• basligina girilen bazi entryleri okuduktan sonra konu hakkinda bildiklerimi aciklama geregi duydum. ismi seda, 18 yasinda bir genc kiz... kendisi cok yakindan olmasa da arkadasimdi. vefat haberini persembe gunu ogleden sonra kardesi ile konusurken aldim. babasinin kullandigi aracta bayramin ucuncu gunu saat 03.00 sularinda, yani sali gecesi trafik kazasi gecirmis. arac sag tarafindan bir kamyonun altina girmis. babasi ve arka koltukta oturan kardesi kazayi onemsiz yaralarla atlatirken on koltukta oturan bu melek insan onlar kadar sansli degilmis maalesef.
    kardesi onunla ayni msn messenger hesabini kullaniyordu, ve girdigi entryden(bu entry moderatorler tarafindan silinmis, cunku acilan basligin altinda benim de entrym mevcuttu ve o da yok oldu) anlasildigi uzere ablasinin sozluk sifresini de biliyormus. kardesi ablasinin arkadaslarina haber vermek icin nete girdiginde bir mesaj da sozluge atmak istemis, belki bir taniyani vardir diye. ayri bir sozluk hesabi olmadigi icin de ablasinin kullanicisini kullanmis. seda'nin olum haberinin sozluge intikali persembe gunu ogleden sonra oldugu icin haberi aceleyle yetistirme diye bir olay soz konusu degil, zaten olayin uzerinden 1,5 gun gecmis o esnada. ben kardesi ile konustugumda cenaze kaldirilmisti, ne yazik ki onu ugurlamaya yetisme sansim olmadi.
    kardesi, onunla konustugum zaman hic iyi durumda degildi, bunu tahmin etmek zor olmasa gerek. kanimca bu konuyu daha fazla desmeye gerek yok. nur icinde yatsin, yattigi yerde rahat ve huzurlu olsun. seni unutmayacagiz seda.
  • bayramda trafik kazasi geciren, artik bizden uzaklarda olan insan. yakinlarinin ve onu taniyanlarin basi sagolsun. onu cok ozleyecegiz...
  • konuyu toplamış olayım. garip ruyalar başlığına girdiği (#6247731) bu entryden 1 hafta sonra vefat etmiş eski bir yazar. kullanıcı adında "dead" kelimesi olmasının yanısıra sözlükte onun başlığını açan "la petite fille" isimli yazar kendisinden yaklaşık bir ay sonra vefat ediyor. allah rahmet eylesin.

ancak equinoxe'un şu (#42721607) entrysi de dikkat çekici. tamamen kendi kendime spekülasyon yapacağım bu iki arkadaşın bir de ortak paydası var. dark melancholy isimli eski bir yazar. bu yazar tiplemesi anladığım kadarıyla ideal erkek modeli olarak tanımlanıyor ve dikkat çekici özellikleri var. dikkatimi çeken bir şey daha var. deadgirl ve la petite fille'nin entrylerinden kullandıkları üslupları birbirine benziyor gibi. le petite, deadgirl hakkında yazdığı cümlede dark melancholy hakkında "şizofreni" diyor. yani olmayan bir şeyleri var gibi gösterebileceğini anlayabiliriz sanırım. biraz bakılsa bir şeyler daha çıkacakmış gibi geliyor ama çokta şey yapmamak lazım. bir de ufaktan bir rakam oyunu ya da ebced- artık ne derseniz adına- sezdim ama ben de şizofren izlenimi vermemek için yazmayacağım. hadi gidelim watson.
  • mezuniyet için fotoğraf çektirmekten baydığım bir günün akşamında sözlükte zümrüt fotoğraf stüdyoları başlığına bakarken bir entrysine rastlamıştım, eğlenceli gelmişti bana yazdığı. kimmiş neymiş diye bakayım derken sayfasındaki "merhum" yazısını görünce gülümsemem yüzümde dondu tabii.

sözlükte daha önce birçok merhum yazarın entrylerini okudum, hepsinde de insan kendini gerçekten bir garip hissediyor. ancak deadgirl kullanıcı adında ölüm olmasıyla, ölmeden bir süre önce rüyasında öldüğünü görmesiyle, arkadaşının da kendisinden kısa bir süre sonra ölmesiyle beni biraz daha etkiledi sanırım.

trafik canavarı, 10 yıl önce tam da bugünlerde onu henüz 18 yaşındayken aramızdan almış götürmüş. o öldüğünde ben 8 yaşındaymışım, şimdi onun öldüğü yaştayım. hatta 2 ay sonra ondan daha büyük olacağım. o hep 18 yaşında kalacak.

ruhu şad, mekanı cennet olsun.
  • sözlüğü açar açmaz şu entry denk geldi: #6247731 . rüya olayı hep ilgimi çektiğinden, kimmiş bu deadgirl diyip profile girdim, merhum yazıyor. 6-7 senedir sözlüğü takip ederim ama merhum yazısına rast gelmemişim hiç. 10 sene önce yazdığını görünce herhalde yazmayı bırakanlara mı deniyor gerçi o da saçma diye düşünüp araştırırken başlık altında gerçekten öldüğünü öğrenince kanım dondu.
    hem de ölümünü gördüğü rüyasını anlatan entrysinden bir hafta sonra.

niye bu kadar etkilendim bilmiyorum. tanımadığım, ölmüş birinin 10 sene önce yazdığını okumanın verdiği zamanın akıp gitmesi hissi mi, artık ulaşamayacağın tezatından doğan onu tanıma hissi mi yoksa 18 yaşının ümitvarlığı mı... bilemiyorum. her ölüm erken ölümdür, lafı geliyor aklıma sonra.

şuan her neredeyse,
    umarım hastalanmadan dilediğince turşu yiyebiliyor
    ve
    papatyalar kadar mutludur.
  • terapistini bırakması gereken , yoksa şizofrenik terapistten zarar görecek kişi
  • hayatın ne kadar kisa oldugunu bize bir kez daha hatırlatan kisi.biz ise su sanal alemde , sozlukte, hala birbirimizi yemeye, laf sokmaya calisiyoruz.1 saat sonra gine normale donucegiz bole bir kisir dongu iste.
  • bugün onun ölüm yıldönümü. aradan koskoca üç sene geçmiş gitmiş. ölüm karşısında ne kadar çaresiz, ürkek olduğumuzu ve ona karşı hiçbir zaman hazırlıklı olmadığımızı, olamayacağımızı göstermiş, aramızdan ayrılmıştır. tanımıyorum, bilmiyorum ama vefatını öğrendiğimde içimden bazı parçaların koptuğunu hissettim. allah günahlarını affetsin.

nur içinde yat güzel kızım.
  • merhume bir suser.

hikayesini epeydir biliyordum. hatta bir ara 2004, bayram, trafik kazası, seda anahtar kelimeleri kullanarak arama yapmıştım. bir şey çıkmadı.

bu aramayı yapmamın sebebi olaya şüpheyle bakan bir yazardı. deadgirl ölüyor, kardeşi gelip başlık açıyor, o'ndan 1 hafta sonra yine suser olan bir arkadaşı daha ölüyor... şizofren bir yazardan da bahsediliyor. detayları başlığın diğer entry'lerinde bulabilirsiniz.

gerçeği bu diye anlatılan olayda; bayram günü kardeşi, babası ve kendisinin içinde bulunduğu araç kamyonun altına giriyor. 18 yaşındaki deadgirl kurtulamıyor.
hesabın var mı? giriş yap