• bu çayın maydanozlu olanı var. nane limon gibi gribe birebir ama içimi çok keyifli değil.

edit: imla
  • istanbul sanayi odasının türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu 2012 listesine göre ordu sanayi odasına bağlı olarak gözüken kurum.
  • anadolu insani olarak poşet çay içmediğimizi göz ardı etmiş samimiyetsiz çay markası.
  • kuyruklu piyano ile kemençe sesinin nasıl çıkarılacağını gösteren bir reklam çekmişler
    (bkz: el insaf)
  • ilginçtir ki nahçıvandan gelen yardım tırının üzerinde de azerbaycan bayrağı var, hatta kızılay tırlarında da hem kızılay hem türk bayrağı var, belçika yardım ekibinin sırtında kocaman belçika bayrağı patch olarak dikili. yani ya doğuş çay faşist çay olmuş, ya da kendi ülkesinde kendi halkına yardım ederken kendi bayrağını araç üzerine koymuş. kim kime ne demeye çalışıyor olabilir? azeriler ve belçikalılar bize bir şey mi ima ediyor? yoksa alman faşizmi tandanslı nicklerin hazin hezeyanları mı akıyor sözlükte? orada yardım etmeye çalışan insanlara farklı anlamlar yükleyerek kim ne elde etmeye çalışıyor? neyi nasıl böldüğünüzün farkında mısınız? ve bu entry neden "doğuş çay" başlığı altında da sanki şirket avukatı gibi davranmama sebep oluyor. neden benzer entry'leri muhtelif belediye ve hatta kızılay ve hatta diğer yardım tırlarının üzerinden de yazmadınız. sanki çok "lipton içiyor", "seylan çayı" kokluyor, "çaykur" ile kırıştırıyor gibisiniz. nefret söylemine karşı durmak arzusundayım hezeyanı ile birşeyler yapmaya çalışırken ulrike "elime yüzüme bulaştırdım" meinhof bariz saçmalıyor ve nickine yakışmayan bir tavır sergiliyor.

(bkz: yavaş gel)
    (bkz: ulrike meinhof)
    (bkz: her almanı faşist sanmak)
  • şimdi bunların mistik bitki çayı diye bişeyleri çıktı, hemen hemen chai tea latte kıvamında bişi, sütle içiliyo çok da güzel tadı ama gel gör ki hiç bi yerde bulamıyorum, migros'undan tansaş'ına, bim'inden şok'una kadar hepsine baktım yok yok yok. ürünü piyasadan mı kaldırdılar merak etmekteyim.
  • üreticilerini zorla satış temsilcisi yapan firma. siz yaş çay veriyosunuz, onlar para yerine kuru çay veriyolar paket paket... sonra onlar para yerine geçiyor, pek ergonomik olmayan türden...
    şöyle ilanlar görmek kaçınılmaz oluyor sonra memlekette: *
    kuru çay karşılığı pimapen yapılır vs..
  • bildiğin çay tozunu bergamot aromalı siyah -tomurcuk çay- diye teneke kutularda satan çay katili markası.
  • sinan çetinli olmamış reklama sahip marka.
    şurdan olmamışlığı; sen rumi'den bahsedeceksin, insanın sıcaklığından, anadolunun doğallığından bahsedeceksin, sonra poşet cayı sokacan gözümüze finalde, ee nooldu, rumi bişi diyodu az önce, sen de dedin, anadolu insanı filan fıstık, nerde dem? nerde samimiyet? nerde sabır? nerde sukünet? nerde doğallık? he dersinki bizim durumumuz budur sentez ettik doguyla batıyı, susar otururum, içerim büyük yaprak seylan cayımı demli demli...
  • poşet çayları lipton vb. birçok çaya göre hakikaten leziz olan çay...
hesabın var mı? giriş yap