• orayı burayı dağıtma güdüsüyle yanıp tutuşmak.
  • insanların çeşitli nedenlerden ötürü psikolojik dengelerinin bozulması ve tamirinin zor olması sebebi anlamına gelip, genellikle, yurdumun en önemli iki hastanesi olan ist/bakırköy veya manisa'da bulunan tedavi merkezlerine gönderilmek.
  • zaman zaman fatih akyel'in sag bek'te topu aldıgı anda icine girdigi ruh hali. zira depar ve slalom cabalarıyla rakip ceza sahasına yakın goruruz takip eden 15 sn icerisinde kendisiniz.
  • motoru yakmak. kafaniz bozuldugunda; ben bittim, hayatı svmiyorum,niye beni seven yok, ölsek de gitsek vs. dememize neden olan, akabinde sinir krizi gecirten durum...
  • her sey ustunuze gelir, herkes size bagirir, "neden bunu boyle yaptin?" "neden sunu soyle yaptin?" "beni seviyor musun?" "bugun suraya gidelim mi?" "sinavin nasildi?" "islerini bitirdin mi?" diye ustunuze gelir ve siz hareket bile etmeden, sinirlenmeden sadece bir gulumsemeyle karsilik verirsiniz, tatli bir huzur duyarsiniz, eliniz titrer, zamanla bir ritm tutturur, bir müzik duyulur önce uzaklardan sonra daha yakin... sicacik, bir seyler akar icinize; sesler, sorular duyulmaz olur, dunya, sorunlar gorulmez olur... yuzunuzde bir gulumseme, icinizde sicacik bir huzur, kafanizda tatli bir muzik ve ritminizle uzaklasirsiniz... uzaklasirsiniz... uzaklasirsiniz... ta ki kimse size ulasamayana kadar, yuzunuzdeki gulumsemeyi silemeyene kadar... ta ki guvende olana kadar... ve dunya yok olana kadar...

hosgeldiniz...
  • benlik sınırının kaybolması. bir anda oluverir. çok fazla gerilen bir ipin kendi kendine kopması gibi. sanki, benliğinizi bir duvar korumaktadır, o duvarın içinden saydammış gibi geçersiniz, ama geriye baktığınızda duvar sağlamdır, deneseniz bile bir taş bile oynatamazsınız yerinden. geriye dönüş yoktur.
  • (bkz: insanity)
  • eger salak insanlarla ugrasiyosaniz ve anlattiginiz hicbir seyi 100 defa da bile anlamiyorlarsa siz yine sakin davranip anlatmaya calisiyosaniz ama yine de anlamiyorlarsa yapilabilecek tek sey delirmektir. yapacaginiz sey yaninizda karsinizda salak sacma konusan herifin beynini havaya ucurmak olmalidir hic acimadan ve pismanlik hissetmeden ....
  • kafanızdaki rahatsız edici düşüncelerden kurtulmak için etrafınızda dönmeye başladığınızda, edebinizle oturduğunuz yerde kendi kendinizle yaptınığınız masum tartışmalarda yada sıkılıp kağıtlardan minik cisimler yaptığınızda bir de alışılmadık birşeyden korkup tepki verdiğiniz gibi durumlarda yakın veya uzak insanlarınızın sizin içinde olduğunuza kanaat getirdikleri durum*..
hesabın var mı? giriş yap