aynı isimde "dexter (ayakkabı)" başlığı da var
1624 entry daha
  • bu senaryoyu hangi kafayla yazıyorsunuz anlamadım ki ben ! dexter bu sezon döktürüyor resmen. anlamadım ki senaristler mi değişti yeni birini mi aldılar yanlarına acaba. ayrıca:

--- spoiler ---

geçen hafta horseman fikrine şapka çıkarmıştık. bugün de melek fikrine çıkartıyorum bir şapka daha. gerçi bir 'saw' havası yaratmışlar ama yine de sevdim. çekirge olayı da çok güzeldi. dexter katilin dışarıda olacağını hızlı bir mantıkla çabuk fark etti. ayrıca dexter'ı tanrı yoluna sokan senaristlere buradan 'yapmayın be' yolluyorum. şu andaki ryan, brother sam ve doomsday killer olayları kararlı adımlarla ilerliyor.

--- spoiler ---
  • dexter'ı 6 yıldır takip etmiyorum. bu yaz ilk 5 sezonu izledim ama böyle tek tek takip etmeden mi nedir bilmiyorum bu 6. sezon çok farklı. konular, cinayetler falan tam anlamıyla başka bir havada. yani işin özü ice truck killer, trinity killer ikilisini geride bırakacak bir seri katil(-ler) geliyor gibi duruyor. ayrıca dexter'ın yaşamı ilk defa olağandan farklı sorgularla değişiyor. genelde sıkıcı başlayıp sona doğru hareketlenirdi sezonlar, bu sezon ise muhteşem başladı.
  • --- 6x04 spoiler ---

bu bölümde olanlarla birlikte "derdimiz katili bulmak değil, yakalamak... da olmayabilir hatta" diyen ve sezon daha ilk çeyreğe girmişken gümbür gümbür geldiğini belli eden dizi olmuştur. son 2 bölümdür final sahnelerinde yardırması da cabası.

(bkz: olaylar olaylar)

--- 6x04 spoiler ---
  • s06e04

--- spoiler ---

ve dexter imana gelmeye başlar...

--- spoiler ---
  • --- 6x04 spoiler ---

sezonun şimdilik en iyisiydi. dex ve debra'nın ikili sahneleri olsun, artık alışkanlık olan bölüm sonu hayvanlıkları olsun çok iyiydi.

masuka'nın sarısı kayboldu ama geri döner gibime geliyor.

yeni elemanla quinn&batista kapışmaları da sanki bir şeylere gebe.

laguerta şimdiye kadar da hep antipatikti ama altın vuruşunu bu bölümde yaptı sanki. la iki dakka dur lan. bir günün de başkalarının işine burnunu sokmadan geçsin.

sam de çok uyanık ha. baktı adamın oğlu kötü durumda geldi koşa koşa ve misyonerlik faaliyetlerine durmaksızın devam etti. şimdilik dex imana geliyor gibi gözükse de sonunda ters tepeceğini düşünüyorum.

dex'in ödemesi gereken bedel inşallah electric chair olmaz. 6. sezonun şu mükemmelliğinden sonra acıtır yani.

profesörün sitesindeki kendi fotoğrafını görünce akıllar istem dışı olarak admiral adama diyor. dizi içinde şimdiye kadar hiç bu intiba oluşmamıştı ama o resmi görünce "so say we all" patlattım bir tane.

modern family'de bir bölümde jay rahatsızlanır ve manny de telefonundan bakarak "şuyun var mı buyun var mı" diye sorar sürekli. bölümün sonunda da jay apandisit ameliyatına girer. dex'in de harrison ameliyattayken elindeki telefondan bilgi almaya çalışması onu hatırlattı bana.

--- 6x04 spoiler ---
  • --- spoiler ---
    debra ihtiyarı kendine benzetti. fuck kelimesini cümle içinde kullandı adam.

tahminime göre sam'in ve dexter'ın karanlık yolcuları bir gün bir yerlerde buluşabilir. 3. sezonda prado ile olduğu gibi. hatta sezon katillerini beraber haklayabilirler. işin içinde din vs. var ya, o bakımdan dedim.

edit : yanlış tahmin.
    --- spoiler ---
  • profesör gellar beni kıllandırdı; (bkz: #25877618)
  • --- spoiler ---

06x04

dizinin bir alt başlığı olsaydı, altıncı sezonunki muhtemelen "dexter- revelations and redemption" ya da buna benzer bir şey olurdu. bu sezonun son sezon olma ihtimali var da *, dizi dexter'ın sam gibi imana gelip böyle işlerden elini eteğini çekmesiyle sona ererse fıttırırım, o ayrı. yine de, sam'in hastanede dexter'a inanç hakkında ettiği kelam fazlasıyla doğruydu.

ayrıca altıncı sezondaki din motifi de, arada yapılan göndermeler de yerli yerinde ve çok iyi: harrison'ın ameliyat olduğu hastanenin adı "saint peter's" olması gibi.

--- spoiler ---
4554 entry daha
hesabın var mı? giriş yap