• lan güven kelimesinin olumsuz anlamdaki temsilcisi olan zat, referandum sonrası için öyle mantıklı twitler atmış ki sanırsın bizim doğu gitmiş yerine ülke menfaat ve çıkarlarını düşünen, sağduyulu bir siyasi parti lideri gelmiş.

hala ağzım açık onu belirtmek isterim.
  • kendi içinde sürekli tutarlı, ileri görüşlü ve zeki bir siyasetçidir. kendisini severim. ama oy vermem.
  • türkiye'nin kurumlarına, derin siyasetin işlemesine, siyasi konjüktüre dolaylı yoldan etkileri, aldığı %1 'in altındaki oydan çok çok fazladır.
    yıllardır meclise girememesine, partisinin hiç bir seçimde %1 oy bile alamamasına rağmen neden hala bu kadar ön planda olabildiğini hiç düşündünüz mü?
  • bu adamın aldığı konumu ve yaptığı açıklamaları dikkatli takip etmek gerekir. devlet kanadından destek gören bir kişidir. mezar taşı olarak anıldığını duymuştum bir kaç kişiden. genellikle yakınlaştığı kişi veya oluşumların tasfiye edildiği görülmüştür. 80 öncesi bulunduğu konumu ve arkasından solun tasfiyesini veya yakın tarihte cumhuriyet mitinglerini ve arkasından gelişen olayları görebiliriz. zaman zaman da kapalı kapılar ardında devlet adına bir takım görevler üstlenmiştir. rusya ile ilişkilerin düzeltilmesi adına ve yine ilişkilerin kötü olduğu şu dönemde esad yönetimi ile temasları sağlayan kişidir. akp ve erdoğan ile yakınlaşmasının arkasında yatan etkenlerin bir kısmının bunlar olduğunu düşünüyorum. son olarak başkanlık sisteminin iktidar kanadından ziyade devletin bir takım dinamikleri tarafından istendiğini ve bu nedenle oldu bittiye getirildiğini düşünüyorum. bu açıklamaları bu nedenle garip gelebilir. iktidarın referandum sonrası çok mutlu olmadığını da görebiliriz. 2019 yılına kadar siyasi arenada büyük tasfiyeler olacağını düşünüyorum. bu sistemde iktidar olması mümkün olmayan solun düzgün bir lider bulması halinde iktidar olması pek ala mümkündür. ekonomi, işsizlik, dış ilişkiler, terör gibi sorunlar 51-49 oy oranı için çok risklidir. kısacası geçmişini ve bulunduğu konumu son gelişmelerle birlikte değerlendirdiğimizde siyasal islamın sonu geliyor olabilir.
  • velid canbolat'in turkiye versiyonu. o kadar cok taraf degistirdi ki.
  • aihm de ki performansı dışında pek de bir karakteri olmayan şahıs. fikrimce
  • ne olduğu belirsiz siyasetçi.
  • şu an türkiye'de yaşanılanların baş sorumlusu, karanlık, gerçekte kim olduğu ve hangi amaca hizmet ettiği bilinmeyen, siyasi arenada başarılı olmamak için (doğru okudunuz) var olan, sistemin önemsiz, küçük parçası gibi gözüken ama aslında en önemli parçası olan devlet adamıdır.

türkiye'yi yöneten kişidir. (doğru okudunuz)

hiçbir şey göründüğü gibi değildir. herşeyin bir perde arkası vardır. görünürde erdoğan, perde arkasında ise perinçek iktidardadır. önemli olansa perdedir.

türkiye bütün bu yaşadıklarını ergenekon davasından dolayı yaşıyor. aslında ülke 4 temel siyasi partinin kutuplaştığı bir ortamda nefes alıyor ancak, aslında olan cemaatle-ergenekon'un savaşıdır.

bildiğiniz herşeyi unutun. dünyanın en güzel, en fantastik, en kurgu, kısaca... en muhteşem romanlarından biri yazılmakta.

hepimiz okuyacağız vakti gelince.
  • vazifeli devlet bahçeli bir diğer vazifeli doğu perinçek'e görevi teslim etti, kıvamındaki açıklamalarıyla devlet adamı(?) duruşunu gösteren siyasetçi.
  • nihat doğan'ın övgüsüne mazhar olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap