şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eskiden ingilterede futbolcu olan sonra sakatligi sebebiyle haber spikerligine baslayip bir yandan da greenpeace sozculugu yapan yazar. dunyayi yonetenleri yoneten illuminati adli orgutun varligini tarihsel gelisimiyle, sembolleriyle, mason baglantilariyla son derece ikna edici ve duzgun bir dille anlatmaktadir. ilk basta bu teorileri yuzunden soytari muamelesi gormus ve butun islerinden kovulmustur. ne var ki yazdigi kitaplar ve internet siteleriyle son donemde basta kanada olmak uzere yogun ilgi gormektedir. kanada da yaptigi bir konusma toplam yedi bucuk saat surmus ve secrets of the matrix adiyla dvd olarak cikmistir.
 • başka bir tımarhane kâhini.
 • david icke söylem ve diskur olarak bir şekilde hep kadim yanlış bilinç mevhumuna vurguda bulunuyor, işte kitle iletişimdi, okuldu, askerlikti, partilerdi, dindi bu tip ideoljik araçlar insaları kitleler halinde yanlış bir gerçeklik algısına sürüklüyorlar diyor. ve fakat bütün bu standart, ve doğru, söylemin ardından gerçekte aslen hepimizi reptiloid uzaylılar sömürüyor'a bağlıyor. ben bunun giriş gelişme ve sonuç döngüsünü şuna benzetiyorum. birisi yanma eylemini açıklarken flojiston'u dışlıyor, diyor ki işte oksijen reaksiyonu var, ve oksijeni de uzaylı karanlık güçler yanalım diye yolluyor. yetiş occam, yetiş kanamakaalajerema
 • i$ini mukemmel yapan bir komplo teoristi bu deyvid ayk.

  komplo teorisi denilen, dunyaya ait bir gercek olguyu*, sosyal, politik, tarihi bir olayin* sebebini veya o olayin gerceklesmesine sebep olan olaylari, aslinda daha baska genel -ve de gizli- bir olayin sonucu olarak gostermek. bu fikirleri genel kabul gormus kural ve sistemleri kullanarak topluma sunarken, toplumun anlayabilecegi bir anlatim tarzi * icinde "teori" kelimesinin bilimsel manasindan yararlanip o toplum kesiminde kabul gormesini saglamaktir. bence komplo teorileri gucunu ve inanirliklarini insanlara hakim paranoya duygusundan almaktadir.

  icke'da bu anlamda gorevini gayet iyi bir sekilde yerine getiriyor, hedef kitlesinin genel kabullerine dayanarak ortaya belki kendisinin de cidden inandigi teorilerini sunuyor. teorilerini temellendirdigi sosyal olgulardan (sosyal kurumlarin insan dusuncesi uzerindeki genel etkisi) yola cikip, insanlari teorilerine inandiracagi zemini hazirliyor, ortaya dallanip budaklanmis bir teori one suruyor, sonra bu teoriyi absurd ve sacma bir sonuca bagliyor.

  bu noktada kendisine inananlar icin sonucun sacmaligi da onemini yitiriyor kanimca, cunku ileri surdugu teori de kendi komplosunun basamaklarindan biri oluyor, kendi kendini komplosunun bir parcasi haline getiriyor. icke'in teorisinden yola cikip "madem boyle bir sistem, gizli guc var, nasil bu adam bunlari bu kadar rahat yazip taraftar toplayabiliyor, butun gizini aciga cikardigi sistem kendisine nasil izin veriyor?'" argumanini ortaya koydugunuzda icke taraftarlari bile "insanlari yoneten gizli elit grup (illuminati vs her neyse artik) kendisine inanilmayacagini bildigi icin izin veriyor" karsi argumanini ortaya koyuyorlar.

  gerci bu karsi arguman butun komplo teorileri icin gecerli. yani dunyayi yoneten gizli gucler o kadar guclu ve kendinden emin ki, ara sira ortaya boyle abuk subuk sahsiyetler sunup gercegi onlarin agzindan soyletiyorlar ki kimse inanamasin.

  sahsen david icke'in 80'lerde yayinlanan visitors dizisinin senaryosu yazmak isterken kazara komplo teorisyeni oldugunu dusunuyorum.
 • global komploya boyut atlatmış adamdır, dış alemde kitaplarının çok sattığı rivayettir
 • ben de zaten kanye west'in, katy perry'nin, bush'un uzaylı olduğunu, dünya'yı bu pislik uzaylıların yönettiğini, firavunlardan beri aynı muhabbetin döndüğünü düşünürdüm ama bu abimiz olayı reptilian adı altında böceğe bağlamış, olsun, o da bir yorum. sitesinde kuran ve islamiyetle ilgili teoriler bulamadım, bir el atsın bence. http://www.davidicke.com/ ya şu articles kısmına bakın; 9/11, the matrix, illuminati, aliens, reptilians... oh mis gibi muhabbet var, acil türkçe öğrenmesini ve bir demlik çay (hadi rakı da olabilir) eşliğinde sohbete gelmesini bekliyorum.
 • ürettiği komplo teorilerinin müsebbibleri ile aynı tezgahtan çıkan şempanze, şarlatan... bu konu ile ilgisi fevkalade düzeyde olan blogger celebrity'si michael sikkofield'den bir alıntı;
  "icke ve onun gibi illuminati menşeili kaynaklarda "illuminati ailesi reptilian ırkından geliyo yeeaa, uzaylı bunlar uzaydan geliyolar" gibi şeyler söylerler, konuya meraklı ve kendini kaptırmış bir grup salak da gider buna inanır ve sığır sürüsüne yenileri eklenir."
 • michael sikkofield denen adamin dediklerine inanlar tarafindan "sarlatan" ilan edilen adam. adam yillarini vermis iyi kotu bir seyler yazmis, bir tane sikko youtube videolarindan derledigi fikirleri ile bu adamin soylediklerini curutuyor. liseliler gercekten bir alem.
 • chris everard'ın yönetmenliğini yaptığı the illuminati ve secret space adlı belgesel serilerinde sarfettiği sözleriyle deli mi yoksa insanlığa gerçekleri anlatan bir uyarıcı mı olduğu tartışmalarına yol açmıştır. belgeseldeki söylemlerinin özü şudur:

  “illuminati ya da dünyayı yöneten komite, binlerce yıl önce dünya dışından gelen sürüngen bir ırk ve bu ırkın insanlarla çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan melezlerden oluşur.”

  konuyla ilgili fazla bir bilgim yok ama şöyle bir şey var belki ilginizi çekebilir:

  (bkz: alpha draconian)
 • amına koyim sikkofield sayesinde hakkında ileri geri konuşanları ana bacı katarak sikse yeridir. sikko dalyarak liselileri toplamak için islami ögeler kullanmış, bu abi uzay kertenkele falan temelde aynı amına koduklarım sizi.