• kemal derviş döneminde devlet bahçeli'nin görevi neydi bilen var mı?
    edit: ben cevaplayayım, başbakan yardımcısıydı.

dolar rekor kırmış ve ekonominin başındaki kişiyi başarılı buluyorsun. neyse, bazı kişilerde mantık aramayı bıraktım zaten.
  • (bkz: yüzük kardeşliği)

beğenmediğiniz kemal derviş'in getirdiği yapısal reformlar sayesinde akp iktidarı ekonomik istikrarı sağlayıp bugüne kadar bu istikrarın ekmeğini yemiştir. berat ile aynı cümle içinde geçmesi ekonomi bilimine hakarettir. gelinen noktada ise kasada ihtiyat akçesi bile kalmamıştır. bu pandemi döneminde, dünya literatüründe olmayan, haftasonu sokağa çıkma yasağını yaşadı bu halk. işte berat'ın ekonomiyi getirdiği nokta bu.
  • yaşlılıktan kemal derviş'i ülkeye getirenin kendi iktidarı olduğunu unutmuş. sokağa çıkması bile riskli olanların siyasi parti başkanlığı yapmalarının sonuçları.
  • dahi anlamında olmayan de'yi ayrı yazan, türkçe dilbilgisi zayıf türk miliyetçisinin tweetidir.
  • gelmişin kaç yaşına, ahın gitmiş vahın kalmış, hala koltuk için damat yalakalığı yapıyorsun. allah seni bildiği gibi yapsın. bir de kalkmış milliyetçiyim diye geçiniyorsun. bu mu lan milliyetçilik ? şu ülkeye verdiğiniz zararın haddi hesabı yok. çıldırmamak elde değil ne biçin insanlarsınız siz yahu ? hiç utanma, arlanmanız da mı yok ? daha düne kadar birbirinize ağza alınmayacak küfürler ediyordunuz şimdi çok mutlu-mesutsunuz ve hala yancılık peşindesin. yazıklar olsun sizin koltuğunuza da, milliyetçiliğinize de!
  • 2001 ekonomik krizinde ve neticesinde kemal derviş'in ekonominin başına getirilmesini sağlayan hükümette kendisi yoktu sanırım diyeceğim ama belli ki kendisinin o dönem hükümetteki tek görevi ülkeyi 2002 erken seçimlerine hazırlayıp tek başına iktidarı ele geçirmekmiş.
  • sayın bahçeli bu aralar abdurrahman dilipak'ın verdiği bir şeyi içtiniz mi?
  • milliyetçilik dünya halklarının en büyük çelişkilerini barındıran hastalığıdır. lakin bu hastalığı, sermaye sahiplerinin çıkarları uğruna halklara zerk eden siyasetçiler masum hastalar değildir.

söyle şimdi bahçeli. yoksul halk, kemal derviş'in en güçlü ikinci amiri kimdiyi unuttu mu? unutmamışlardır ama ben yine de hatırlatayım. bülent ecevit den sonra o amir sendin.
    bundan iki sene önce, 3.5 tl ye aldığı milyonlarca doları 8 tl den bozdurmaktan hiç çekinmeyen kimdi?
    sendin.
    bugün akp li yurttaşların bile öfkeyle andığı damat beyi överken hiç yüzün kızarmıyor mu?

yoksul halkın yüzüne bakacak daha kaç metre yüz deriniz kaldı?
  • onu bunu boş ver de doları kaç olunca satacağız reyiz?

geçen sefer tepede nokta atışı yaptın. bu sefer de aynı başarıyı bekliyorum.
  • merak ettiğim tek şey şu:

-bu nasıl bir kaset olabilir ki korkudan böylesine teslim olmuş bahçeli birey?

fyi
hesabın var mı? giriş yap