şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özledim
  • bir zamanların en büyük silkroad online forum sitesi. maalesef silkroad online'ın ölmesi ve kötü site yönetimi sayesinde tarihe gömülmüştür. site admini dikmen'in troy serverındaki charını unutmadık.
  • hala silkroad oynayan varmi ki
  • 2009 yılında üye olup bir zamanlar forumun kanımca en popüler üyelerinden biri olmuştum. bunu sanırım diğer üyelerden farklı olarak, yüzümü hiç göstermemiş olmama bağlıyorum. forum dışında sadece msn grubuna girerdim ve herkes adımı bilip açtığım ilginç forum başlıklarını bilse de yüzümü görmemişti. sanırım forum tüm ilgisini kaybedip silkroad tamamen unutulduktan sonra bir gün facebook hesabı açıp orada forumdan tanıdığım çocukları eklediğimde gördüler yüzümü.

kadınımsı bir nicke sahip bir erkek olduğumdan mıdır, forumda çok fazla yazıp çok aktif olmamdan mıdır yoksa bu kendi çapında basit gizemden midir bilmem baya popülerdim.

site, bir zamanlar yönetici olan sonra ise site sahiplerinin başıboş bıraktığı siteyi emanet ettiği ve 'admin' sıfatını alan bir yöneticinin eline iyice düşünce komple bitti. nick vermiyim iyi bir abimizdi ancak forumun yaş ortalaması 16 iken o askeriye kuralları uygulardı resmen forumda.

gametürk adlı sitenin forumu satın alması ve forumun her yerinin trilyonlarca reklamla dolması çöküşü hızlandırdı. benim bile (inanılır gibi değil) silkroad ı bıraktığım bir ortamda kimse oyunun varlığını bile hatırlamaz olduğunda işte site bitti. bir zamanların popüler forumunda bir günde 20 kayıtlı üye aktif olduğunu gördük hatta son post un üzerinden 1 ay geçtiği günler bile oldu. sanırım en son 2015 de site aktifti ve ardından kapatıldı. database i var mı bilemiyorum ama müzeymişcesine sitenin sonsuza dek bir hatıra olarak aktif halde kalmasını isterdim. gerekirse üye olmayı ve post yazmayı kapatsalardı, site 'dokunulması yasak müze eşyası' gibi korunsaydı ona bile kabuldük....

son olarak sitenin sahiplerinden gürcan abi zaten çok çok erken bir dönemde kendi işlerinin yoğunluğuna kapılıp uzak kaldı forumdan. yılda bir falan girer oldu. kardeşi demircan abi yine çok aktifti herşeyi o elinde tutuyordu ki o da kendi hayatına yönelince siteyi askeriye gibi yöneten yöneticiye verildi tüm yetkiler o andan itibaren.

şuan hala daha demircan abi facebook arkadaş listemde eklidir. forumdan da az sayıda arkadaş hala rehberimde, instagram hesabımda, twitter hesabımda, facebook hesabımda eklidir. bazen durup durup 'lan ne günlerdi be...' dediğimiz çok oluyor.

hatta bir ara 'lan ben bu forum olmadan naparım ya internette' derdim. akşam liseden eve gelince çantayı kenara atıp chrome dan hemen dikmen.org u açıp bildirimleri ve aktif başlıkları kontrol edip hemen silkroad online a girmeye çabalardık. bu forumdan başka girdiğimiz site yoktu be...

özlendin kavuniçi tema ve 'geyikler sofrası' forumundaki 'muhabbet konusu, çayları koydum buyrun' başlığı.