• öncelikle başlıkta kastedilen ifadenin doğrusunu vereyim: "doların psikolojik sınırı". (bana kalsa siniri hakkında da yazarım ama nasıl olsa ilerleyen entrylerde birileri yazar).

her kriz ve ekonomik çalkantı döneminde gündeme gelen, manşetlere çıkan sınırdır bu. genel işleyişten anladığım kadarıyla doların bir yükseliş yönünde bir de düşüş yönünde iki psikolojik sınırı var ve değişken. dengesiz yani. (isteyene "arz-talep dengesiyle doğru orantılı olarak değişen bir değer" ifadesini buraya bırakıyorum).

bu sınır yüzünden kim bilir kaç kişinin psikolojisi sınırsız bir şekilde bozulmuştur tahmin bile edemiyorum. o sınırın iki yanında kim bilir ne umutlar vardır.

aynı sınır borsa endeksinde ve işlem gören tüm hisse senetlerinde de mevcut olup benzerdir.

şimdi yine aşılmış bu sınır. artık nereye giderse. dolar sınırı aşmış. e biri artık haddini bildirsin şu edepsize.
  • balik fiyatlari cok dustu konulu haberlerle aynı kaderi paylaşır. dönem dönem hatırlanır ve sonra unutulur.
  • onu bunu bilemiyorum, ne cnbc-e ne ntv ekonomi editörüyüm pek emin olamadığım sınırlardan hep bahsedilir şunca senelik iş hayatımda,
    emin olabildiğim tek şey, ben bernanke'nin sinirinin sınırına çok yakın olduğudur, iki dudağıyla sınırı ileri çeker bu beyfendi.
  • 4.99 türk lirasıdır.

e zaten 5 lira olmuşsa kriz göte girmiş demektir. alır başını gider taa 3 milyar 750 milyona kadar.
  • 4 tl
  • doları bilmem de benim psikolojik sınırım çoktan aşıldı .
  • kaygan kısmına her sabah sapına kadar girildiği; havuz medyasının el emeğiyle yeniden dikmeye başladığı zarlı sınırdır.
  • -2.50 liralık psikolojik sınıra dayandı
    2005

-dolar psikolojik sınırda: 2,80 tl.
    2006

-dolar psikolojik sınırın üzerinde 3,54
    2016

-piyasalar alev alev; dolar yeniden psikolojik sınırı aştı , 3,88
    2017
  • 1.55 tl dir.

o günden beri butun sinirimi, psikolojimi bozuyor aq şeysi.

1.50 iken ne guzeldi her sey ya. isin kotusu o zaman dolar kazaniyordum, şu an tl.
  • 5 tir efendim. dolarin normal degerinin buralar mi oldugunu dusunuyorsunuz? acin azcik teknik bakin.
hesabın var mı? giriş yap