• secret felsefesine inanmami saglayan aractir.

yillarca - ne olur benim olsun, benim ol, benim olacaksin!! diye yalvardigim, inatla inandigim , sonralarinda sizo bir kafayla - bende var ki, ben de var, ne var ?.. var iste... seklinde etraflarda dolastigim...

ama sonunda hakikaten sahip oldugum sevgili arabam, yakisikli oglum.

ukte: amerikada yasamanin avantajlari
  • insanda yurtdışında yaşama isteği uyanmasının sebeblerinden biri. (bkz: türkiye'de benzin fiyatları)
  • özellikle '70 modelini hastalık derecesinde sevdiğim canavardır.

http://www.youtube.com/watch?v=ski-xq6tb6y (sürekli dinlenir mi ? dinlenir... )
  • üretim bandından sadece 20 saat içerisinde trafiğe çıkmaya hazır olan 8 saatlik 2 vardiyada 900 adet üretim yapabilen bir fabrikanın güzide eseri araç.
  • önce death proof sonra da vanishing point (sıralamanın tam tersi olması gerekirdi) ile keşfettiğim muhteşem sesli araba.
  • türkiye'de tüplü ve öfkeli modellerine rastladığımız muscle car
  • 1970 ile 1974 yılları arasında üretilen modelleri birer sanat eseri olan arabalardır. belki bu yönleriyle ilgimi çekmesede mesleki olarak bana sürekli ingiliz challenger tanklarını hatırlatır bu arabalar.
  • muscle car olgusunun ulaştığı son nokta benim için bu araçtır.

özellikle 1970 modeli efsanedir. ayrıca günümüzdeki versiyonu da geçmişteki modeline en çok benzeyen muscle car'dır şuan.

mustang ve camaro'dan biraz daha ağır hızlanır belki evet, fakat en heybetlileridir kesinlikle. muscle car'ların ağır abisidir. özellikle jantlarıyla birlikle mat siyahsa tapılası bir hal alır. tabiki türkiyedeki zalim vergiler yüzünden yılda 20000 tl'ye yakın mtv ödemeniz gerekmektedir, benzinden bahsetmiyorum bile. sırf bu alet için yurtdışında yaşamak istiyor insan bazen.
  • sesi ruyalarima fotograflari telefonuma giren, benzin fiyatlarini ve motor hacmini düşünürsek otoparkta sesini dinleyecegim ama ne olursa olsun alacagim araba.
  • çirkin bir çekiciliği olan araba.
hesabın var mı? giriş yap