• ilk olarak facebook' ta bu grubu görmüştüm.yaz yaklaştıkça ne yapsam diye tatil yeri için aranırken bulmuştum bu siteyi.benim gibi tatilde otele tıkılıp kalmayacak bünyeler için çok ucuza(750 tl'ye 2 ay önceden almıştım), mükemmel şeyler vadediyordu(tekne turu,safari,rafting,tüplü dalış,yamaç paraşütü).ama insanın kafasını da kurcalıyordu.siteden başka biryerde çok fazla bilgi yok.rezervasyon için bankaya; ödemenin bir kısmını, banka havalesi ile göndermek gerekiyordu.iletişim telefonlarını her aradığımda açmıyorlardı yada meşguldü. internette araştırıyorum hakkında ne bir şikayet var ne çok övgülerde yok.çoğu kişi gitmek istiyorum,katılmak istiyorum şeklinde yazılar yazmış.otel adı yok(sezonluk kiraladıkları içinmiş.otel değişebiliyormuş).sadece adres var.neyse kuzenimi de kafalayıp bak böyle süper bir tatil var.eğer doğruysa mükemmel bir tatil geçiricez, eğer kazıklanmışsakta sıkıcı bir tatil geçiricez diyerek yeri ayırttım.çünkü doğa sporlarını tek tek kendi başımıza yapmaya kalksak çok maliyetli olacaktı ve hepsini yapamayacaktık.

gittiğimiz gün böyle bir adres olduğunda derin bir oh çektim yalan yok.ben 13.dönem multi aktivite almıştım.6gece 7 gün.

ilk gün ölüdeniz tekne turuna katıldık.koylarda duruyorlar,yüzüyorsun güneşleniyorsun. kelebekler vadisinde de mola veriyorlar.5 tl ye girebiliyorsun.o kadar yürümeme ve tırmanmama rağmen ufak bir şelale ve 1 tane kelebekten başka birşey görmedim.hatta o kelebeği göremeyenlerde oldu.yukarı tırmanırken,aşağıya inen bir kadına kelebek gördünüz mü diye sordum (boşuna mı tırmanıyoruz diye);oda kelebekler vadisinde tek gördüğü kelebeğin boynumdaki dövme olduğunu söyledi yani kelebekler vadisi tam bir hayal kırıklığıydı.ama şelalenin altına girip ferahlamak güzeldi.

ikinci gün jeep safari. saklıkent civarlarında gezdik. şöförler eğlenceli adamlardı.yol boyu arabalar arası su savaşı oynanıyor.su tabancanız varsa mutlaka yanınızda getirin yada oralarda su pompası gibi ufak plastik şeylerde satılıyor.hava o kadar sıcak olduğu için kuruduğunda kendi kendine su sıkmaya başlayabiliyorsun yada yanından geçen arabalara sana sıkmaları için gaz verme atışı yapabiliyorsun. çamur banyosu için gittiğimiz yerde de ben saçıma sürmeyeyim,yüzüme sürmeyeyeyim gibi triplere giremiyorsun.başındaki rehber bırakmıyor.kimin neresini boş bulursa çamuru alıp sıvazlıyor.çamurdan arınmak içinde yan tarafında ufak bir çay akıyor.ama su buz gibi ve az olmasına rağmen çok akıcı.temizlenene kadar donuyor insan.eğlenceli.daha sonra boş vakit veriliyor.isterseniz kanyonu gezebilir isterseniz ringo rafting yapabiliyorsunuz.bunlar tabi ücrete dahil değil.

üçüncü gün rafting günü.dalaman çayında yaptık.rafting doğadayız ekibinin kendi bünyesinde.kendi hocaları tarafından yaptırılıyor.en başta rafting hakkında bir info veriliyor.bot tanıtılıyor.düşersek ne yapmamız gerektiği,nasıl kürek çekeceğimiz..vs anlatılıyor. bizim botun hocası mustafa hocaydı.bir kere adrenalin olsun kasıtlı olarak, bir kere de o sola geçin dediğinde herkes sağa geçtiğinden, kendi kendimizi yanlış anlamadan ötürü devirdik.ama güvenliği eğlenceden ön planda tutuyorlar.toplamda 15 sn felan suda kaldık.diğer botlar birbirini bekleyerek ilerlediği için hemen başka botlardan seni çekiyorlar.ben en arkadaydım. mustafa hocayla didişip durduk.sert görünümlü ama tatlı,muhabbeti keyifli adam.

