçlı r ya da python öğrenmeye başlamak için benzersiz bir online eğitim hizmeti sunar. konu anlatımı videosunun hemen ardından siteye entegre edilmiş kodlama alıştırmaları ile iki programlama dilinin de temellerini öğrenebilirsiniz. kurs bitiminde elde edilen sertifikanın linkedin profiline eklenmesi de mümkün.

  her bir konu başlığı için mutlaka bilmeniz gerekenler anlatılıyor. hani üniversitede dersin temeli verilir, ödevlerde ve projelerde daha zorları istenir ya onun gibi. bu iş yaparak-deneyerek-araştırarak öğrenilecek bir iş, o yüzden temeli en kompakt bir şekilde alıp üstüne koymak gerekli. şimdilik datacamp bunu en iyi sağlayan platform gibi gözüküyor. ayrıca buraya kadar okuyanlara bir hediye: buradaki linke tıklayarak 1 aylığına tam sürümüne ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

  ekleme: şimdi fark ettim ki aylık premium üyeliğiniz sonlanınca aynı linkle üyeliğinizi bir ay daha uzatabiliyorsunuz. eğer meetup'ın coupon sayısı sınırlı değilse bu şekilde sonsuza kadar üyeliğiniz devam ediyor olabilir.

  2.ekleme: bir yildir cok fazla tesekkur geldi. bircok insanin isine yaradigini bilmek cok guzel. ama saniyorum coupon sona ermis. o zaman baska bir sey onereyim size. microsoft visual studio uyeligi acarak da 2 ayligina datacamp'e sinirsiz olarak erisebilirsiniz: https://docs.microsoft.com/…bscriptions/vs-datacamp
 • muadili dataquest'dir.
 • yılbaşına özel bir indirim ile yılda 90 dolar vererek üyelik alabildiğiniz websitesi. ayda 7.50 dolara geliyor. r ve python öğrenmek için düşünmeden verilmesi gereken bir miktar.
 • telefon için app de yapmışlar. iktisat mezunu biri olarak sıfırdan başladım az önce. gayet güzel gidiyor yarım saattir.

  öğrenirim de buraları güncellerim inş.
 • derslerinde r kullanmak isteyen hocalara, ogrencileri de dahil olmak uzere, campus uygulamasiyla 6 ay ucretsiz ve sinirsiz uyelik veren mustesna bir platform.