• çıkan ses penis boyuyla orantılı. ne kadar küçük o kadar ses.
  • doğan, şahin bir marka değil modeldir.
  • üst edit: bu arabaya kendim de binerim çocuğumu da bindiririm çünkü arabamız gayet sağlam. aksatılmadan muayenesi bakımları yapılıyor. temiz bi anadol ya da t stop bulsaydık onlara da binebilirdik ama şahine binmeyi tercih ettik bu bizi gerizekalı ya da fakir yapmaz. belki de gelirimizi aptallar gibi altımızda hava atmalık şık bir araç için harcamak yerine aldığımız ev için kullanıyoruzdur ya da kızımızın eğitimi için birikim yapıyoruzdur. olamaz mı olabilir. çok uzun zamandır şahin kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz. siz de bu kadar korkak olmak yerine gerizekalı olun bence.

bizim aracımız da şahin ve sanırım çok değersizmiş gibi bi intiba bırakıyo insanlarda. arabamıza kim çarpsa -ki çoğu zaman kadınlar- bişeyi yok bu arabanın diyip geçiştirmeye çalışıyo. daha bu hafta sonu yaşadığımız bi olayı anlatayım;
    haftasonu eşim ben kızımız sahile gidelim diye niyetlendik. bostancı'da bişeyler almak için durduğumuz sırada içinde gayet bakımlı iki kadının olduğu araç(golf) bizim aracın tamponuna yandan vurdu sonrasında daha araçtan bile inmeden araçta bişey yok diyerek gitmeye çalıştılar. eşim "inin lütfen tutanak tutalım" dese de kadınlar asla araçtan inmedi tutanak tutturmak da istemedi. eşim de bunun üstüne tamponun kırıldığını tutanak tutturmak istemiyorsa bedelini (150 tl) ödemesi gerektiğini söyledi. kadınlar ısrarla bunda tutanak tutulacak bişey yok deyip üstüne de hem aracınız eski zaten bi çizik için tamponu mu değiştireceksiniz dedi. ulan dingil seninki araba bizimki kamyon tekeri mi? dağıtmışsın işte tamponu. arabadan inme tenezzülünde bile bulunmuyo aptallar. bir de sanki para koparmaya çalışan insanlarmışız gibi imada bulunuyolar.
    her neyse kadının eşi geldi karısının hatalı olduğunu onun adına özür dilediğini söyledi.
    neymiş karısı araçtan inmeye korkmuş. (sanki dövecez)
    bi haftasonumuz vardı iki saat kadının nazıyla uğraştık arkadaş.
    sonuç olarak mesele arabanın markası/modeli değil mesele karakteriniz, insanlığınız.
    not: şahin doğan tarzı araba kullananların çoğunun apaçi olduğuna ben de katılıyorum ama aralarında gayet aile babası olan insanlar var bilin.
    ve gelin siz de şu genellemeye katılın; altınızdaki o çok şık arabaları kullananların hepsi çok kibar ya da kültürlü değil aralarında davarlar da var hatta çoğu davar ve görgüsüz. hele ki kadınlar! bi kadın olarak gerçekten saç baş yolduracak salaklıkta araç kullanan kadınlarımız var. ne yazık ki.

edit: imla düzeltmecesi.
  • genelleme yapmak yanlış olur, anadoluda hala evinin aracı olarak bu modelleri kullanan insanlar var.

ancak büyükşehirlerde bu araçları kullananların büyük çoğunluğunu yaşadıkları sınıf farkını kine çevirip göstermeye çalışan gereksiz insanlar. ya makas atmaya çalışır, ya bangır bangır müzik dinleyip piyasa? yapar. öyle saçma işler, bırakın geçsin gitsin.
  • düşüncesiz ve düşük iq’lu ve bencil insanlardır. hepsi için geçerli bu dediğim hiçbirini ayırmıyorum.

neden? ben bırak çoluğumu çocuğumu kendi canımı bile o arabanın içine koymam, değil ki çocuğumu bindireceğim o arabaya. herkes biliyor artık bu araçların en basit kazâda bile ne hâle geldiğini, içinden canlı çıkma ihtimâliniz yok gibi bir şey buna rağmen neden alıp biniyorlar? çünkü düşüncesizler, çünkü akılları o ihtimâli hesaplasaya yetmiyor.

sorarsan anında bağlar edebiyata, fakir arabaya binmesin mi? binmesin ulan. benim fakirim bu arabaya binip her marşa bastığında kelleyi koltuğa alacağına binmeyiversin. sırf kendi içinde değil bu arabalar herkese tehlike saçıyor, iki tane astra kafa kafaya girse araçlar pert olur adamlar yüksek ihtimâl içinden sağ çıkar, bir şahin bir astra ile kafa kafaya girse arabalardan bir kâtil bir maktûl çıkar.

bizim bir çalışanımız var yıllardır doğan slx hayâli kurar duran bir türlü alamaz hep başka bir yere harcar biriktirdiği parayı, son üç yıldır kendi köyünden iki tane yakını bu arabaların içinde farklı kazâlarda hayatını kaybetti. adam arabaların hâllerini görünce vazgeçti düşünün doğan slx almaya para bulamayan adam güvenli bir araba alma kriteri koydu kendine.
  • arabaya muhakkak led neon bilumum ışık türlerini taktırırlar.cıstak cıstak müzikleri ise cabası
  • bisikletten mobilet e mobiletten murat 124 e oradan şahin doğan bmw. vatandaşın hayal gücü bu kadar.
    2000 model doğan l kullandım. arabam yoktu, ucuzdu, tüple az yakıp, sigorta vergi yedek parça bedava ve motorsiklet tamircisi bile tamir ediyordu. daha ne isterim. şimdi opel astra kullanıyorum ama her servise girişim 500 tl kasko sigorta 2000 tl tek lastiği 450. s. çrım böyle ızdıraba yeni model üretsinler alacağım bir şahin eşeğe biner gibi bineceğim.
  • a4 kullanan kişiler de sizi aşağılasın o zaman. sizin mantığınızla doğru olan bu sanırım.
hesabın var mı? giriş yap