dördüncü gün tüplü dalış.dalış eğitmenleri dalış okulu hocaları.çok ilgililer.kıyafetler paletler onlardan.en başta 1 metrede nasıl nefes alacağın,deniz altında konuşma olmadığından el hareketlerinizin ne anlama geldiği, sorun olduğunda ne yapacağınız, basınçta kulaklarınızı nasıl açacağınıza dair bir info veriliyor.ilk olarak 5 metrede dalınıyor.5 erli gruplar ve 3 eğitmenle giriliyor.elinize ekmek parçası verilip ,balıkları beslerken fotoğraflarınız çekiliyor.20 dk sürüyor.yemek arasından sonra bu sefer 10 metrede dalış yapılıyor.ahtapot,farklı balık türleri fln görebiliyorsunuz.

beşinci gün yamaç paraşütü.atlayıp, atlamayacağım kesin değildi.normalde yükseklik korkusu olan birisiyim. orda karar veririm diyordum.sabah bindiğimiz arabanın şoförü bariyersiz uçurumun kenarından, o kadar hızlı ve keyfi vites değiştire değiştire arabayı kullandı ki gözümü yol boyu sıkı sıkı kapatarak dağa çıktım.bir daha asla o arabayla inmeyeceğim için uçmaya karar vermiştim zaten. eftelya ekibinden, serdar hocayla uçtum.bir taraftan hala tırsıyorum.o paraşütü hazırlarken bende kaç kere uçtunuz dedim.7500 olmuştur dedi.hiç yedek paraşütü kullandınız mı dedim.hiç gerek duymadım dedi. istatislikleriniz çok iyi ,tamam ben sizinle uçabilirim dedim ve onunla uçtum.insanı germeyen, rahat bir hoca.yamaç paraşüt hocaları zaten hepsi çok eğlenceliydi.dönüş yolumuzda bizimle ilk atlama koşuşlarımızla dalga geçegeçe geldiler.erken bittiği için öğleden sonra at turu, paintball, atv safari turlarına katılabiliyorsunuz.tabi bunların parası size ait. ben paintball'a gittim, ilk dakikada belime yediğim mermiden sonra bir daha da tahtanın arkasından çıkmadım.benim gibi canı tatlı olanlara göre hiç değilmiş.mosmor yaptı yanımı mermi.ilk 15 dk sonraki molada hemen ayrıldım oyundan zaten.

altıncı gün on iki adalar tekne turuyla yine akvaryum,tavşanlı...vs koy koy gezildi.

bizim grubumuzun lideri uğur'du.çok anlayışlı,sabırlı ve güleryüzlü biriydi.her türlü sorunuzu yada sorununuzu sabırla dinliyordu.

grup (35-40 kişi) olarak herkes sıcak kanlı ve eğlenceliydi.kaprisli yada zor insan,mızmız şansımıza denk gelmemişti.

otelde içki içmek yasak.çünkü doğa kampı.ama akşamları uğur'la beraber akşam çıkmaya mecali olanlar için (ki çoğumuzun vardı) bara eğlenmeye gidebiliyorsunuz.otel merkezi bir yerde.

otel konaklama,sabah-öğlen-akşam yemekleri(yemekler gayet güzeldi.fakat içeceğiniz şeyler fiyata dahil değil.ama ucuz.meşrubat kahve fln 3 tl'ye içiyorsunuz.),etkinliklere gidiş geliş yol ücretleri,yamaç paraşütü hariç katıldığınız aktivitelerin fotoğrafları(biz yamaç paraşütü fotoğraf ve video kaydı için 80 tl verdik) verdiğimiz ücrete dahildi.

otel idarecisi tuluğ abi,özgür hoca ve mustafa hocayla daha çok sohbet edebildim. üçüde muhabbeti ayrı ayrı keyif veren insanlar.önümüzdeki sene sporlarda değişiklikler olacakmış. mustafa hocaya dağcılık koyacaksanız kesin gelirim diye binkez söyledim.umarım bilinçaltına yerleştirebilmişimdir.

böyle bir kampa gideyim diyorsanız rafting için bilekten deniz ayakkabısı, yamaç paraşütü için ayağınızdan çıkmayacak spor ayakkabısı yada bez ayakkabı getirin.safaride su savaşları için su tabancası, su geçirmeyen sırt yada bel çantası işinizi görecektir.son gün fotoğrafları hafıza kartlarınızla alıyorsunuz.biz getirmemiştik. fethiye otogarının oradaki teknosa'dan almıştık.

hepiniz gidin ya çok eğlenceli.
  • 4 arkadaş 2015 fethiye ekstrem 14. dönem programına katıldık!
    işbu yazı bizden sonra katılmayı düşünenlere / katılacaklara bir rehber olması amacıyla kaleme alınmıştır.

1 gün erken konaklama satın alıp cumartesi günü otelimize giriş yaptık.

12 adalar tekne turu

otelde kahvaltı yapıp tekne turu aktivitesi için aktivite alanına geçiş yaptık. tekne turu her telden çalabileceğiniz bir aktivite ve programın giriş aktivitesi olarak çok makul. dilerseniz alt katta kitap okuyup manzaranın tadını çıkarabilirsiniz, dilerseniz üst katta dans edip doyasıya güneşlenmenin keyfini sürebilirsiniz. ilk durakta keyifli bir yürüyüş var. bir tepeye çıkıp o canım manzarayı doya doya seyredebilirsiniz. ardından kıyıdan denize girme şansınız var. -benim gibi ayağınızın yere değmediği yerlerde panik yapıyorsanız ilk durak biçilmiş kaftan-

her durak ayrı güzel. denizin eşsiz renklerine kavuşmanız mümkün. bir durakta muz geliyor, kişi başı 20 tl karşılığında bu keyfi de yaşayabilirsiniz. siz eğlencedeyken bir yandan da öğle yemeğiniz teknenin mangalında (tavuk veya balık) pişiyor olacak. ve siz ey yüzme bilmeyenler; teknede sınırsız makarna var! korkmayın, denizin ve eğlencenin tadını çıkarın!

yanınızda bulunması gerekenler: kitap (isteğe bağlı), güneş kremi, deniz / su ayakkabısı, yedek tişört, fotoğraf çekmek için makine veya telefon.

tekne turunun ardından otelde akşam yemeği ve yemekten sonra diğer aktiviteler ile ilgili alanında gerçekten uzman kişilerden bilgi aldık. aklınıza takılan her şeyin cevabı bu toplantıda var.

jeep safari

mükemmel bir aktiviteye hazır olun! tam anlamıyla suya doyacağınız bu faaliyette yaklaşık 13 kişilik gruplar halinde jiplere binip yola çıkıyorsunuz. işte asıl eğlence burada başlıyor. muhtemelen daha önce hiç tanımadığınız insanlarla 40 yıllık ahbap oluyorsunuz çünkü bu işte bir su savaşı var! temin edebiliyorsanız oraya gitmeden önce iyi bir su tabancası alın. temin edemezseniz de sıkıntı yok, ilk durakta iş görebilecek tabancaları edinebilirsiniz. 4 kişilik arkadaş grubumuz bu aktiviteden sonra 9 kişi oldu. birbirinden değerli 5 kişi daha aramıza katıldı ve biz "köleler" geri kalan tüm aktiviteleri birlikte tamamladık.

tepeden tırnağa ıslanmaya hazır olun. diğer safari katılımcıları ile birlikte yaklaşık 10 jip su savaşı yaparak ilerliyorsunuz. arabanızdaki bidonlara sahip çıkın ve her molada doldurmayı unutmayın. yerli yabancı tüm katılımcılarla savaş halindesiniz. hepsinden öte safari yolundaki yerel halk bu savaşı çoktan benimsemiş. herhangi bir kahvenin yanından geçerken ıslanmaya hazır olun. zira bahçeyi sulayan teyze bir anda hortumu size çevirebilir.

yolculuk boyunca birçok güzellik var. gizli şelalenin altına girin mutlaka. çamur banyosuna katılmamazlık etmeyin. gerçekten cildiniz ışıldayacak. buz gibi sularda yürümeyi ve yıkanmayı da ihmal etmeyin. başta da dediğim gibi birçok insanla kaynaşıyorsunuz, aynı cephede savaşıyorsunuz ve gerçekten sıkı dostluklar ediniyorsunuz.

deniz / su ayakkabısı giyin mutlaka. terlik bu aktivite için uygun değil. yürüyüşlerde ve çamur banyosunda kaybolma ihtimali var.

yanınızda bulunması gerekenler: su geçirmez çanta, su tutmayan şort / tişört, telefon götürecekseniz eğer mutlaka su geçirmez telefon kılıfı, deniz / su ayakkabısı, yedek tişört ve şort, havlu, güneş gözlüğü, para (hediyelik eşya, su tabancası, ekstra bir şey yemek, içmek vesaire için)

tüplü dalış

ne demiştim? ayağınızın yere değmediği yerde yüzmek. heh. ayağı yere değmediğinde panik yapan ben tüplü dalışın iki seansına da katıldım. dalış ile ilgili yine sınırsız bilgilendirme mevcut. kulak açma diye tabir ettiğimiz kulak dengeleme eyleminin nasıl yapılacağından tutun aklınıza gelecek ve size denizin altında lazım olacak her bilgiyi dalış öncesi veriyorlar. benim en büyük endişem burundan nefes alma korkusu idi, dalış gözlüğü burnu tamamen kapattığı için mecburen tüpü kullanıyorsunuz ve panik yapma süreniz maksimum 30 saniye. 30 saniyeden sonra kuracağınız ilk cümle şu: "iyi ki buradayım!"

