• deniz kıyısında bir eyalet olmasına rağmen kışın soğuk olan usa'nın en küçük ikinci eyaleti.
  • 1 ay boyunca konaklama imkanım orada olduğu için kaldığım şehir. boş araziler, sakin çevre, 1-2 büyük market, gördüğüm tek bir alışveriş merkezi ve bir kaç yüz metre uzunluğunda çakma bir bağdat caddesi. bizim anladığımız şeklinden biraz daha gelişmiş bir kasaba hayatı. en güzel yanı, new york, new jersey ve philadelphia gibi daha gelişmiş eyaletlere maksimum 2 saat uzaklıkta olması.

başka bir numarasını göremediğim amerika eyaleti.
  • önüme gelen şirket bilgilerinde location olarak verilen yer olayı nedir çok merak ediyom
  • new york ve d.c gibi amerka'nin onemli merkezlerine yakin icinde smyrna (yani izmir)'yi barindiran "no tax"i ile gonlumuzu fetheden sehir. historic new castle ve marinalar gezilip gorulesi, huzur bulasi yerlerdir. outletler memleketteki halanin amcasinin dayisinin oglu gibi pek yakin akrablariniza "marka" hediyeler almaniz icin uygun. sessiz, sakin minnos bir yerdir.
  • youtube kanalı "özgür ile amerika"dan burası ile ilgili çok faydalı bilgiler edinebilirsiniz.
  • şu sıralarda work and travel programı dahilinde yaşadığım eyalet. guney sahilleri emeklilerle donatılmıştır.
  • work and travel yapmak isteyip de bu eyaleti seçecek olan varsa tavsiye edeceğim yerdir. öncelikle vergisi yok nedir bu vergisi yok olayı derseniz ne gördüysen etikette onun fiyatını ödersin başka eyaletlerdeki gibi 10 dolara 13 ödemezsin paran cebinde kalır. sahil sehirleri olduğu için oralarda iş hatta ikinci iş bulman kolay olur. alışveriş kısmını rehoboth beach tanger outlets den ucuza kapatabilirsiniz. work kısmı bitip travel başlayınca da bu eyalet doğu amerika da gezebileceğin her yere baya yakın yine gezerken paran cebinde kalır hemide güzel gezersin.

hey gidi macera dolu amerika şimdi sıcaktan erimiş sandalyemde iş başvuruları arasında delaware'den falan bahsediyorum giden varsa bunu da okuyorsa dönme iş yok git garson ol aşçı ol yazın maimi' ye tatile gidersin orda gelme gelme sen.
  • daha 24 saat önce bu eyeletteydim ve şimdi istanbuldan yazıyorum çok garip geliyor.

gezmek için güzel ama yaşamak için çokta cazip olmayan şehir'den hallice büyük eyalet.

bir kere fazla sessiz sakin, iş olanağı çok fazla yok. newark şehrinde bulunan bir mall'da bir türk kızla tanıştım, 7 senedir eşiyle delaware'de yaşıyordu ve istanbuldan sonra bu şehire alışmakta çok sıkıntı çektiğini söyledi.

öncellikle bu tax free bir eyalet ve bu yüzden washington dc'den uçuşumdan önce bu eyalete giderek 7 adet apple ürünü aldım. gitmişkende bir gün kaldım. beyaz nüfusunun ağırlıkta olduğu bir eyalet (yani görünüşte öyle).

gidecek olan ve ucuza nerde kalınır , ne nerden alınır öğrenmek isteyen bana danışabilir.
  • çocuk evliliği yasaklayan ilk eyalet olmuştur.

yaşamak ve çalışmak için berbat, alışveriş için iyidir.
hesabın var mı? giriş yap