• http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/…8594&rid=2369

hurriyet fotogaleride david gest'in estetik oncesi hali olarak gosterilen kisi.

ortadan ikiye yarilmis durumdayim.
  • friends oyuncuları arasında en yeteneklisi ve bana göre geleceği en parlak olanı.

11 sene sonra edit: bu da bana kapak olsun, aniston yurudu gitti
  • son 20 yılın en efsane sit-comu friends'in en efsane oyuncusudur. okullu olmasının da etkisiyle, mimiklerini ve ses tonunu en iyi kullanan oyuncuydu dizide. geçen yıllar kendisini de yaşlandırmış tabi, kendisini soho'da küçük bir restorantta görüp önce uzun sakalları sebebiyle emin olamamış sonra garsona sorup teyit almıştım.kısacık bir ny ziyaretinde rast gelemek isteyeceğim 3-5 oyuncudan biri olması sebebiyle baya sevinmiştim, ancak etrafta kimse kendisine özel ilgi göstermediğinden ben de çekindim yanına gitmeye zaten masadaki 2 arkadaşıyla hareretli şeklde birşeyler konuşuyordu. palentoolojiyle ilgili olduğunu düşünüp neyse anlamam zaten bulaşmayayım şimdi dedim geçtim.
  • friends dizisinin en cok guldugum anina imza atan aktor.
    yeni bir "we were on a break" kavgasinin ardindan, ross rachelin odasindan hizla cikmaktadir. rachel kapidan bagirir:
    "y'know i can’t believe i even thought about getting back together again! we are so over!!" ***
    ross: (ağlar gibi yapar) hmm..mm.. (birden sinirlenip bagirir) fine by me!! *
    sirf bu sahne bile dizideki en iyi oyuncu oldugunu ispatlamaya yeter...
  • sanırım '99 yazıydı.. atv friends dizisini "sıkı dostlar" adı altında göstermişti o yaz.. taa o zamandan beri bu david schwimmer denen adamın jest ve mimiklerine, rol kabiliyetine hastayımdır.. kendisi mektepli, akıllı da bir adammış.. o konuda da takdir etmekteyim.. her şeyi geçtim, ross'u ross yapan kişidir.. friends'deki tüm karakterlerin yerine başkasını düşünebilirim, fakat ross'un yerine asla düşünemem..
  • beyaz perdede lucky luke 'u canlandirabilecek en uygun aktor oldugunu dusundugum insan.
  • friends dizisinde rol alacağı belli olan ilk kişi ve son dakikaya kadar sadece o ve onun rolü kesinmiş. aslında ross karakteri o düşünülerek yazılmış ve eğer oynamayı kabul etmeseymiş karakter değiştirilecekmiş.
  • "yeteri kadar para kazandim artik bir lisede ogretmen olabilirim" demis kisi.
  • "pivot", "pivot", "pivot" ve "pivoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooot" replikleriyle yaran adam...* bir de "liiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeft aaaannnnnnndddddddd sllliiiiiiiiiiiiiiiiiideee" vardir...
  • imdb forumlarında bir konu dikkatimi çekti. dizideki en yetenekli erkek ve bayan oyuncu kim diye sorulmuş. 11 kişi cevaplamış ve tamamı en yetenekli olarak david'i göstermiş.

http://www.imdb.com/…0108778/board/thread/245985640

adam bu derece iyi oynamışken 10 sene boyunca sadece 1 kez emmy adaylığı alabilmiş. bu süreçte ray romano ve jerrry seinfeld gibi kazmalar bile ödül almış. ödül konusunda bayağı bir hakkı yenilmiş oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap