• diyarbakır barınağında görevli veterinerin uyguladığı vahşet ve katliamlarla ilgili haberin yer aldığı twet serisi:

https://twitter.com/…tatus/1161998601679187968?s=12

barınağa bağışlanan mama ve ilaç yardımlarını satarak gelir elde edip kendi özel kliniğinde kullandığı ve barınaktaki hayvanları sistemli olarak zehirli iğne ile katlettiği iddia ediliyor.
  • katmerli bir kötü aile çocuğunun sebep olduğu vahim olay. "bir insan daha ne kadar kötü olabilir?" diye okuyordum ancak bir noktadan sonra okumayı bıraktım. umarım sözlükte yeterli ilgiyi görecek ve gündemde yerini alacaktır.

(bkz: up)
  • kötülüğün sonu yok dedirten olay. çıta hep yükseliyor.
  • yüreğim dayanmayacağından bakmadan duruma dikkat çekilmesi adına (bkz: up)
  • bu iddiaa doğruysa gerekli yasal işlemlerin hemen yapılması gerekiyor. yani bu adelet mekanizması sosyal medyada gündem olmayınca işlemiyor mu?
  • nasıl hergün daha şerefsiz olabiliriz diye uğraşıyor insanlar
  • inşallah can veremez de bu yaptıklarını hatırlar.

ayrıca veteriner hapis cezası alacaktır. bir kaç suç var.
  • kakalak pkk'lılarla, şu masum köpekleri bir tutan şuursuzları da gördük.
  • burada insdanlar da birbirini yiyor
  • yine daha kötüsünü duyamam herhalde deyip daha kötüsünü duyduğum günlerden. bu nasıl vicdansızlık, bu caniliği yapanlar kadın, hemcinslerim! utanıyorum bugün gerçekten utanıyorum. belki annesiniz, belki anne adayısınız. insanın hormonları müsade etmez be böyle vicdansızlığa! iş savcılığa kanıtlarla taşındığına göre biraz da hukuk konuşalım. muhterem romalılar, olayda çok açık bir şekilde zimmet yer almaktadır. dolayısıyla bu arkadaşlar hayvan öldürmekten değil zimmetten yargılanacaklar ve hüküm giyecekler o mamalar zimmete geçirilip satılmış. mal varlığı da müsadere edilecek. hakim, savcı da aptal değil, başkasının adına açtığına dair yeterli delil varsa bu da değerlendirilir. bağlar yeterli şüphe oluşturuyorsa kovuşturma başlar, tutuklu da yargılanabilirler duruma göre. 5 yıldan başlar cezası 12 yıla kadar. yani hüküm giydiğinde hapse girmeme olasılığı yok. onun dışında denetime gelinmiş de bunlar raporlanmamışsa denetimi yapan da denetim görevinin ihmali suçunun failidir. ayrıca idare bu durumdan sorumludur.
hesabın var mı? giriş yap