• tek başınayken, başkaları ile eğlendiğinden daha çok eğlenmeye başlamak.
  • surekli ayni yontemleri tekrarlayarak farkli sonuclar beklemek
  • dus alirken surekli orospu cocugu orospu cocugu diye soylenmek , soylediginin farkina varinca kime kufur ettigini bilmemek.
  • metroya çelme takmaya çalışmak.
  • piril piril bir deli olmanin belirtilerinden bazilari assagida sayilan durumlardir.ve fakat ayik kafayla yasamaniz lazim gelmekte eger herhangi bir maddenin etkisi altinda sapitiyorsaniz o sadece geçici bir beyin erimesidir.
    -kafani ritmik ve yavas bir sekilde duvara vururken ayni anda jingle bells adli sarkiyi söylemek.
    -bir takim eski nirvana sarkilari esliginde odanin duvarlariyla pogo yapmak.
    -anneyle süren sakin bir tartisma esnasinda aniden kafani salon camina geçirip camdan disari salak salak baktiktan sonra aksam yemekte ne oldugunu sormak.
    -kendi odanin tabaninda denizdeymiscesine yüzmek.
    -iki arkadassaniz birbirinizi sirayla haliya sarip olusan o dürümü aniden evde hizla yuvarlamak.
    -sevgilin seni terkederken ve karsinda gözleri dolu dolu otururken aniden kahkaha atmaya baslamak ve çocuk sinirinden banyoya kosup kusana sonrada sizana kadar gülmek.
    -herkes aglarken senin bos bos duvarlara bakman yada jingle bells adli sarkiyi söyleyip durman.
    -kendi kendinle sanki dakota'li mary ann'missin gibi ingilizce konusmaya baslamak.
    -durup dururken yatak çarsafi,çay bardagi gibi seyler yemeye kalkismak.
    -rüyalarindan uyanamamak
    -arkadaslarinin senden bahsederken "o ve sekiz arkadasi" demeye baslamalari.
    -psikologunun aniden odayi terketmesi ve bir daha geri dönmemesi
    ve son olarak bir akil hastanesinin dis kapisina giderek kapiyi yumruklayip "çikarin beni burdan ben deli degilim" diye bagirmak
  • sayılır mı bilmiyorum ama yemek ,salata vb. şeyleri yaparken yemek programı sunucusuymus gibi davranmak konuşmak.
  • etrafınız her ne kadar kalabalık olursa olsun yapayalnız olduğunuzu hissetmekle başlayan devamında boş bakışlar,nefes alışverişlerinin düzensizliğiyle süregelen sonrasında baş ağrısı,omuzularda tüm dünyanın yükünün varlığı hissi ki bu durum en boktan haldir fazlasıyla can sıkıcı olur.belli bir aşamadan sonra gaipten sesler duymaya başlayıp o seslerin gerçekten de tüm duyu organlarında hissedilmesi halidir.ama bana kalsa delirmek hayatın farkında olmakla başlar insanı insan olmaktan çoğu şeyden haz almaktan alıkoyar.saçmaladığımın farkındayım ama sanırım bendeki ruh hali bu.
  • küllükte yanan sigaraya dikkat edersiniz sonra kitaplığa bakıp "şu kitaplara bi ayar çekiyim" dersiniz kitaplığı düzeltirken yanan sigarayı düşünürsünüz kafanızı çevirip bulunduğunuz yerin biraz ötesinde masadaki küllükte yanan sigaraya tekrar bakarsınız oradaır yanmaktadır. kitaplıkla işiniz biter masaya yönelirsiniz masada iyice söndürülmüş bir izmarit barındıran küllük size siz ona bakarsınız. lan nerde yanan sigara yerlere bakarsınız pencereyi açarsınız iyice havalandırıyım ortalığı diye. biraz uzaklaşıp bir yerden duman çıkmasını beklersiniz duman falan çıkmaz sonra düşünmeye başlarsınız mutfaktan küllüğü boş almışsınızdır sonra odaya girip bir tane sigara yakarsınız hatta elinizdeki sigaraya bakıp kendi kendinize hayatınızda olmazsa olmaz beş şeyden birinin sigara olduğunu düşünürsünüz diğerlerinden biri kafka dersiniz yine ve o an sigarayı söndürüp kitaplığa bakarsınız. "ulan sigarayı söndürdüm de gittim ya kitaplığın yanına hassiktir" iyi ama siz oradayken küllükte yanan ve iki defa gördüğünüz sigarayı kim içmektedir. bir başkası büyük bir ihtimalle de herr franz kafka.
  • beyaz tenlilerin üzerinde görünen "ben"lerin siyah tenliler üzerinde nasıl göündüğünü büyük bi sorunsal haline getirip bütün gece düşünmeye başladığınız an
hesabın var mı? giriş yap