şükela:  tümü | bugün
  • özetle "biz buralarda eskiyiz, biz sokakların tozunu alırken shock rock'ım, asiyim diye geçinen piçler daha bebeydi, saçım uzun ve hep öyle kalacak, detroit'in içindenim, buralar benden sorulur" diyen mükemmel alice cooper parçası. kendisi bu parçada her zaman olduğu gibi olanca açıksözlülüğüyle gerçekleri dile getirmiş. bu arada kimlerin kendi izinden gittiğini düşündüğünü ve kimleri takip etmekte olduğunu açıklamış olmuş.

    "me and iggy" dediği yerde iggy pop, ziggy dediğinde david bowie'nin ziggy stardust karakteri, mc5 dediğinde the mc5, "ted and seger" dediğinde ted nugent, bob seger, "the kid was in his crib" dediğinde beşiğindeki kid rock, "shady wore a bib" dediğinde bebek önlüğünü giymiş eminem, "the posse wasn't even alive" dediğinde henüz doğmamış olan insane clown posse akla gelmelidir. alice cooper burada bahsetmemiş ama john lennon ile bile yakın arkadaş olan eski toprak bir şahsiyettir kendisi. o yüzden onu tanımayanlar tanısın, "kim o ya?" diyen varsa saygı duysun lütfen.

    sen gerçek kralsın alice baba, hep öyle kaldın ve öyle kalacağını söylüyorsun. sana inanırım. dio gibi sen de her zaman rock ve metal'in efsanesi olacaksın. "alice cooper rules!" demeyen herkes ölsün. sonisphere 2011'da senin adını küçük harflerle yazan sübyanlar gidip kendilerini köprüden atsınlar. detroit'i de görmek lazım, anlattığın gibiyse klas bir şehirmiş. ah ah...