• bazıları güzel melodilere sevdalıdır, bazıları eşsiz görüntülere aşık olur, bazıları tütünden vazgeçemez, bazıları ise insana aşıktır. isterler ki ölümsüz olsun sevdikleri. bu yüzdendir her şeye gücü yeten kudretli bir tanrı olarak varsayılması aşık olunanın. bu yüzdendir varlığı koşulsuz şartsız kabul edilirken, yokluğu düşünülemeyen, deli divane eden. hatta öldüren. öldükten sonra bile peşinden gelen. kaçmaya çalışsan kovalayan, durup beklesen uzaktan el sallayan.

bazı insanlar bazılarının kaderidir. ve kaderden kaçmak mümkün değildir. bir süre sonra kaçmaktan yorulan insan, başlar kovalamaya. kaderinin izini sürmeye.

başına gelecekleri belki hiç hesaba katmadan, "başka bir hayatta yeniden görüşmek üzere" efsunlu diyarlara zerk olur. denizler aşar, ormanlar geçer, kutup ayıları ile savaşır, kara dumanlara kılıç sallar ve sonunda geri dönemeyecek kadar dar yollardan geçtiğinin farkında bile olmadan, vuslat umudu ile çöker dizlerinin üzerine.

işte desmond'ın kaderinde de penny'i sevmek vardır. onun uğruna girdiği cehennemlerde en değersiz şeydir bir lokma canı. asla pazarlığa girmeyeceği sevdasını yaşatmak uğruna ölmeyi bile göze alır. adaymış, othersmış, katemiş, clairemiş bunlar diğerlerinin derdidir. onlar aşka ve acıya mesafeli olanlardır desmond'a göre. her ikisini de "günlük" yaşayanlardır. sonsuza kadar sürecek olan ise desmond ve penny'nin aşkıdır. des'in kaderi penny'dir. penny'nin sonsuzluğu des'dir.
  • öyle bir aşktır ki hangi tarafın daha çok fedakarlık yaptığına karar verilemez.

sevdigi erkeği senelerce o okyanus senin bu ada benim arayan kızın fedakarlıgı mı daha büyük sizce?

veyahut sevdigi kadın için onca cefaya kavgaya eziyete radyasyona maruz kalan bizim david mi bu aşka herseyini koymustur ?

kadın kısmı daha mantıklı realist kararlar verir ilişkilerde. yani belli bir yasa olgunluga gelmis hatun ne 3 senesi 3 ay dahi beklemez, sanmıyorum. ama bu dizide baska farklı super bir ask islenmis.

dizi film iste. gercek hayat hikayelerinde yasanmıyor böyle aşklar.

kız, cocugu sever ama işini gücünü onu gectim (işi gücü yerinde olsa dahi) yasadıgı sehri ezikler. senden hoslanıyorum ama ama.. der..

ee ne demisler hayaller paris ama gercekler hakkari yuksekova.

napalım biz de david hume reyiz gibi see you in another life bratha der ve basımızı one eger gecer gideriz kardes.

zalımsın ask!
  • televizyon tarihinin hisle anılacak aşklarından.
  • ''çifti'', ''çiftesi'', ''beraberliği'' diyemeyeceğim, türkçe karakter azizliği olarak aski gibi görünmesi ile sular idaresine selam çakması da çok umrumda değil siz neden bahsettiğimi biliyorsunuz..;

aşk mevzusunun sinemada ve dizilerde işleniş biçimi malum. ya aşıklardan birisi ölür, - romeo julyet ekolü -, veya kavuşamazlar bir türlü. ancak lost dizisinde geçen bu birliktelik, daha doğrusu aşık olup birlikte olamama durumu sanırım daha iyi işlenemezdi. diziyi izleyen çoğu insan özellikle kadınların çoğunluğu ''ulan ne büyük aşkmış be ' demiştir şu ikisinin yaşadıkları için. halbuki bunu diyen insanlar sevdikleri birinden ayrılsalar, bekleme veya unutma süreleri bir kaç aydan fazla olmazdı bir insanı. neden? çünkü ''hayat devam etmek zorunda beybii''.. e ne olacaktı? her sevdiğinden ayrılan insan hayatını donduramaz değil mi? veya oturup birini bekleyemem şekerim gençliğim elden gidiyor diyebilmek de gayet normal. ama bakın bunu normal buluyoruz. sonra da desmond ve penny gibi insanları bir dizide de olsa gördüğümüzde gözlerimiz yaşarıyor.

aşkın ömrü max. 3 yıl hacım, kavuşamazsın aşk olur, aşk dediğin yoktur, vardır bilmem nedir tartışmalarından bir kesit değil bu. sadece aşkın tonlarca gereksiz tanımından ve herkesin kendince acılarıyla yoğurduğu anlamından ziyade, aşkın çok basit ve tanımlanamaz bir hali olduğunu gösteriyor bana bu iki hayali insanın yaşadıkları; aşk asla vazgeçmemektir.

hayran olduğunuz, imrendiğiniz şu iki insan olabilmek için neyi ne kadar yaptınız ki? sadece karşınızdakinden beklediğiniz standart bir ''gelsin beni çok sevsin'' dileğinizden başka? pehhh
  • http://www.youtube.com/watch?v=e7gx8zzfm-s

gecenin su saatinde aglatandir. cok ozlemisim bu aski.
  • yüksek ihtimalle bu dizi bitiminden sonra tarihteki efsanevi aşıklar sıralamasında yerini alacak aşktır. * iskoç aksanlı desmond'un bıradıy *demelerini hatırlayacağız o ayrı.
  • akıllara charlie'nin eline yazdığı o korkunç notu getirir.

(bkz: not penny's boat)
  • adada nice aşklar yaşandı. kimler geldi kimler geçti de bunlar gibisi bir daha gelmez dedirten aşktır.
  • efren salonga tarafından, aşklarının meyvesi dünyaya getirilmiştir.
    (bkz: efren salonga)
hesabın var mı? giriş yap