alanında uzman 3 eğitmen nezaretinde 5 kişilik gruplar halinde kıyıdan başlayarak dalış yapıyorsunuz. derinlere doğru indikçe kulak dengeleme yapıp devam ediyorsunuz. sağınızdan solunuzdan geçen 1001 çeşit balığa bakmaktan fırsat bulursanız nefes almayı unutmayın. tahminimce 6 metreye gelindiğinde fotoğraf ve video çekimi var. eğitmenler size balıkları beslemeniz için ekmek veriyor ve siz balıkları beslerken fotoğraf ve videolarınız çekiliyor. eğer benim gibi partneriniz ile daldıysanız işaret dili ile özel fotoğraflar isteyebilirsiniz. oraya indiğinizde bayrak açmanız mümkün. dalış yapmadan önce eğitmene söylemeniz yeterli. 14. dönemde yaklaşık 60 kişi dalış yaptık. benim gibi yüzme bilmeyen onlarca insan sorunsuz dalış yaptı. çekinecek hiçbir şey yok. yalnızca şunu söyleyebilirim palet ile yüzmeye aşina değilseniz dalış yapmadan önce sığ bir yerde paletle ilerleme egzersizi yapın. bu suyun altında daha az yorulmanızı sağlar.

yanınızda bulunması gerekenler: neopren ile dalış yapmanızı tavsiye ederim, hiçbir şey giymeden şort / bikini ile dalış yapma şansınız var ancak neopren ayrı bir hava katıyor ve kesinlikle fotoğraflarda daha iyi görünüyorsunuz. yanınıza her şeyi alabilirsiniz teknede muhafaza etme şansınız var. havlu, terlik, dalış harici yüzecekseniz yedek kıyafet alabilirsiniz.

yamaç paraşütü

babadağ'dan (1900 metre) yapacağınız bu aktivite programın en keyifli aktivitelerinden birisi. otelden babadağ'a uçuş yapacağınız pilotlarla hareket ediyorsunuz. biz giderken benim pilotum "insanları uçanlar ve uçmayanlar olarak ikiye ayırıyorum" demişti. gerçekten ne demek istediğini anlayacaksınız.

arkadaş grubu ile atlayış alanına gitmeniz bir şey ifade etmeyebilir. farklı yönlere doğru uçuş yapıyorsunuz. havada karşılaşma ihtimaliniz de çok zayıf. tamamen sizin inisiyatifinizde pilotunuz size akrobatik hareketler yapabilir. ben pek kıymetli mustafa üri hocam ile birlikte sakin olarak nitelendirebileceğim bir uçuş gerçekleştirdim. ölü deniz'i, kelebekler vadisi'ni ve hep bahsettiğim denizin o eşsiz rengine bir de oradan bakın lütfen!

benim gibi fotoğraf hastası birisi iseniz pilotunuzdan ricada bulunun. sizi kırmayacaktır. aktivitenin büyük çoğunluğunda makine sizin elinizde oluyor, dilediğiniz açılardan fotoğraf ve video çekme şansınız var. makineyi düşürmekten çekiniyordum, makine tıpkı sizin gibi sıkı sıkıya pilota bağlı. bol bol sohbet edin, pilotunuzun hikayelerini dinleyin, hiç tanımadığınız ve muhtemelen bir daha hiçbir zaman görmeyeceğiniz pilotunuza hikayenizi anlatın. o yükseklikte ruhunuza format atıyorsunuz. o manzaraya karşı bi' sigara içeyim diyorsanız eğer pilotunuza da ikram etmek koşulu ile mümkün. pilotunuz kullanmıyorsa iznini alarak içebilirsiniz.

yanınızda bulunması gerekenler: cesaretiniz -bunu unutmayın- güneş gözlüğü alabilirsiniz -düşmesinden endişe ediyorsanız bağlayabilirsiniz- düşmesinden endişe ettiğiniz şeyleri pilotunuz kendi çantasına koyabilir, terlik yerine ayakkabı tercih edin, inişte ve kalkışta 4-5 adım yürümeniz / koşmanız gerekiyor işiniz kolaylaşır. yamaç paraşütü fotoğraf ve videolarını almak isterseniz 120-150 tl arasında değişen bir para ödemeniz gerekiyor. ödemekten çekinmeyin.

