• dünya kupasında kendi taşaklarıyla bi takımı 3. yapabilen bir adam. beşiktaş'a gelip aynı performansı sergilerse belamızı siker.

edit: 4. olacaktı o. olsun gene de belamızı siker.
  • daha geçen sene bize gelse diye ağlayan fenerli arkadaşlar tarafından beşiktaş transferinden sonra yaşlı ilan edilmiş yıldız futbolcu.

bakalım bu yaşlılık edebiyatı yapan fenerli arkadaşlarımızın gün itibariyle tuttukları takımda ki yabancı oyuncuların yaşlarına!

mamadou hamidou niang - doğum tarihi 13 ekim 1979 (31 yaşında)
    diego alfredo lugano moreno - doğum tarihi 2 kasım 1980 (30 yaşında)
    alexsandro de souza - doğum tarihi 14 eylül 1977 (33 yaşında)
    joseph michael yobo - doğum tarihi 6 eylül 1980 (30 yaşında)
    daniel gonzález güiza - doğum tarihi 17 ağustos 1980 (30 yaşında)

şimdi de beşiktaşın yabancı oyuncularına bakalım,
    fabian ernst - doğum tarihi 30 mayıs 1979 (31 yaşında)
    simão pedro fonseca sabrosa - doğum tarihi 31 eylül 1979 (31 yaşında)
    josé maría gutiérrez hernández - doğum tarihi 31 ekim 1976 (34 yaşında)
    diago forlan - doğum tarihi 19 mayıs 1979 (31 yaşında)

ayrıca:
    manuel fernandes 25 yaşında
    hugo almeida 26 yaşında
    ricardo quaresma 27 yaşında
    sivok 27 yaşında

zö gelen edit: ulan adamların yaşı bu benim suçum ne?
  • yurdum insanının kendisine şiirler yazmaya başladığı forvet

ister fonsuz ister fonlan
    pc başındayız atlet donlan
    ne bekliyorsun gelsene lan
    sarı çocuk diego forlan
  • babamın hakkında "sikecem bacağını gelirse gelsin, gelmezse adam mı yok lan" dediği, benim de onayladığım futbolcu.
    babam beşiktaş'lı, ben galatasaray'lıyım. futbol şiddet ve holiganlık, futbol adam pıçaklamaktır..
  • forlan ufakken ablası trafik kazası geçirir. uzunca süre hastanede kaldıktan sonra iyileşir fakat maalesef belden aşağısı felç kalır. forlan çok para kazanıp ablasına iyi bakacağına ve belki o sandalyeden kurtaracağına yemin eder. bu sırada, maradona, kendisi de futbolcu olan baba forlan'ın arkadaşıdır. "bu çocuktan iyi tenisçi olacak" der. hakikaten de forlan tenise yeteneklidir. fakat sonra bakar ki futboldan daha çabuk ve daha çok para kazanabilecek, futbolcu olmayı seçer. gerçekten başarılı olur ve çok para kazanır. ablasını sandalyeden kurtaramaz belki ama, fundación alejandra forlán'yı kurar ablasıyla birlikte, diğer sandalyeye mahkum insanlara yardım eder.
  • 2010 dünya kupası finalini izledikten sonra "dünya kupasının en heyecan veren ve en iyi oyuncusu " ünvanını kesinlikle hak ettiğine inandığım uruguaylı futbolcu.
  • sarı taşaklarını deli gönlümüze bağlamıştık biz.

ister fonsuz ister fonlan,
    pc başındayız atlet donlan.
    ne bekliyosun gelsene lan,
    sarı çocuk diego forlan"
  • galatasaraylıyım. zamanının ötesine gönderilen ve en beğenilem entry'lerimden de iyi bir galatasaraylı olduğum da anlaşılabilir. açık ve net söylüyorum forlan hakikaten beşiktaş'a imzayı atarsa quaresma, anelka, guti vs. akla gelebilecek her oyuncu dahil açık ara en imrendiğim oyuncu transferi olur yakın tarihteki.

türk futbolundaki en sansasyonel transfer falan biraz abartı kaçıyor ama benim özellikle karakterine hayran olduğum bir futbolcu forlan. engelli kardeşi için verdiği mücadeleden tut da sahadaki duruşuna kadar... bu açıdan asla "yatmaya gelen yıldız" profilinde bir oyuncu olmayacaktır. "yaşı şu , koşmaz ki..." diyenlere de "yay üzerinden bi asar, koşulan kilometreleri nereye koyacağını şaşırırsın..." diyesim var.

inanılmaz bir transfer olur ve gelirse gerçekten felaket sevinirim.
  • yaşını başını almış denmesine rağmen kendisi çok değil daha geçen yaz kahin ahtapot paul ile birlikte dünya kupasının en çok konuşulan adamıydı. beşiktaş'ın yıllardır sorununu çektiği bitirici forvet arayışına konulacak olan son noktadır forlan. yanlız bobo ve almeida'dan biri de kalmalı yanında nobre şutlanmalı her türlü. bobo kalsın tabi bize soran olursa ama gidici gibi.
hesabın var mı? giriş yap