• abdüllatif şener'in son beyanatı: "...benim dönemimdeki rakamlara bakın, onun dönemimde rakamlara bakın. ben ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısıydım. ve ekonominin koordinasyon kurulu başkanı bendim. ekonomi ile ilgili bakanlar ekonomi bürokratları benim yönetimimde toplanırdı. ekonomi yönetimini biz yapardık, sayın erdoğan yapmazdı. tamamıyla bana bırakmıştı. o dönemde dolar 1,60’dan,1,10 kuruşa düşmüştü. ben görevi bıraktığım andan itibaren hep artıyor. 10 sene sonra 4,30 olmuş. yani paranın değeri 4 kat düşmüş. kişi başı milli gelir 2017’de 521 dolar daha düştü. siz bu ekonomiyi nasıl böyle yönettiniz. cumhuriyet tarihi boyunca kişi başına milli gelirin 10 yıl sonra düştüğü hiçbir dönem olmamıştır. 10 yıl boyunca düşürmüşler. ekonomiyi ne duruma getirdikleri buradan belli."
  • bizler yaya kalırken 1 serisinden 5 serisine terfi etmiştir.
    2019 yazına kadar altına 7 serisi çekmeden rahat etmez bu yılanoğlu.
  • doların 10 senede türk lirası karşısında %237 oranında değer kazandığını, başka bir deyişle türk lirası'nın 10 senede amerikan doları karşısında %70 değer kaybettiğini gösteren durum.

edit: bugün 24.09.2020. dolar 7.70'i gördü maalesef. kendimi moria madenlerinde orta salonda goblinler tarafından sıkıştırılmış cüceler gibi hissediyorum. "dışarı çıkamıyoruz... geliyorlar..."
    edit-2 : tarih 23.10.2020. 7.96'ya dayandık.
    edit-3: tarih 28.10.2020 dolar 8.20 tl
    edit-3: tarih 30.07.2023 dolar 25,98 tl artış %2140 olmuş. yetmez ama allah belanızı versin...
  • sonra da gelip "bir daha bizi seçin" diyor hazretleri.
  • ithalatın ana kaynağıdır. o gün 1,5 olsaydı daha iyi bir ekonomimiz olurdu.
  • çok değil 1 sene önce 3.50ydi nerdeyse 1 yılda 1 lira artması. çok şaşırtmıyor açıkçası.durmak yok yükselişe devam.
  • dolar attışı an itibariyle %371'dir.
  • akp'den önce ve hatta gözünü hırs bürümüş, fetö'ye destek verip ondan da destek görerek koltuk ve makam sevdalısı insanlar ektin konumda yer aldıktan sonra güzel ülkemiz, ekonomisi, adaleti vs. tüm birimleri geri saymaya başlamıştır.

aksini iddia eden çıkmasın, rica edeceğim.
    çok akıllı olmaya, mikro ekonomi bilmeye gerek yok.
    geri zekalı olmayın yeter amına koyayım, çocuk bile anlıyor.

her yıl kötü gidişat hesabı yaparken, her ay bu hesabı yapmaya başlayan bir yönetim şeklimiz var.
  • telaşa gerek yok. reisimiz bi sıfır daha atar, yakında 4 tl olacak kur 4 kuruşa düşer. daima seninleyiz uzun adam!!
hesabın var mı? giriş yap