-türk gecesi-
    bu gece etkinliği otelde gerçekleşiyor. şayet şansınız varsa o geceye sanatçı olarak görgün veli topçu katılır. hayatımda bu kadar eğlendiğim başka bir gece daha hatırlamıyorum. mükemmel sürprizlere ve sınırsız eğlenceye hazır olun.

dalaman çayı rafting

raftingin yapılacağı parkura ulaşmak için epey bir yol kat ediyorsunuz. botlar 6 kişilik. daha önce fırtına deresi'nde rafting yapmış birisi olarak şunu söyleyebilirim, dalaman çayı kesinlikle daha zor ve eğlenceli. zira rehberler suyun altını ve üstünü ezbere bildikleri için onların talimatlarına uymanız yeterli. disiplin seviyorsanız mutlaka mustafa hoca'nın botunda yer alın. parkur boyunca molalar var. kayalardan süzülen sudan mutlaka için. parkur öncesi yaklaşık 45 dakikalık demo var. mustafa hoca rafting boyunca karşılaşmamız muhtemel bütün durumlar ile ilgili bilgilendirme yaptı. şu kadarını söylemek yeterli olacak: botla neler yapabileceğinize siz de şaşıracaksınız. bottan düşerseniz düşmenin de keyfini çıkarın. can yeleğiniz sizi suyun üzerinde tutuyor aldığınız eğitim doğrultusunda sırt üstü uzanıp kendinizi yönlendiriyorsunuz. (küreğinizi bırakamayın, bu espriye gidince güleceksiniz) herhangi bir kayaya çarpma ihtimaliniz çok az, diğer botlardan veya rehberlerden yardım hemen geliyor ve bu tutkunun hazzına erişiyorsunuz!

yanınızda bulunması gerekenler: su / deniz ayakkabısı, su tutmayan şort, yedek kıyafet

aqua park - bungee jumping

aqua park harikulade. özellikle ikili botlarla yapabileceğiniz bir çok etkinlik var. adını bumerang olarak hatırladığım kaydıraktan mutlaka iki kişi kayın. biz 9 kişi kasa kiralayıp değerli eşyalarımızı oraya bıraktık. yanınıza güneş kreminizi, terliğinizi, havlunuzu, yedek kıyafetinizi alın. bir an önce bungee jumping'e geçmek için sabırsızlandığımdan aqua park kısmını sonlandırıyorum!

düşemez ki!

evet, aşağı bakacak olursanız eğer konteynırın üzerinde tam olarak bu yazıyor: "düşemez ki!" bakın bu kadar eğlenceli insanı bir arada tekrar yakalamanız mümkün olmayabilir. hasan ve eşi, fatih ve adını hatırlamadığım, işini gerçekten severek yapan o harikulade insanlar.

kilonuza göre atlayışlar gerçekleşiyor ve siz o esnada insanların 50 metreden kendini boşluğa bırakışına hayret ediyorsunuz. bungee jumping'in güzel yanı parterinizle atlayış yapma fırsatını size veriyorlar. bunu yazdığım için hasan bana kızacak ancak aksesuar takmayın, hepsi hasan'ın oluyor. "ben sadece yamaç paraşütü yaparım gerisine karışmam" diyen ben bütün aktivitelere katıldım. bunu söyleyerek oraya gelen onlarca insan göreceksiniz. ve yine o insanları o aktiviteleri yaparken göreceksiniz.

tandem bungee jumping için bizi hasan ve fatih hazırladı. bir elinizle kamerayı tutuyorsunuz, diğer eliniz partnerinizin yeleğinde. 50 metreye geldiğinizde son hazırlıklar yapılıyor ve yüzünüzü boşluğa dönüyorsunuz. bu esnada aşağıya bakmamaya özen gösterin. ben çıkarken hiç bakmadıysam 10 kere aşağı baktım. keza sonradan izlediğimiz üzere partnerim de düşüşten 2-3 saniye önce aşağıya bakıyor. kendinizi boşluğa bırakma iradesi sizin elinizde. bu sizi germesin. oradaki rehber "şimdi cesur" diyor siz de "daima cesur" deyip kendinizi boşluğa bırakıyorsunuz. düşüş esnasında yaşadığınız şeyleri yazabilecek bir lügatım yok. yaşayın. gerçekten bu deneyimi yaşayın. özellikle çiftler, kesinlikle bu deneyimi yaşayın!

yanınızda bulunması gerekenler: cesaret, tişört, ayakakbı, şort.

***ekstra***
    ören kanyonu

ekip olarak boş günümüzü bu aktivite ile değerlendirdik. 75 tl katılım ücreti var. ücrete ekipmanlar, fotoğraflar ve yemek dahil. özel bir izin ile kanyona giriş yapıyorsunuz. cennetin yer yüzüne düşen ılık gölgesi burası. 4 km uzunluğunda bir parkur. parkura girişte yine eğitim alıyorsunuz, neopren, kask, ayakkabı ve can yeleği organizasyon tarafından veriliyor. neden ılık gölgesi diye soracak olursanız parkur boyunca öyle yerler var ki soğuktan iliğiniz donuyor, hemen ardından kayalıklarda yürürken sıcaktan terliyorsunuz. su öyle yerlerden akmış ki doğal aqua parkı görmeniz mümkün. 2 metrelik kayaların arasından kayarak kendinizi buz gibi suya bırakıyorsunuz. yüzme bilmemeniz çok elzem değil. can yeleğiniz var. batma gibi bir durum söz konusu olamaz.

