şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dji phantom 4'ün yeni modeli.
  72 km/saat hızına çıkmış.
  yeni 3 farklı sensör eklenmiş (yanlara ve alta) toplamda 5 sensörle artık çarpmak için embesil olmanız gerekiyor
  kumandaya tablet / telefon bağlamak bitti. kendi ekranı gelmiş ve var olan tablet / telefonlardan 2 kat daha parlak olduğunu belirtiyorlar.
  daha ayrıntılı bilgi ve satın almak için:

  http://store.dji.com/product/phantom-4-pro

  *edit: cashkopat düzeltti saolsun, 20 kat değil, 2 kat olacak.
 • 1499 usd fiyatla duyurulmuş bundan sonra mavic pro ile devam ederiz diyenleri bile ters köşeye yatırmış dji ürünü. arkaya bile sensör koymuşlar. gerçekten ihtiyaç vardı.

  mavic pro'da kullanılan bağlantı teknolojisini kullanmadığı dolayısıyla yeni gelecek olan gözlüklerin bu ürünle uyumlu olup olmayacağı henüz belirsiz. lightbridge'in güncellenmiş versiyonu ve aynı mesafeyi sunuyor ama neden açık açık belirtmediler anlayamadım. detayları çıkar ya da düzeltirler mutlaka.

  sonunda ekran olayına el atıp telefona ihtiyaç duyulmaması çok güzel olacak görünüyor ama litchi vb. uygulamalar ne olacak?

  hdmi çıkışı üzerinde gelecekmiş gayet güzel haber. phantom 4'e tablet almak zorunda kalmıştım misal en iyi çözüm oydu çünkü. pili de 5 saat gidecek diyor 2 saat gitse yeterli.

  diğer özellikler: aletin hızı artmış şu an bile gereksiz hızlı buluyorum. herhalde 2-3 seneye official drone yarışları başlayacak bu gidişle.

  pil süresi artmış 30 dakikaya çıkmış. pil 4 ile aynı pil mi yoksa kapasite mi arttı göremedim.

  kamerayı değiştirmişler. yine 4k çekiyor daha üstü gereksiz gibi ama 20 mp fotoğraf çekebilecek bir sensör koyulmuş, mechanical shutter eklenmiş. muhtemelen videoları da hayvan gibi kaliteli çekecektir. phantom ilk çıktığında go pro kamera tek seçenekken kendi üstünde gelen kamerayla dehşet işler yapıyor. go pro nedir falan diyen kullanıcıları var hatta.

  yazılımsal olarak istek de yaptığım bir özellik eklenmiş. rth yani return to home yaparken nasıl gittiyseniz öyle geri geri gelme özelliği böylece dümdüz gelirken ağaca eve çarpma olayını sıfırlama üzerinde çalışılmış. bunlar kadar feedback'e değer veren ve yaklaşık 1 senede yapan firma ben bilmiyorum. yine yazılımsal pek sevmediğim tap to fly modu ve yeni draw modu eklenmiş. ekranda yolu çiziyorsunuz o da uçuyor. nedense sevemiyorum bu otonom ya da yarı otonom modları. sanki yanlış yere tıklayıp aleti yere çakacakmışım gibi geliyor.
 • ekran özellikleri ve sensör artırımı sonrasında yine muhteşem bir ürüne benziyor. detaylı incelemesi birazdan gelecek.
 • hayat parasi olana guzel be @g@
 • kullandığım fakat memnun kalmadığım cihaz.

  çekim kalitesiyle alakalı sorun yaşıyorum. ayrıca yükseklik arttıkça görüntü kalitesi çok düşüyor.

  mesafe olaraktansa, 1200 13000 metrede 80 90 metre yükseklik civarı sinyal uyarısı veriyor. ben zaten 15000 metre civarı tespit yapmak maksadıyla kullanıyorum 30 40 metreye inip görüntü alamadıktan sonra, sinyalin makul olduğu yükseklikten de bir şey görmedikten sonra ne yapayım ben bu cihazı?

  not olarak yazıyorum, soğuk yerlerde saklarsanız, battery is not warm uyarısı ile çalışmıyor. bataryayı fön makinesi veya ısı kaynağına yakın bekleterek süratle çalıştırabilirsiniz. tabi en sağlıklısı güneş ışığında bekletmek. kafasında soru olanlara yardımcı olabilirim.
 • muhteşem kamerası ve çekim kalitesi olan drone. stabil uçuşu ile harika video çekimleri yapılabiliyor.

  bulutlu bir günde yaptığım 4k çekimi burayı tıklayarak izleyebilirsiniz.
 • henuz 2 saat kadar kullanmama ragmen beni buyuleyen ve kendimi belgesel yapimcisi gibi hissettiren alet. parasini fazlasiyla hakettigini dusunuyorum. *
 • işyerimde mavic pro kullanırken, kendime ait drone'um olsun hissiyatıyla beni benden alan cihaz. üzerinde sony sensörü barındırması ve fotoğraf konusunda harika işler çıkarması, insanı gerçekten heyecanlandırıyor.
 • fotogrametri amaçlı kullanmak üzere, sıfır yada ikinci el temiz olanını aradığım iha.
  konum: bursa.