• her sene öleceğini tahmin ettikleri 50 ünlü ismi açıklayan web sitesi. 2016'da rekor kırarak 50 kişide 12'sini tutturmuşlardı. zaten 2016'da bir sürü beklenmedik ünlünün ölümü ardından gözler siteye çevrilmiş ve bir anda eleştiri oklarına maruz kalarak popüler olmuşlardı. 2017'de de şu ana kadar 7/50 ile gidiyorlar. listenin başında kirk douglas var ama bütün listeyi aradım taradım, kitlelerin beklediği o isim yok. kısmetse seneye.
  • (bkz: stephen hawking)'in 45. sırada girdiği ölüm listesi. allah sıralı ölüm versin deyiminin tam manasını bulduğu site. listeyi azrail as'dan mı araklıyorlar nedir, iyi tutturuyorlar yalnız. ben de o isme* hızlıca şöyle bi göz attım, ikna olmayıp ctrl+f yapıp "cep tay" yazdım ama yok. 2018'de de birlikteyiz. listeye belki 2019'da tam da seçimler öncesi girer.
  • 2018 için şuan stephen hawkings de dahil olmak üzere 3/50 yapmış sitedir.
    link
  • stephen hawking'in ölümünü de duyurmuşlardı yılbaşında.uzaylılar içinde uyusun.
  • her sene başında 50 kişilik bi "ölecekler" listesi hazırlayan bir sitedir. azraille sıkı fıkı olsalar gerek doğru tahmin oranları gayet yüksekmiş.

14 mart 2018'de ölen stephan hawking de deathlist18' de vardı.henüz mart ayında olmamıza rağmen 3/50 bildiler,listedikiler sırf bu gerginlikle ölebilir zaten.
  • varlığını etik bulmasam da arada bakarım. özellikle son yıllarda 90-100 veya üstü yaşlardaki ünlüleri bir türlü öldüremeyince listedeki aynı kişiler bir sonraki seneye atmaya başladı. geçen yıl 50'de 20 yapmışlar. aferin.

neticede iyi bir şey değil. bazen dirty harry the dead pool'u hatırlatır, filmi izleyenler anlamışlardır, büyük ihtimal beni de o film bulaştırdı.

sanırım bu listeye anlam katacak tek nokta unutulmuş bir eski ünlünün orada yer alması ve hastalığından bu vesileyle haberdar olmak. son safhada morale ihtiyaç duyan birinin listeye girmesi ve ölümü gerçek bir ironidir.
hesabın var mı? giriş yap