mehmet bat ile birlikte kanyonda iseniz harika fotoğraflarınız olacak. kanyon boyunca hasan hoca'nın zulasından sigara içmek mümkün. yanınıza su almanıza gerek yok. kaynağından kana kana su içeceğiniz yerler var. eşsiz kelebeklere sıkça rastlayacaksınız. kendinizi yürüyüşe kaptırıp manzarayı kaçırmayın sakın. ara ara durun ve etrafı seyredin. gökyüzünün ne kadar küçük, ağaçların ne kadar yaşlı ve kayaların ne kadar ürkütücü olduğuna bakın.

kanyon sonunda müthiş bir alabalık ziyafeti sizi bekliyor olacak. zaten acıktığınızdan parmaklarınızı yiyeceksiniz. kanyon mevkiinden ayrılmadan alabalık tesisindeki yemleme işlemini izleyin derim. dönüş yolunda muhtemelen uyuyor olacaksınız.

yanınızda bulunması gerekenler: neopren içerisine giyebileceğiniz şort, mayo / bikini.

scad diving

tamamen isteğe bağlı. bungee jumping yapmam diyorsanız bunu yapabiliyorsunuz, eğer bungee jumping yaptıysanız bu aktivite için cüzi bir para ödemeniz gerekiyor. 50 metreden sırt üstü bir ağa düşüyorsunuz. düşüş kararınızı oradaki rehberiniz veriyor. hasan veya fatih yukarıda ise sinirlendirmenizi tavsiye ederim. mükemmel bir düşüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

en özel zamanlarınızı, unutulmaz dostluklarınızı yaşayacağınız yer tam olarak orası. demem o ki biz diğer paketlerden devam edeceğiz, sizleri de bekleriz!

teşekkür:
    mustafa kaya, mbat, fatih, hasan, funda, gamze.

özel teşekkür:
    çağatay, öznur, çiğdem, mehmet, özge, tuba, melek ve pelinim!
  • güzel tatil kampanyaları olan, oluşum.

şurdan ulaşabilirsiniz multiaktivite olan seçeneği bence dillere destandır. geçen sene katılmıştım, bu sene de katılıcam gibi duruyor.
  • geçen hafta fethiye ekstrem şeysine katıldığım oluşum.valla sözlük yeri gelince eleştirilerimi yapacağım sonuçta ekşi sözlük hiçbir s.ki beğenmeme timi sağolsun dimi.totalde 6 gün boyunca o aktiviteden bu aktiviteye sen de yamaç paraşütü ben diyim rafting falan koşturup durduk.kaldığımız otel "seden" oteldi ki akşam yemekleri müthiş .
    şimdik efenim:

bizim grubun lideri gamze idi böyle çok minnak bi şey sevimli falan ayrıca sorduğun her sorunun cevabını veriyor ve eğer bir problemin varsa çözülmesi için çaba sarfediyor.biz bu minnak liderliğinde ilk gün tekne turu yaptık 3 koy dolaştık.tekne turunun çok bi espirisi yok teknenin 2. katından atlıyorsun falan öyle yani.

2. gün jeep safari yaptık ( bunun da çok bi esprisi yok tek eğlenceli yanı bu aktivite sırasında diğer gruplarla yapılan su savaşı).sonrasında çamur banyosu vardı.çamura banyosundan sonra da ören kanyonunda bir tur attık.safari esnasında köylüler falan her yerden çıkıp sizi ıslatabilir hazırlıklı olun yani.çamur banyosundan önce bi yerde durduk öyle çay içip bi şeyler yemek için burdaki havuzun suyu sanırım -1000 falan toplamda 3 defa atladım hesinde max. 3 saniyeden fazla duramadım.

3. gün mustafa hoca liderliğinde rafting vardı ki (rafting beni en fazla korkutan aktiviteydi.neyse ki mustafa hoca vardı.kendisini eşofmanlı şevket hocaya bağlayıp full soru sordum bıkmadan usanmadan her türlü soruma cevap verdi bu müthiş kaslı insan -böyle bir kas gücü yok ya ben 66 kiloyum sanki 1 kiloymuş gibi ordan oraya fırlattı, bottan atladık beni botun içine ayaklarımın üzerinde çekti yemin ederim kendisine sevgilerimi iletiyorum eğer okursa bu yazımı.)

4. gün 3 aktivite vardı.yamaç paraşütü-bungee jumping ve sonrasında aqua park.yamaç paraşütü çok keyifli bungee jumping çok heyecanlı bu iki müthiş şeyi yaşadıktan sonra aqua park sanki çocuk havuzunda yüzmek gibi bi şey.

5. gün yeni keşfedilen karanlıkiçi kanyonuna gittik.bu kanyondaki atlama yerleri ve bir iki kaya altı geçişi dışında hiç bi espri yok.atladığımız sular çok soğuk olacağı için bize vücudu tamamen saran neoplan denilen kıyafetleri giydirdiler.bu kıyafetler daha önce başkaları tarafından giyilip deforme olduğu için kıç kısımları yırtık.mayonuz veya şortunuz siyah değilse bayağı dikkat çekiyorsunuz.herkes ister istemez sizin kıçınıza bakıyor.bakmamak mümkün değil .neyse yani ama fena halde yorucu bi olay.bu olay için 100 tl ekstra ücret alıyolar üstüne bide bu yırtık neoplanları size yıkatıyolar.ölümüne yorulacağın bu aktivite için üzerine para verip kıyafet yıkayacağını bil öyle katılın katılacaksan.sanırım 6 gün boyunca beğenmediğim tek olay buydu.bi de üstüne vucudunun her yeri morarma tehlikesi altında benim bacaklar pert kollar perişan yarı mor yarı beyaz yarı bronz bi insanım artık.

6. ve son gün tüplü dalış yaptık.çok değişikti lan suyun altında nefes almak falan bi de bebeler gibi sadece 5 metreye daldık ama ona rağmen güzeldi yani.yalnız eşitleme olayı çok önemli doğru eşitleme yapamadığında hem panik olup düzensiz nefes alıyorsun hem de kulaklarında tarifsiz bi ağrı oluyor.eşitleme olayını çözdükten sonra mükemmel bi his suyun altında hissettiklerin .

işte bu ana aktivitelerin arasında türk gecesi, bar eğlencesi ve mehtap turu oldu ankaranın bağlarında göbek atıyorsun bunlarda da çok bi şey yok.

ama güzel yani sözlük git bi değişiklik olsun.otelde sallanan salıncak var.ben çok severim biliyo musun.bi akşam mustafa hoca ( müthiş kaslı karizma insan ),emre hoca ( muhteşem süleyman sakalı stayla )ile denk geldik mesela saat 3'e kadar oturduk mükemmel sohbetleri var.ben yine bu ikisini eşofmanlı şevket hocaya bağladım tabi.hem eğleniyolar hem para kazanıyolar en güzeli işlerini seviyolar ve başarılılar ölümüne kıskandım .sonuçta benim gibi muhasebeci değiller .

bu iki adama , gamze'ye, otelin aşçısına (çok güzel meze yapıyo lan ), resepsiyondaki iki küçük minnoşa ( alper ve tuğrul ) teşekkür edicektim ki bak muhasebeci olduğum yine aklıma geldi etmiyorum lan teşekkür falan. off neyse moralim bozuldu kapat kapat.
  • öncelikle bana hayatımın en güzel tatilini yaşatan oluşum diye tanımı gireyim. verilen paranın hesaplı olması karşısında ilk satın alırken dolandırılıyor muyum acaba hissiyatını herkes gibi benim de yaşadığımı ekleyeyim ama içiniz rahat olabilir, gitmeye karar verirseniz çok çok keyifli bir tatil sizi bekliyor. organizasyondaki görevliler ayrı tatlı, otel ayrı tatlı, yemekler ayrı tatlı, etkinlikler ayrı tatlı, benim bulunduğum gruba gelen diğer arkadaşlar ayrı tatlıydı daha ne diyeyim. tereddüt etmeyin, alın gidin, hayatınızdaki bir çok ilki yaşayın. adrenalini, mutluluğu, coşkuyu sonuna kadar deneyimleyin. iyi ki var doğadayız ve böyle bir organizasyon düzenliyor. doğayı sevenler böyle bir tatil fırsatını kaçırmamalı. sorusu olan yeşillendirebilir bu arada, ayrıntıları da paylaşabilirim.
  • 12.dönem (31 temmuz-6 ağustos) fethiye aktivite 7'yi satın aldım.

extrem yerine aktivite 7'yi tercih sebebim aslında extrem paketinde bulunan bungee jumping... yapmayı düşünmediğim bir etkinlik.

aktivite 7'de de rafting yok; ama cuma günü serbest gün olduğu için belirli bir miktar karşılığında extrem'de bulunan raftinge katılım mümkünmüş. hem sitelerinde bu bilgi var hem de telefonda bana bunu söylediler. gerçi extrem için rafting günü perşembe, yani muhtemelen cuma günü doğadayız ekibi dışında birileri ile rafting yapılacak. bir şekilde aktivite 7'ye katılanlar arasından serbest gün için rafting planı yapılabilir.

