• troll is here. arkadaşlar gaza gelmeyin, bakın bir keçiboynuzu saçmalaması daha.
  • her gün maaşa zam almak demektir. yürü yılanoğlu, 10tl olmazsan adam değilsin. 3-4 ayda yüzde 30'dan fazla zam almış olduk, maaş zammı hariç. tabi bu enflasyon oranlarıyla tadı çıkmayacak ama olsun. evimin kalan borcunu aldığım tüm maaşla 6 ayda ödeyebilecek iken artık 4 ayda ödeyebiliyorum. kalan 2 maaşın biriyle tatile gider, diğerini de elektroniğe gömerim artık.

sevindiğim için de kusura bakmayın. her koyun kendi bacağından artık.
  • hic zam almazsan bile ruble ve tl bazinda surekli maasin artmasina neden olan durum. ozellikle rusya'da yasayip dolar ile maas alan kisilerin maasi ruble bazinda 2 katina cikmistir.
  • bi ara türkiye'de tersi işliyordu. (bkz: maaşla dolar almak) o zamanlar ekonominin içine henüz sıçılmamıştı tabi. şimdiki maaşlar aç karnımızı doyurmaya anca yetiyor.
  • güne "uuu beybi güzel bi hareketlenme oldu bende" diyerek neşeyle başlamaktır.
  • şu an bu kişiler sahibinden.com da ev ve araba ilanlarına bakmaktalar, maaşını tl ile alanlar da bakmaktalar, satarsak kaça gider diye.
  • bir reklam entry'si fiyatının kaç para olduğunu merak ettirmiştir.
  • doların artmasıyla zenginleşen değil, türk lirasıyla maaş alanlara göre maaşı erimeyen insanlardır. enflasyon oranında kiraya, yiyeceğe, benzine zam geldiği için zenginleşmesi mümkün değil, sadece bu insanlar kurdukları hayat standardını koruyabiliyorlar. bunun yanında türk lirasıyla maaş alan insanı -memleketimizdeki maaş zamlarının komikliği ile- kiraya gelen zam bile zorluyor.
  • en başı hayat kadınları çekiyor herhalde. ancak ekşi sözlük full dolarla maaş alıyormuş onu anladım.
  • dolarla maaş alsam dolar tl'nin altına düşer. öyle bir uğursuzum. ya da bu ülke için uğurlu. bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap