• yeryüzünde davis'i jake gyllenhaal'dan başkasının oynayamayacağını bize gösteren, ayrıca bitmesini hiç istemediğim çok güzel bir film. gerçekten izlenmeye değer. ayrıca hayatınıza güzel de düşünme açıları katabileceğine inanıyorum. film çok mu komik? değil, çok mu dram? kesinlikle değil, romantiklik mi akıyor her yerden? alakası bile yok. ama tüm soslardan birazcık koyulmuş, tadında bir keskinlik yok, öyle bir film. tüm film boyunca davis'i gördükçe "bazen adam gibi adamların başına böyle şeyler gelebilir reis üzülme" dedim durdum. jake gyllenhaal'u ayrı seviyorum.
  • ilk yarısı sanat filmi ikinci yarısı hollywood filmi atmosferinde olan idare edergillerden bir filmdir. doğal olarak ilk yarı bunalım havaları ikinci yarı romantizm,sevgi, hayat falan filan rüzgarları var.

6/10
  • çok çok sevdiğim ve pembe pamuklu şekerlere sarıp sarıp sarmaladığım ,
    böylece yine yine yeniden yemek istediğim
    isteyeceğim film.

enfes bir yapım...

--- spoiler ---

jake gyllenhaal' ın üzerine cuk oturmuş olan bir rol, davis karakteri. julia' yı, ölen eşini, en başta sevmediğini düşünürken en sonunda onun için yaptığı ile yeniden mutlu olan, yeniden gülümseyen bir adam...
    "ben gey miyim davis?" diyen karen 'ın oğluna en güzel cevabı veren insan. cansın sen be davis. yıkarak hayat bulan güzel adam, cansın. çünkü içini böyle böyle açacaksın ve açtın da...

--- spoiler ---

sahip olmak isteyeceğim bir arkadaş davis, şu dünyada.
    karar kıldım ki, durum bu. umarım bir gün karşıma çıkarsın.
  • asıl anlamı yıkım olan filmin adını yeniden başla olarak değiştiren arkadaşı tebrik ediyorum, sen filmlere yakışan adı buluyorsun, senarist , yönetmen filmin adını düzgün koyamıyor değil mi, neyse filmleri genelde ilerleterek izleyen ben bu filmde bunu yapmaya gerek duymadım, bence 10 numara 5 yıldız bir yapım.
  • garip bir film.

ne sanatsallıktan ölüyor, ne yoğun mesajlar verme derdinde, ne de çok bayık falan ama çoğu kişinin pek seveceği türden bir film değil. akıcılığına, diyaloglarına, hikayesine de öyle aman aman methiyeler düzülebilecek gibi değil ancak böyle hani kendini izlersin ya bir filmde, garip bir his olur, özleştirirsin falan, işte öyle bir noktada yakaladıysa seni, o zaman da çok güzel bir film haline geliyor.

film olarak hikayeye bakmıyorsun da, izliyorsun sadece, 8 saat sürse, hiçbir kurgu vs beklemeden izlerdim sanki.

ayrıca her şey bir kenara filmin soundtrack seçimleri muhteşem.
  • tam da psyco tiplemeler yakışıyo bu jake gyllenhaala
    sokakta çılgınlar gibi dans ettiği şarkı için mr. big

(bkz: you're wellcome)
  • rahatsız edici filmler katagorisine girer. bende de "silver lining playbook"hissi uyandırdı sözlükte görünce demekki yalnız değilmişim dedim. ayrıca ingiliz rock grubu free'nin sunderland festivalinde seslendirdiği kaydı oldugunu düşündüğüm mr.big şarkısı filmin harika soundtracklerinden yalnızca bir tanesiydi.
  • jake gyllenhaal'ın herkesin ortasında dans ederek yürüdüğü sahneleri efsane olan film. insanı özgürleşmek hususunda cesaretlendiriyor.
  • guzel adam guzel film...
  • oha sen ne tatlı filmsin. başka bir sürü garip hisler, güzel müzikler.
hesabın var mı? giriş yap