anlamadığım birkaç şey var aslında. aktivite 7'de yedi aktivite, extrem'de de sekiz aktivite var diyor.

ama aktivite sayıları ikisi için de sekiz.

aktivite 7'de olup da extrem'de olmayanlar; saklıkent kanyonu ve ölüdeniz tekne turu.

extrem'de olup da aktivite 7'de olmayanlar; bungee jumping ve rafting.

aslında söylemeye çalıştığım şu; extrem'e katılıp da(1600 tl) ödeme yapıp, bungee jumping yapmam derseniz inanın aktivite 7'ye katılım(1400 tl) daha mantıklı. ham maddi anlamda kazancınız oluyor hem de aktivite 7'ye katılıp extrem'de olmayan saklıkent kanyonu ve ölüdeniz tekne turu'na da katılmış oluyorsunuz. rafting yapmak isteyenler için de 90 tl karşılığında cuma günü katılım yapılabiliyormuş.

aktivite 7(1400 tl) ve serbest gün rafting(90 tl), 1490 tl 9 aktiviteye katılmış oluyorsunuz.

elbette bu extrem için şu ya da bu etkinliğe katılmayı düşünmüyorum diye plan yapanlar için.

tecrübe etmedim elbet, sadece okuduğum ve anladığım kadarı ile yazıyorum. tecrübe edenler aktivite sayısı ile alakalı yanlış yorum yaptığımı düşünüyorlar ise lütfen bilgilendirsin. web sitelerinde yazanlar bunlar.
  • geçtiğimiz haftalarda fethiye ölüdeniz’deki 4 günlük paketi ile aktivite tatili yaptığım şirkettir.

öncelikle aktivitelerdeki ekip liderlerine teşekkür etmek isterim. enerjik, yardımcı, dost canlısı ve pozitif davranışlarıyla bizlerin çok iyi vakit geçirmesine yardımcı oldular.

ölüdeniz’de kaldığımız (seden) otel’deki tüm personeller oldukça iyi, yardımcı, saygılı. oteldeki odalar temiz ve 3 öğün yemek de gayet başarılıydı. ayrıca tüm yemekler ücretsiz ve tatil paketinin içinde.

jeep safari, yamaç paraşütü, tekne turu ve rafting aktivitelerini yaptık. uzun uzun anlatmaya gerek yok. ölmeden gidin yapın. özellikle yamaç paraşütü ve raftingi...

özetle, aktivite tatillerinden hoşlanıyorsanız hiç düşünmeden gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

detaylı bilgi almak isterseniz yeşillendirebilirsiniz.

not: şirket çalışanı, veya bu çalışanların akrabası veyahut tanıdığı değilim. kendi halinde gariban bir beyaz yakalıyım :)
  • eğlenceli tatil yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir. tatil tam bir acemi birlik havasında geçiyor. komutanınız tayfun abi. göbekli möbekli ama çok sağlam. gideri var yani ;)

tavsiye edilir.
  • istanbul'da organizasyon yapan arkadaş oldukça amatör.

ağva civarındaki bir yere kamp yerine ulaşım ve sucuk ekmek için 100tl, kendi aracınla gelen için ise 50tl istiyor. yani işin özeti, kendi aracıyla gelen sucuk ekmek için 50tl vermiş oluyor.

kamp alanında organizasyon zaten yok. belirli bir program var ama bunu uygulayan yok. trekking'e çıkıldığında arkadaki insanlar beklenmiyor. normal şartlarda en önde ve en arkada bir yetkili olur. muhtemelen bu iki kişide de telsiz olur ve koordine olurlar. biz organizatörün kim olduğunu dahi göremedik.
    kimse kimseyi tanımadığı ve organizasyon olmadığı için de, biri kaybolsa kimsenin haberi olmayacak.

hepsini geçtim, sucuk ekmek yapılacak ama mangal için ne tel var ne de sucukları kesmek için bıçak var.

en son olay zaten olayın bombasıydı. grubun adı doğadayız ama şoförden biri çöpleri ateş yakılan yerde toplayıp yakıyor. oysa şoförle organize olunsa gitmeden önce bilgi verilse böyle bir durum olmayacak. yıllardır kamp yaparım ama çöplerin yakıldığı bir kampı ilk kez gördüm.

sonuç olarak istanbul grubunun bir çok şeyi gözden geçirmesi gerekiyor.

[https://www.facebook.com/dogadayiz?fref=nf https://www.facebook.com/dogadayiz?fref=nf]
  • bir kez marmaris full aktivite, birkez temel kayak eğitimi ve bir kez de kaş full aktiviteye katıldığım tatil şeysi. her birisi ayrı ayrı favori tatillerim arasındadır. yine fırsatını bulsam yine katılırım.
hesabın var mı? giriş yap