• utahta bulunan ve bu sene amerikanin en iyi kayak merkezi secilmis yer
    http://www.deervalley.com/
  • gayet hos ama bir o kadar da kazik bir kayak merkezi. oncelikle eger snowboardcu iseniz burasi size gore degil, cunku sadece kayaga izin veriyorlar. bilmiyorum sebebini ama herhalde snowboardla abuk sabuk hareketler yapip frenlerken cikardiklari seslerle onden gidenlerin yureklerini agizlara getiren ergenlik cagi cocuklar yuzunden olabilir. 1 adet ufak, 3 adet buyuk tepeyi kapsiyor merkez. dikey yukseklik olarak 700 metre saniyorum dagarin en buyugu. pistlerde oldukca uzun oldugundan, egimin cok fazla olmadigini soyleyebilirim. ama pistlerin durumu oldukca guzel. hemen hemen butun mavi ve yesil pistlerde kar eziliyor gunluk. siyah pistlerden sadece bir kaci eziliyor. beni korkutacak egimde bi yer gormedim acikcasi, her ne kadar duble siyah pistlere girmesem de sebebi egimlerinden cok mogul tepecikleriyle dolu olduklari icindi. merkez etrafinda bir suru ev var, kayarken bu evlerin yanindan altindan geciyorsunuz. goze hos geliyor acikcasi pahali evlerin arasindan gecmek. pahali demisken simdiye kadar kaydigim en pahli yer deer valley. gunluk bilet 96$'di, ben kayaklari kiraladigim yerden 88$'a aldim. yani oyle ailecek 4 gun gidelim derseniz pamuk eller cebe. bu pahaliligindan oturu de pek fazla lokal insan gormuyorsunuz, kimle konustuysam dogu yakasindan gelen tiplerdi. sonuc olarak eger uzun, genis, ezilmis pistlerde kayak yapmak isterseniz deer valley'i oneririm size. tabi fiyatini goz onunde bulundurun once.
  • park city'de bulunan 3 kayak merkezinden biridir -muhtemelen de en upscale olanidir-. alta-solitude-brighton-snowbird dortlusune gore daha "beginner friendly" bir dagdir, ancak fiyatlari tam anlamiyla yuksek sosyeteye uygun hazirlanmistir. gunluk telesiyej 135$ civarina gider (diger dortlunun ortalamasi 100$), 70 kusur da kiralik takimlar, tabii ki yeme icme de diger daglardan oldukca pahalidir. eger mavi ve siyah trail'lerdan kayamiyorsaniz bu resort hosunuza gidebilir cunku yesil run sayisi oldukca fazla.

salt lake city'den toplu tasima ile ulasilmaz (diger dortluye ulasilabilir), uber ya da lyft gerekir, fiyatlari tek yon 40$ civarlarindadir (surge yoksa).

ayrica en buyuk pozitiflerinden biri alta ve vermont'taki bir resort ile beraber abd'de snowboard'a izin vermeyen 3 dagdan biridir. snowboardcu gurultusu cekmek istemiyorsaniz birebir.
hesabın var mı? giriş yap