• iktibas dergisi web sitesinde, 12 eylül 2017 tarihinde yayınlanan "dinozor yalanı" başlıklı yazıdır. site editörü, yazının yorum kısmında, ilgili yazının bir okuyucuları tarafından gönderildiğini belirtmiş.

link
    http://webcache.googleusercontent.com/…ozor-yalani/
  • bana kalırsa dinozor neslinin neden tükendiğine dair kuvvetli bir kanıttır. ben o kadar dinozor oyuncağı aldım, jurassic park neyin izledim, dünyanın oluşumu belgeselinde falan hiç bir dinozorda çük, efendime söyleyeyim bir haşmetli görmedim. bence bu dinozorlar sevişemediği için üzüntüden ölmüş. hayır sinirden kendilerini sikmisler diyecem de gördüğüm kadarıyla vajinaları da yok.
  • çok mantikli bir gerekçeye dayandirilarak dinozorlarin yoklugunu ifade etmis yazidir.
    bu mantiktan yola çikarak, amerika-antarktika-avustralya da yalandir, hiç yoktur ve olmamistir.
    hatta ben bu entry'yi bilgisayar yada cep telefonundan girmiyorum, siz de websitesinden okumuyorsunuz.
    çünkü kuranda bunlarin hiçbirinden bahsedilmiyor.
  • semavi dinlerde dinozorlardan bahsedilmemesi dinozorların olmadığına değil semavi dinleri tanrı mesajı olmayan insan uydurmaları olduklarının kanıtı
  • dinozorlar yoktur, evrim yoktur denmiş yazıda. dinozor konusu ile evrim konusu birbirinden bağımsız meselelerdir ki zaten. dinozorların evrim geçirdiğinden bahsedilmiyor hiçbir yerde. tuhaf şeyler oluyor sanki giderek bilimde insanlık ileriye giderken bizler taş devrine doğru geri gidiyoruz. birileri kalkıyor üçüncü milenyumun 17. yılında dünya aslında düzdür diyorken birileri de çıkıp dinozor diye bir şey yoktur diyor. başka işiniz gücünüz yok mu sizin. hiç bilinmeyen şeyler ortaya atın da bilimle uğraştığınızı söyleyip gurur duyalım. kalkıp da amerika'yı asıl ben keşfettim demek size bir şey kazandırmaz.
    edit: kuşların atası dinozorlardır. evrim geçirmişlerdir diyenler var. bunu ben de biliyorum ama bu yazıyı yazan zat, darwinizm 'deki insanın evrimine sözü getirmeye çalışmış sözüm ona. burada muhabbet konusu olan dinozorlar. adam dinozoru yalanlıyor zaten bırakın evrimini. büyük dini kitaplara biyoloji ya da tarih kitabı gözüyle bakarsanız öyle çıkarımlarda bulunursunuz o zaman. şu anda bile dünyada milyonlarca bitki ve hayvan türü-cinsi var. bunların hepsinden teker teker bu kitaplarda bahsedilmiyor ki dinozorlardan bahsedilsin. sonuç olarak bilimsel hiç bir dayanağı olmayan saçma sapan bir sav. dinle filan da bunun ilgisi yok. gerçek inanan bunları söylemez.
  • artık ortaya çıkarıldığına göre, yalan olmaktan çıkıp, dinozorların hiç yaşamadığı gerçeği, haline dönüşmesi gereken bilimsel bir tespittir.

bundan böyle tüm bilimsel çalışmalarımızda kuran'ı referans alacağımıza göre, bir çok keşif, icat vb. bilimsel çalışma ürünü, tarafımızdan onaylanıp, dünyaya duyurulmalıdır.
  • dinozorlar yoksa benim doğal tarih müzerelerinde gördüğüm t-rexiskeletleri neydi? iri deve mi?

hani hiç gelmez dediğiniz ortaçağ var ya, işte bu adamların iktidarında çok kolay gelir. tarih böyle kırılır. bu ülkede şu yazıya inanan 10 milyon insan bulurum desem, bunu kaç kişi itiraz edebilir?

"… dinozorlar hayâli mitolojik varlıklardır. dünyâ’da hiç-bir zaman bulunmadıkları gibi, yaşadıkları söylenen “eski çağlar” diye bir çağ da hiç-bir zaman olmamıştır. gösterimde olan dinozor şekilleri ise, ya plastik-merkezli üretilmiş rekonstrüksiyonlardır, yada genelde, kısa bir süre önce yaşamış olan bildiğimiz-tanıdığımız hayvanların kemikleridir."
  • 1) dinozorlar yaşamıştır
    2) islam dini hak din olup gerçekleri bildirir.
    3) dinozorların kuran-ı kerim'de olmaması islam dininde bir eksiklik göstermez. rakun diye bir yaratık var mı? var. ama kuran-ı kerim'de o da yok. o yüzden islam dini eksik denemez.
    4) ateistliğinizi yaymak için bahane aramayın. boşuna uğraşırsınız. çünkü temeli çürük bir fikir.
  • "dinozorların, ileri sürüldüğü gibi dinozorlar çağı boyunca yaşadıklarını gören hiç-bir bilim-adamı yoktur. "

denmiş. buradan yola çıkarak görmediğin şeylerle ilgili soru sorarlar. üzerler. cevap bile veremezsin. mal olursun mal.

"o kadar büyük cüsseli hayvanlar için; “yumurtlamayla ürüyorlardı” deniliyor. memeli değiller yâni. yumurtaların da belli bir büyüklüğü olduğuna göre yumurtadan çıkan dinozor yavrularının hayatta kalma şanları çok-çok azdır ve hattâ mümkün değildir. bilinen en büyük yumurta köpekbalığı ve devekuşu yumurtasıdır ki bu yumurtalar “dinozor yumurtası” denilenlerden bile daha büyüktür ve cüsselerine de uygundur. (“filkuşu” denilen sözde nesli tükenmiş bir hayvandan da bahsedilir fakat bu hayvan büyük ihtimâlle “deve kuşu” yada iri bir devekuşu çeşidiydi). yâni en büyük yumurta dinozor denilen en büyük hayvana âit değildir. peki cüssesi oranında belli bir hacimde yumurtlaması gerekmez miydi dinozorların?. ne de olsa yumurtadan çıkacak hayvan dünyâ’nın en büyük hayvanı olacak."

denmiş. bu arkadaş panda yavrularını görse, ne kadar ufak olduklarını gözlemlese, cüsse yavru farkını idrak etse neler olur acaba?

tamamını okumadım. o kadar boş vaktim yok.
  • "kuran'da yer almayan hicbirseyin var olmadigini iddia edebiliriz o zaman" fikrini uyandiran iddia
    (bkz: panda yalani)
hesabın var mı? giriş yap