• aziz türk milleti’nin her daim sergilediği onurlu duruş.
  • daha devlet hükümet ayrımını yapamamış gerizekalıların açtığı hastagdir.
  • güç bu topraklarda devlet olur, hükümet olur, kaptan olur, reis olur, silah olur, dayak olur, "bizden" olur, "onlardan değil" olur ve her zaman varlığını koruyabilmek için kendinden olmayan şeyleri alaşağı eder ya da yok eder. yok etmelidir ki otorite ve ona tapanlar yeni avlarla ilgilensinler ve döngü devam etsin. 8 sene önceki düşmanlar gezi eylemcileriydi, 3 sene önce seçilmiş siyasetçiler, geçen sene istanbul ve ankara baroları, geçen hafta ucuzluk marketleri, şimdi de üniversite rektörünü hocalarımız seçsin diyen gençler. arada yüzlerce düşmanı unutmuşuzdur bile.

çarpık ve sağlıksız bir milli eğitim tedrisatından geçmiş, kendi iyiliğinden çok kendinden olmayanların kötülüğünü düşünen gücetaparların ifadesi.
  • bütün yurttaşların görüşü gibi herkes devletin yanında.

zaten bu eylemlerin amacı türkiye devleti'nin eski, demokratik günlerine dönmesi.

bende devletimin yanındayım. hükümetin yönetim anlayışını başarılı bulmuyorum.

hükümetler gelip geçici, atatürk'ün mirası olan türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
  • ol(a)madığınız her şeye düşman cehalet
  • elbette onurlu-durust olan haysiyet sahibi her birey devletinin yaninda olmalidir.
    kamu mali olan kupon arazilere coken imar-insaat-arazi mafyasinin yaninda yer almamalidir.
  • devletimin ben de yanındayım ama devletimin yanında olmam ülkedeki hukuksuzluklara karşı ses çıkarmama engel değildir.
  • döviz şoku karşısında aktrollerin tekrar gündeme soktukları hastag.

merak ediyorum da insan kendi menfaatleri için daha ne kadar alçalabilir ?
    beyler-bayanlar, siz devletinizin yanında filan değilsiniz.

devletinin yanında olan insan, bir gecede %15 değer kaybeden bir para birimi için olayın sorumlularını sorgular.

dış güçler yüzünden mi yoksa aniden alınan anlamsız kararlar yüzünden mi 1 gecede bu hale geldik diye sorar.

yıllardır güçlü ülkeyiz diye kafa ütülerken dış güçlerin! en ufak bir müdahalesinde nasıl bu hale gelebiliyoruz diye sorgular.

“siz oy verin, ekonomiyi bana bırakın” diyen kişiyi sorgular.

sorgular da sorgular...

o yüzden siz devletin yanında değilsiniz, siz mevcut hükümetin yanındasınız, bunu bilip buna göre gündem oluşturun.
  • devlet insan içindir, insanlar da buna karşılık devletleri için çalışırlar. pragmatist olunmalıdır.

lâkin bizde insan devlet içindir, devlet ise bir kesim için.

çünkü bu ülkede insanların yüzü gülmüyor..

devletten elde edilecek faydalar homojen dağılmıyor, bir kesim çok iyi yaşar iken bir kesim ise dini ve milli söylemlerle uyutularak haline şükretmesi sağlanıyor.

devletimizin yanında oluruz elbette ama devlet mekanizmasının yanlış yönetilmesi sonucu ortaya çıkan tablonun neden yanında olalım?

devlet kavramı dahi tam anlaşılamıyor.
  • görsel
    aldıkları maaşı faize yatıran troll hesapların gündeme sokmak için yırtındığı hastag
hesabın var mı? giriş yap