• arıza durumunda iyi araştırmak gereken parça.
    getz için konuşursak;
    ilk aldığınız orjinal fiyat 2500 tl civarında olabiliyor.
    internette 600 - 1000 tl arası orjinal bulunabiliyor. pertten çıkma veya tamir ise 350 tl civarı olabiliyor.
  • direksiyon sistemi aracın istenilen yöne kolay ve zahmetsiz yönlendirilmesine olanak sağlayan, bir bakıma aracın kılavuz ve yol gösterici sistemidir.günümüzde genelde kramer direksiyon dişli kutusu kullanılır. şimdi efendim bu bahsettiğimiz yedek parça ciddi anlamda pahalı bir parçadır, lastiğin şiddetli şekilde göbekten darbe alması durumunda diş atladığından, hasarlanması muhtemeldir.
  • direksiyonu çevirirken gelen cıyaklama sesi üzerine servise götürdüm direksiyon kutusunu değiştirmek gerekiyormuş.

öyle abartılacak bir şey değil diye düşünüyordum. servisteki ilgili beyefendi arabanın garantisi varken değiştirelim deyince onay verdim. değiştireceğiz, bakalım.

not: normalde 4900 tl imiş.

servis sonrası gelen edit: değiştirdiler ama eski ses gitti şimdi sürtünme sesi geliyormuş. “1 ay sonra yine gel bir parça daha değiştireceğiz.” dediler.

ben ses duymuyorum dedim. biz duyuyoruz dediler. bu işten para mı kazanıyorlar anlamadım.
  • bugün götüme girmiştir. evet tam anlamıyla girmiştir.

eğer benim gibi yazlık lastik almayı geciktirir ve yağmurlu havada salakça bir dalgınlık yüzünden tekeri kaldırıma vurursanız direksiyon kutusunu elinize alırsınız.
  • önceleri benim eski arabam (c3)da da vardı . sürekli direksiyon kitlerdi. en sonunda elden çıkararak başkasına kitledim
  • diğer bir ifade ile orbitrol de denir.
  • direksiyon simidinden gelen yön komutunu tekerlere aktarmaya yarayan mekanizmaya direksiyon kutusu denir.
    yeni nesil araçlarda elektriklidir.
  • w123lerin sorunlu parçasıdır. sağda solda gördüğünüz 200d'lerin,230e'lerin çoğunun direksiyonunda 30 dereceye varan boşluklar mevcuttur. sıfırı bulunmaza yakındır, revizyon için de itina gerekir.
  • triger kayışından sonra sanayi esnafının en sevdiği parçalardandır.
  • 2004 ve 2005 model opel corsa'larda fabrika çıkışlı problemli olan parça. bozuk yolda lakur lukur diye tok bir ses, sanki direksiyon elinde kalacakmış hissi veriyor insana.opel bu hatayı kabul etmiyor diye biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap